Jump to content

Block Out


DevouredSoul

Recommended Posts

Koliko god neko bio orginalan i bitan za bend, kad počne to da smara i kada taj neko počne previše da dominira, da diriguje ostalima, da ne dozvoljava da se i oni uključe u bilo kakav proces i da ih koristi samo kao izvođače radova, logično je da će to pući. Žao mi je bend ali mogu da zamislim koliko je smaranje postalo Miti i ostalima da rade u takvim uslovima.

Edited by Live
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ta "dominacija" ustvari dosla prirodno - jer ostali nisu zeleli da se ukljuce. ja blokeje pratim mnogo dugo i blentavi (dragoljub) je uvek bio mnogo kreativniji od hase. hasa na koncertu ima jedan od najbitnijih momenata na koncertu, da odsvira solo u finansijskoj ili da ukljuci neku drugu farbu u protiv sebe i on promasi celu farbu... jeste smesno, ali kad gledas kroz prizmu profesionalizma, neozbiljno je. mita ima jednu jedinu ulogu, a to je da zna sve tekstove (i da drzi tonalitet), i desava se da zaboravi strofu, stih, i onda publika mora da ga podseca pevajuci gromoglasno, koji deo ustvari ide. kad ide ona pauza u majdanu u sredini i kad ostane brojanje na kontri, mita uvek promasi "kec" i krene u nekom svom tempu... balac je surovi profesionalac, svira do jaja i on se povodom cele ove situacije manje vise drzao po strani. miljko ima malo neki portnoy trip, ne znam zbog cega. i tako dalje...

 

edit - poenta posta je da nije nikola tiranin koji ih je naterao da budu izvodjaci radova, nego je bio prisiljen na to jer je ostale bolelo dupe da nekako doprinesu. ako bi i pokusali da doprinesu (miljko sa svojim tekstovima mozda, nisam siguran), kao sto sam vec pominjao ranije, sigurno je da su bili bar nivo ispod onoga sto je vec postala norma benda. balac je tu prvi posle nikole najvise doprinosio muzicki, a povodom celog ovog cirkusa se uglavnom drzao zajebantski po strani da bi na kraju bio u fazonu "au jebote, pa ovi su ozbiljni"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je to neka njihova prva reakcija, fazon "Možemo mi bez njega, nije on Block out", ali verujem da će se otrezniti, možda već jesu. Bezveze je što su dospeli u situaciju da međuljudski odnosi toliko budu narušeni i što nisu radili na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako mi je zao sto se ovo desava zato sto smatram da je Block Out najkvalitetniji domaci bend u poslednjih 20 godina, al kad vidim ovako kako patetisu... jos je Vranjkovic okacio sliku na fejsu:

 

1229838_10151844513763216_807444467_n.jpg

 

Jbt ko deca neka, valjda su oguglali na sve to, toliko godina sviraju zajedno i trebalo bi da su prevazisli sve to, i sad matori se svadjaju. Moguce je da se Vranjkovic otudjio, ne znam u kakvim odnosima su bili van benda, Mita kaze u onom saopstenju da su izgubili svaki kontakt sa njim, verovatno su im se razisle energije i oni vise ne zele da sviraju to sto je on naumio pa je otud muka postajala sve veca i u studiju i uzivo. Problem je verovatno zato sto se ostatak benda verovatno nije pronasao u celoj toj prici, ko zna u kom trenutku se to desilo, zato ni nemaju volje nesto da doprinesu, mozda im se svira drugacija vrsta muzike, sve je moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ta "dominacija" ustvari dosla prirodno - jer ostali nisu zeleli da se ukljuce. ja blokeje pratim mnogo dugo i blentavi (dragoljub) je uvek bio mnogo kreativniji od hase. hasa na koncertu ima jedan od najbitnijih momenata na koncertu, da odsvira solo u finansijskoj ili da ukljuci neku drugu farbu u protiv sebe i on promasi celu farbu... jeste smesno, ali kad gledas kroz prizmu profesionalizma, neozbiljno je. mita ima jednu jedinu ulogu, a to je da zna sve tekstove (i da drzi tonalitet), i desava se da zaboravi strofu, stih, i onda publika mora da ga podseca pevajuci gromoglasno, koji deo ustvari ide. kad ide ona pauza u majdanu u sredini i kad ostane brojanje na kontri, mita uvek promasi "kec" i krene u nekom svom tempu... balac je surovi profesionalac, svira do jaja i on se povodom cele ove situacije manje vise drzao po strani. miljko ima malo neki portnoy trip, ne znam zbog cega. i tako dalje...

