Jump to content

Block Out


DevouredSoul

Recommended Posts

to je prilicno star snimak... problem u poslednjih godinu-dve najveci lezi u tome sto vranjkovic (i bend samim tim) ne mogu da napreduju dalje. ne mogu da snime novu pesmu dve godine zato sto mita ne ume da je otpeva u studiju (ili ne moze da je otpeva onako kako ju je nikola zamislio). miljko je vec jedno vreme bio van benda, kada se slicna stvar dogodila pre par godina, i drugi bubnjari su odsvirali nekoliko koncerata umesto njega.

 

mnogo ljudi nije svesno jos jedne cinjenice. nije vranjkovic samo tekstopisac i tvorac svih tih pesama... on je i organizator koncerata. tonac. producent. mnogo privatnog zivota je zrtvovao zbog benda, manje nego ostali u bendu, da bi ti ostali u bendu sad govorili da je on ovakav ili onakav. malo ljudi je svesno kolika je muka organizovati koncert u srbiji, bosni, crnoj gori i sa cime se sve mora ulaziti u kostac, kakvim ljudima i pojavama. block out nema probe vec duze vreme i ostatak benda dodje samo na tonsku, i odsvira dva-tri sata koncert i to je to, a taj sto je organizovao treba da misli o svemu ostalom, ko ce da radi ton, ko ce da radi lajt, kad se gde dolazi i odlazi, u koliko sati, sta ima od opreme, koji razglas, koji mikser, pa budi tu ceo dan da se digne razglas i da sve bude kako treba, koliko monitora ima, ko radi monitoring, bla bla bla.

 

meni je samo smesno u celoj prici sto ostatak benda misli da moze da nastavi bez nikole... okej, nek probaju

 

edit: problem kulminira kad ostatak benda ima problem da i tu tonsku i tih tri sata svirke uradi kako treba ("kako treba" po vranjkovicevim merilima. on, kolikogod da bio tezak covek, u 90% svega sto kaze je u pravu)

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikola ce lako naci s kim ce svirati, ionako bi mu pola domace scene popushilo da svira s njim, a ima i sjajnih muzicara. Bice sve dobro. Ili, bice sve bolje.

Volim Block Out, i zao mi je. Ali stvari se menjaju, i promene nisu uvek lose, samo smo mi inertni.

Samo me zanima kako ce izgledati koncert Block Outa bez Nikolinih pesama, sta ce svirati, pola Crno Belo Srebrno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je njima pun kurac da se ponasaju kao njegovi papucari. Ko hoce da svira u bendu gde ce uvek neko da ti naredjuje sta i kako da radis. Onda ni ti sam ne mozes da dodjes do izrazaja nego si stalno pod necijom diktatorskom palicom i neciji si radnik. Jednostavno u bendu nema hemije, ta njegova egocentricna struja se odvaja od ostatka benda i vizija i oni vise ne mogu da ga trpe niti da ga prate niti verovatno vise zele da ga prate. Njemu stvarno stvaka cast za trud, on jeste jaka kreativna individua i odlican muzicar al ne moze da se ponasa kao da je on centar univerzuma, da on stvara pesme i da ocekuje da ce ljudi njemu uvek i stalno da se prilagodjavaju u svemu sto on zamisli. Njemu bi najbolje bilo da svira i pravi solo albume, tu ne bi imao konflikt ni sa kim a ovo cetvoro ce verovatno otici u neke druge muzicke vode.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis odmah u prvom pasusu, ako neces da ti neko objasnjava sta da radis, onda treba sam da nesto radis i kreativno doprinosis celini, a ne da cekas da ti neko nesto kaze, pa da se bunis, to ti je klasicni yumetal TM

 

Da, ne kazem da du momci iz benda takvi, nego si ih ti ucinio takvima u svom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Block Out nastavlja sa uobičajenim aktivnostima. Posle mnogo vremena ponovo uživamo u muzici.''

On im je samo nabijao tenziju svojom nadmenoscu, verovatno bi oni tu nesto i hteli da sviraju al bi dosli u koliziju sa njim onda. Kao sto je rekao Mita u onom intervjuu sto sam okacio, nece naci bolje muzicare od njih sa kojima bih mogao da svira i kada bi se bend raspao ili kada bi on otisao, sto se sad desava, on bi po inerciji ponovo njih trazio. Neka on svira sam u svojoj sobi ili neka nadje nove ljude koji ce da mu lizu kitu posto tako voli, oni neka uzivaju i neka sviraju to je to.

