Jump to content

Block Out


DevouredSoul

Recommended Posts

Ovo izgleda kao Roger Waters kad je napustio Pink Floyd, samo on je svirao bass gitaru pa je basista u muzickom smislu lako zamenljiv a ovde zameniti coveka koji preko 20 godina svira gitaru i koji je pisao tekstove i stvorio sliku i zvuk benda je jako tesko. Iako ga nikada nisam gotivio previse je on jaka kreativna individua i nezamislivo je da bi mogli da nastave bend pod tim imenom bez njega.

 

Ne mogu da se ne umesam...

Roger Waters svirao bass gitaru? Samo to? :facepalm: Pa on je napisao skoro sve tekstove kad je otisao Syd, napisao cele albume - neprevazidjeni Animals, The Wall, The Final Cut. On je bio MNOGO vise od basiste. Koncert u areni je to potrvrdio. ;)

 

p.s.jeb'o te tul!

 

Sto se BO-a tice, bez Vranjkovica su nista, samo jedna bleda kopija EKV-a. Mislim da je rasprava suvisna.

Edited by InnocentYoungThroatCutter
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se ne umesam...

Roger Waters svirao bass gitaru? Samo to? :facepalm: Pa on je napisao skoro sve tekstove kad je otisao Syd, napisao cele albume - neprevazidjeni Animals, The Wall, The Final Cut. On je bio MNOGO vise od basiste. Koncert u areni je to potrvrdio. ;)

 

p.s.jeb'o te tul!

 

Sto se BO-a tice, bez Vranjkovica su nista, samo jedna bleda kopija EKV-a. Mislim da je rasprava suvisna.

 

Namerno sam napisao da je u muzickom smislu, kao muzicar, zamenljiv, nigde nisam dovodio u pitanje to sta je on uradio za Pink Floyd posto se to zna. Onda sam kasnije napisao posto su me uzeli za zub zbog toga ne znam zasto, da sam napravio paralelu zato sto je on tekstopisac i vizuelni tvorac u flojdima kao sto je i Vranjkovic u Block Out( doduse Mita ima dosta uticaj za taj vizuelni deo ). Fora je u tome sto je kao basista zamenljiv a Vranjkovic koji je imao specifican ton i stil sviranja, koji je imao milion tekstura i koji je stvarao atmosferu sa tom gitarom tesko zamenljiv. Ne znam sta ste me napali sa Watersom, samo me je podsetila ta situacija u BO na ono sto se desilo Pink Floyd, posto su oboje velicine u svojim bendovima, jedino sto je PF imao drugu velicinu u vidu Gilmora a za BO ne znam kako ce nastaviti, Mita je samo bio interpretator onoga sto je Vranjkovic hteo da kaze, sad nastavlja kao glavni. Realno ima i pravo osnovao je bend, sad kako ce dalje, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On se prosrao s Watersom, a ti sa EKVom

 

 

Jeb'o te EKV! Najprecenjeniji bend u Jugoslaviji/Srbiji!

 

jedino sto je PF imao drugu velicinu u vidu Gilmora a za BO ne znam kako ce nastaviti

 

Gimlour je dosao kasnije, kad je Syd otisao. PF je postao veliki zahvaljujci Watersovim idejama.

 

Za BO nema nade bez Nikole!!

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Block_Out_(band)

 

Past Members: Nikola Vranjkovic

 

On September 1, 2013, the band had their last performance with Nikola Vranjković on one-day festival Jelen časti Niš (Jelen Gives to Niš), where they performed alongside Van Gogh and Bajaga i Instruktori.[10] Several days after the festival, Jovančić, through his official Facebook profile, stated that Vranjković, author of all Block Out songs of the last almost 20 years, is no longer a member of Block Out. He also stated that the band is working on new songs.

 

Nisam ni ja znao za tu pricu sa X-Centrom... jbt koja propast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

blentavi je bio izbacen jer je mnogo velika budala :D

 

jednom je nekom tipu spalio pola razglasa/opreme kad je na tonsku doneo neki kineski produzni koji nista nije valjao i izazvao kratki spoj (pritom se vadio kako je produzni sasvim u redu dok tip nije doneo srafciger i otvorio ga)

 

toliko talentovan covek a potpuna dileja... secam se kad smo snimali vokale za amaranth tamo negde 2002, poslao me kuci usred termina jer je taj dan dobio semu/karte za cecin koncert na marakani. kad je miksao emotion za consecration bio u istom tom (bivsem) studiju akademija, spalio je genelec zvucnike jer kad je dizao gejn na gitarama, umesto +20 decibela mu se omaklo i ukucao je +200... kompjuter je izvrsio naredbu ali zvucnici bas i ne :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za genelec nije tacno jer uglavnom svi imaju dome protekt ako zelis da napumpas subbasove ili previse gaina :)

 

ne znam kako moze da ne bude tacno, kad sam bio u studiju kad se to desilo :D mozda nije bio gejn u pitanju, ali je bilo spaljivanje svakako. blentavi je odneo krisom zvucnike negde da ih premota i vrati u studio a da nikome nije prijavio nista o tome... sva sreca pa nisam bio tu kad je vranjkovic dosao i provalio :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozvan sam u nikola vranjkovic bend da gostujem :D i glumim roberta fripa. ideja je prevashodno akusticna sa ambijentalom i nekoliko muzicara, nesto malo bolje od ove rundek varijante sto radi. bio sam na prvoj probi, lici na neki david sylvian fazon. zvuci super

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...