 

edit - poenta posta je da nije nikola tiranin koji ih je naterao da budu izvodjaci radova, nego je bio prisiljen na to jer je ostale bolelo dupe da nekako doprinesu. ako bi i pokusali da doprinesu (miljko sa svojim tekstovima mozda, nisam siguran), kao sto sam vec pominjao ranije, sigurno je da su bili bar nivo ispod onoga sto je vec postala norma benda. balac je tu prvi posle nikole najvise doprinosio muzicki, a povodom celog ovog cirkusa se uglavnom drzao zajebantski po strani da bi na kraju bio u fazonu "au jebote, pa ovi su ozbiljni"

 

trebalo je nikola da je postepeno njih izbacivao jednog po jednog i da ih je menjao mladjom ekipom. mnogo godina kao autor sa istim ljudima u bendu recept za bad blood.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe da se Vranjković lično poznaje da bi se videlo da je vrlo težak tip, da je on sam svestan toga i da to rado demonstrira drugima. On, takođe, od početka insistira na vrhunskom profesionalizmu i često je to isticao u intervjuima. Meni su zbog toga ti intervjuii uvek i bili malo sumorni, pošto sam sticao utisak da se on vrlo rado hvali svojom profesionalnošću i beskrajnim satima provedenim u studiju i kako mi ovde nikada nećemo biti profi i sl. Sa druge strane da je on u dobroj meri zapravo Block Out, to je odavno jasno, ali Mita mu je nezamenjiv elemenat. Kako će to reši u budućnosti ne znam, a nisam siguran da će uspeti. Živo me zanima šta će oni uraditi bez njega. Ako su mu bili neprofesionalni trebao ih je prosto zameniti, jednog ili dvojicu i dobio bi potpunu prevlast u bendu. Zar Marković nije zamoljen da napusti bend svojevremeno? Bajaga je otpustio jednog od najboljih srpskih bubnjara Vladu Golubovića jer se počeo ponašati neprofesionalno. Uzeo je drugog (tada je i gitaristu otpustio) i dobio mir u kući. Isto je bilo i sa Bajagom i Rajkom Kojićem nešto ranije u Ribljoj Čorbi.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanka je linija izmedju profesinalizma i bolesti.Ljudi koji se bave audio produkcijom tesko naprave koji riff da ih zadovoljava ,odkad vranjkovic radi full time nisu napisali nijednu pesmu da nije dva pop akorda sa nekim kvazi tekstom jer covek vishe ne zna sta ce.Pomirice se oni jer ce ih zasipati ljudi godinama da sviraju jer ako nema BO to je jedna ogromna rupa u nashoj sceni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajaga je otpustio jednog od najboljih srpskih bubnjara Vladu Golubovića jer se počeo ponašati neprofesionalno.

Увијек сам желио да знам нешто више о овоме, зашто је Бајага отпустио Влајка и Нелета, па ако може... не мора на овој теми.

 

Nisam znao da je Bajaga otpusten iz Corbe zbog neprofesionalizma

Бајага је отпуштен јер није хтио да свира неку љетну тезгу у Грчкој. Прво је Рајко одбио да то свира, а Бајага се солидарисао и "страдао". Додуше, тад је већ изашла Позитивна географија, тако да...

 

***

Што се тиче Блок аута, они су један од ријетких бендова које сам потпуно престао да слушам. У средњој сам "излизао" двије касете СКССС, трећа је још увијек читава, и слушао сам их све док их нисам видио уживо 2002. године. Свирка је била добра, али се Врањковић константно жалио на техничара, три сата депресије и све у свему, сморио сам се као Лазар Галић на концерту неког доброг бенда па закључио: "Који ће мени ово пенис? Ја слушам БиБи Кинга."

 

Елем, с обзиром да је Врањковић отпао, можда их почнем опет слушати, у случају да заправо буде нешто од њих - можда се у међувремену код осталих чланова скупило добрих идеја које могу бити квалитетно уобличене.

  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Увијек сам желио да знам нешто више о овоме, зашто је Бајага отпустио Влајка и Нелета, па ако може... не мора на овој теми.

 

 

Бајага је отпуштен јер није хтио да свира неку љетну тезгу у Грчкој. Прво је Рајко одбио да то свира, а Бајага се солидарисао и "страдао". Додуше, тад је већ изашла Позитивна географија, тако да...

 

***

Што се тиче Блок аута, они су један од ријетких бендова које сам потпуно престао да слушам. У средњој сам "излизао" двије касете СКССС, трећа је још увијек читава, и слушао сам их све док их нисам видио уживо 2002. године. Свирка је била добра, али се Врањковић константно жалио на техничара, три сата депресије и све у свему, сморио сам се као Лазар Галић на концерту неког доброг бенда па закључио: "Који ће мени ово пенис? Ја слушам БиБи Кинга."

 

Елем, с обзиром да је Врањковић отпао, можда их почнем опет слушати, у случају да заправо буде нешто од њих - можда се у међувремену код осталих чланова скупило добрих идеја које могу бити квалитетно уобличене.

 

Koliko se sećam Vlajko i Nele su otpušteni nakon koncerta u Prištini u jesen 1994. godine, pošto je koncert kasnio zbog njihovog nepojavljivanja na bini. Pojavili su se, odsvirali svirku regularno i nakon koncerta su otpušteni. Inače, od ranije je tinjalo nezadovoljstvo u bendu smanjenim brojem svirki, pa je i entuzijazam shodno tome opao. Samo kašnjenje u Prištini se vezuje za vazda brojne priče oko Instruktora (minus Cukić i Cvele) da su se obilato koristile razne supstance :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji će vam ovaj Blok Out uopšte?

Raspali su se sa razlogom sigurno, klasični smarači beogradski iz devedesetih, stalno nešto zloupotrebljeni i neshvaćeni, takvim tipovima uvek nešto fali i nikad nisu srećni, pogotovo kad napune po 40 i shvate da nisu dovoljno istapšani po ramenu i da im sokoj nije napisao pohvalnicu.

Edited by Лука
  • Upvote 4
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...