''Postalo je očigledno da više nismo u istoj priči. Mi smo bend, a on je Nikola Vranjković. Pa neka tako i bude.''

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

smesno u izjavi "block out nastavlja sa uobicajenim aktivnostima" (bez nikole) je boljenje kurca i neradjenje nicega, to je moja poenta...

 

miljko da pise tekstove? okej, kazem, nek proba... hasa da svira gitaru i klavijature? sto da ne... radi se o tome da su se, sta kao, setili da posle 15-20 godina i oni malo doprinesu. a fora je u tome sto je to, vrlo verovatno, ispod nivoa koji je nikola kao glavna kreativna struja to postavio, i to blok aut dugo predstavlja. i to publika prepoznaje. prepoznaje mitu kao nekog govornika, prenosioca poruke, to da. da li je mita pevac, kao sto je, ne znam, fredi merkjuri pevac, ili axl rose, ili dikinson? nije.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda i nije, ali ko u srbiji jeste?

(takođe, možemo da pitamo da li je nikola kao autor u ligi sa najvećim svetskih facama ikada i opet da dobijemo isti odgovor)

 

ova njihova izjava da su oni bend, a nikola je nikola...

pa, bend jesu, BO nisu.

ali, ajde, očigledno je da im se rad nije ogadio, već samo nikola, i da će pokušati da se dokažu.

u svakom slučaju, nije da smo se naslušali novih BO pesama u proteklih deset godina i da je sa te diskografske strane neka neviđena šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je njima pun kurac da se ponasaju kao njegovi papucari. Ko hoce da svira u bendu gde ce uvek neko da ti naredjuje sta i kako da radis. Onda ni ti sam ne mozes da dodjes do izrazaja nego si stalno pod necijom diktatorskom palicom i neciji si radnik. Jednostavno u bendu nema hemije, ta njegova egocentricna struja se odvaja od ostatka benda i vizija i oni vise ne mogu da ga trpe niti da ga prate niti verovatno vise zele da ga prate. Njemu stvarno stvaka cast za trud, on jeste jaka kreativna individua i odlican muzicar al ne moze da se ponasa kao da je on centar univerzuma, da on stvara pesme i da ocekuje da ce ljudi njemu uvek i stalno da se prilagodjavaju u svemu sto on zamisli. Njemu bi najbolje bilo da svira i pravi solo albume, tu ne bi imao konflikt ni sa kim a ovo cetvoro ce verovatno otici u neke druge muzicke vode.

 

nisu svi bendovi isti tebrex, neki su zasnovani na parlamentarnom modelu a neki na hijerarhijskom. bo je uvek bio ovo drugo, kao sto jedino moze i mora biti kad imas jednog autora muzike i tekstova, a ostali daju svoj doprinos u pogledu aranzmana i eventualno nekih ideja sa strane.

kod parlamentarnih bendova trazi se najcesce jednoglasnost u odlucivanju o bukvalno svemu (eventualno neko vise menadzerise, bavi se tehnickim stvarima; ponekad samo jedan lik pise tekstove pa ima pravo veta u tom pogledu itd) - uglavnom su takvi bendovi raspad i kratkog veka a u ekstremno izuzetnim slucajevima su fenomenalni

kod hijerarhijskih moze biti da se odlucuje vecinski ili autokratski. kod ovog prvog obicno onaj ko se najvise ne slaze i zabusava prvi leti iz benda (na fazon velikog brata), a kod potonjeg, ko god se ne slaze leti iz benda automatski (na fazon ninja warrior) i menja se. te stvari su deo dogovora kad neko ulazi u bend, sve mu se lepo objasni i tu se obicno profiltriraju ljudi koji imaju problem u glavi (a u ogromnoj su vecini pa zato tako ustrojeni bendovi obicno imaju bolji sastav i boju hemiju, paradoksalno.)

 

poznato je da je problematican autokratski rezim kad kod bendova koji imaju dugogodisnju postavu - tu problem nastaje kad se ostatak benda uroti protiv autora i nastane situacija "mi ili ti" i pocne uslovljavanje sto onemogucuje proces odlucivanja i bilo kakav nastavak rada. to se skoro uvek desava po inerciji (neki se zbog toga ne raspadnu ali riknu kreativno); zato uvek treba teziti nekom prividu politike u bendu i redovnoj rotaciji i postovati autora, znaci veliki brat varijanta. tako da krivicu bih svalio na vranjkovica sto nije bolje menadzerisao bend interno, a na bend bih svalio krivicu za sve ostalo, vidi se iz saopstenja da imaju problem u glavi ljudi, oce to s godinama.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

danilo brate,prosjecnog fana bas zabolje kurac za svu ovu pricu,prosjecan fan zeli u sustini tandem mita nikola i nove vrhunske pjesme.cak i da nikola snimi sa nekim drugim vrhunski materijal,fanovi ce i dalje zeljeti BO i cao cao.toliko primjera ima u vaskolikoj modernoj muzici toga da mi je glupo,narocito tebi,da to brojim.i za prosjecnog fana BO-a mita je taman isti kurac kao i eksl,tj BO bez nikole ce biti kao gansi bez slesa,a ono sto ce nikola da radi imace isti tretman kao svi projekti i bendovi slesa posle gansa,u najboljem slucaju bice ljudima okej i kul na 5 min,i boljece ih patka posle za to,a prosto ja licno ne dozivljavam ni mitu a kamoli nikolu kao covjeka koji muziku a narocito svoju dozivljava kao produkt kojeg treba prodati.

 

upravo jedan od najjacih aduta BO-a,intimnost benda sa pjesmama i intimnost publike sa pjesmama samim tim i sa bendom,u ovom slucaju je i najveca kazna za sve involvirane u prici narocito za mitu i nikolu,kao nosioce svega toga.ja licno zelim svu srecu i jednima i drugima,i nadam se da ce muzika koju i jedni i drugi proizvedu biti cist demanti ovoga o cemu ja pricam,ne zelim da budem ni u kojem taboru ni kao fan ni kao prost momak koji se trudi koliko toliko da objektivno prati rokenrol,i kao fan mogu samo da se nadam da ce jednog dana sjesti,izmiriti se medju sobom,naci model kako ce sve to da funkcionise,jer po meni su oni uz partibrejkerse i bjesove jedini bend koji daje svjetlo na kraju tunela.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni,BO bez publike nema niti jedan smisao.ne radi se o udvaranju i ulizivanju,BO je tu da mijenja,utice,obiljezava,ne da se pravi muzika muzike radi ili da se pokazuje najboljim prijateljima i sl.isto vazi za svaki kvalitetniji bend koji je ikad postojao,a za BO za nijansu vise,zbog one gorepomenute intimnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auh glatko cu da se ne slozim, muzika radi muzike фтњ. sta je sa abnormalno kvalitetnim i talentovanim bendovima i umetnicima koji se nisu probili i nisu vezali neku znacajniju publiku uz sebe, jesu li oni odjednom nekvalitetni zbog toga?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne pricam o tome,a i iskreno i ne zanima me puno.samo sam misljenja da BO nema poentu bez publike,i licno ne dozivljavam ni nikolu ni mitu kao ljude koji bi se muzikom bavili muzike radi.mislim da ih je jedino svih ovih godina uravo publika i tjerala da idu i postoje i dalje,jer ovi problemi kao sto danilo kaze nisu od juce.dal' se to meni ili tebi svidja ili ne svidja na kraju krajeva,koga boli kurac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista, mozemo da zaokruzimo pricu da se slazemo da se ne slazemo, meni je drago da su se raspali (s obzirom da su disfunkcionalni u ovom sastavu, primecivala to sira publika ili ne), tebi je zao i nadas se da ce se skontati nekako i nastaviti zajedno u nekom funkcionalnijem rezimu (sto ja mislim da je ekstremno malo verovatno i nije vredno nadanja; vrednije je nadanja to da ce nikola da se rastereti malo i da napravi neku dobru muziku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

šteta je što i ta šaka kvalitetnih bendova iz devedesetih nije mogla da opstane, svi omiljeni bendovi redom su propali

bjesovi još i dobro stoje (mada i to nije ono staro), ajzbrn ponovo nekako gura, a BO (koji već dugo diskografski tavori) će sada najverovatnije podsećati ponajviše na sanšajn, koji je raspad već deceniju+.

 

 

ipak brejkersi i koja disciplina ostaju nedostižni rnr pojmovi na ovim prostorima.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...