Jump to content

Block Out


DevouredSoul

Recommended Posts

Za mene najbolja pesma od BO je Godina sirotinjske zabave(inace je nikad ne izvode na koncertima)

 

Jesi li bas tako siguran? Ja sam je cula uzivo, cini mi se u maju 2001 u Domu omladine, ako se ne varam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je jedan u Domu pre par meseci (ali sam ga, nazalost, propustila), pa pretpostavljam da ce ukoro biti neki promotivni (novi album je valjda dobar povod za koncert). Mozda cak i turneja.

Out Of Time, daj nam neke informacije kad si vec u kontaktu sa Vranjkovicem!

 

Nije mi jasno kako do sada nisam videla temu o B.O., a na yum-u sam vec 2 godine... icon_smile.gif U svakom slucaju, moje misljenje o ovom bendu bi mnogi protumacili kao vazdizanje, tako da cu reci samo: da su pesme jebeno genijalne, mracnije od najmracnijeg doom-a, i posle par preslusavanja vas provereno bacaju u neki blazi oblik depresije. Svaki, nama smrtnicima neobjasnjivo mracan/cudan/magican, akord i svako razlaganje je savrseno osmiljeno i nenametljivo spakovano u celinu. Tekstovi su vrhunac domace moderne poezije. K'o sto je neko jednom prilikom rekao: "Block O. mogu razumeti samo ljudi iz Srbije, jer takvo stanje uma ne moze biti posledica zivota u nekoj drugoj zemlji..."

 

Eh, da! Posto zivimo u Srbiji, oni su, naravno, nepravedno potcenjeni, bez obzira na to sto su verovatno jedan od 3 najbolja benda trenutno, a i u zadnjih 10 godina.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je jedan u Domu pre par meseci (ali sam ga, nazalost, propustila), pa pretpostavljam da ce ukoro biti neki promotivni (novi album je valjda dobar povod za koncert). Mozda cak i turneja.

Out Of Time, daj nam neke informacije kad si vec u kontaktu sa Vranjkovicem!

 

Nije mi jasno kako do sada nisam videla temu o B.O., a na yum-u sam vec 2 godine... icon_smile.gif U svakom slucaju, moje misljenje o ovom bendu bi mnogi protumacili kao vazdizanje, tako da cu reci samo: da su pesme jebeno genijalne, mracnije od najmracnijeg doom-a, i posle par preslusavanja vas provereno bacaju u neki blazi oblik depresije. Svaki, nama smrtnicima neobjasnjivo mracan/cudan/magican, akord i svako razlaganje je savrseno osmiljeno i nenametljivo spakovano u celinu. Tekstovi su vrhunac domace moderne poezije. K'o sto je neko jednom prilikom rekao: "Block O. mogu razumeti samo ljudi iz Srbije, jer takvo stanje uma ne moze biti posledica zivota u nekoj drugoj zemlji..."

 

Eh, da! Posto zivimo u Srbiji, oni su, naravno, nepravedno potcenjeni, bez obzira na to sto su verovatno jedan od 3 najbolja benda trenutno, a i u zadnjih 10 godina.

BIO JE KONCERT PRE PAR MESECI U DOMU OMLADINE???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki, nama smrtnicima neobjasnjivo mracan/cudan/magican, akord i svako razlaganje je savrseno osmiljeno i nenametljivo spakovano u celinu. Tekstovi su vrhunac domace moderne poezije. K'o sto je neko jednom prilikom rekao: "Block O. mogu razumeti samo ljudi iz Srbije, jer takvo stanje uma ne moze biti posledica zivota u nekoj drugoj zemlji..."

Inace, izbacio mi je post pre nego sto sam zavrsila, GRRRRRRRRR!!

 

No, htedoh reci da je , valjda prica tako ide, Vranjkovic svoje akorde pokupio od nekog lika iz Rusije, jer je tamo, je li, ziveo, pa da ih sada, onako velikodusno icon_smile.gif, izmislja...

 

 

Srbija-deo- icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su pesmu "Godina sirotinjske zabave"izvodili na pocetku..tj.kad je album izasao..ali sam citao kakoi je Vranjkovic rekoa da je vise nece izvoditi

Pa album je izasao '95, a pouzdano znam da Block Out nisam slusala '95 (osim ako to nisu oni sa "Let it be" "While my guitar.." I "Yellow submarine" icon_smile.gif ) .. Ovako, pitacu jos neke ljude koji su me pratili na koncertima, pa cu javiti. Skoro sam sigurna da sam je uzivo cula.

 

A Vranjkovic je rekao i da je slusao Pink Flod 16 puta (znam da je istina, ali , ne, ne morate me na to stalno podsecati icon_cry.gif )...

Edited by Council A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album GSZ je sniman do jula 1996...

Ok, '96...jes moja greska...pricam napamet, a imam trip da povezujem brojeve sa svim zivim i nezivim stvarima, a GSZ mi nikako nije album za parnu godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, duzna sam ponesto o novom albumu icon_smile.gificon_wink.gif .

 

Od predhodnog je-bolji! Znam ja da je potrebno ipak malo vise vremena da bi se prevazislo prvobitno ushicenje novim materijalom i da bi se isti mogao staviti u hijerarhiju sa ostalilima, ali, mislim da ovo mogu da tvrdim.

U svakom slucaju je brzi i agresivniji od Sna.. Tekstovi su vrh! Vranjkovicu, ruka ti se pozlatila icon_smile.gif .. Tu je Tezak slucaj pakla, koji svi dobro znamo od ranije icon_biggrin.gif , tu su odlicne : Iz tri vode (tripcina-fenomenalno!!!), uvodna Nevremena u stilu Manastira, Andrej, Dan koji nikad nije dosao..mozda su mi na prvu loptu upravo brze pesme ostavile jaci utisak, ali lose stvari na albumu nema.

 

Ja ne znam sta konkretno da kazem vise, bar ne zasad.. icon_smile.gif Spava mi se icon_smile.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

UUUU..."Iz 3 vode" je fenomenalna pesma...Cuo sam je na radiju...Kolje na prvo slusanje...

 

 

Ako je novi album bolji od prethodnog, onda super...Znam da je "San koji..."izabran za najbolji album...

Da, ali meni se Godina sirotinjske zabave uvek vise svidjao..Recimo, za Finansijsku konstrukciju mogu reci da je jedina pesma Block Out-a koja me opako smara. Jednostavno, smara. AAAA!!!

 

'Ako imas s kim i gde' mnogo vise vuce na GSZ nego na SKSSS.

 

E, da, u vezi "iz tri vode", neuka sam icon_redface.gif , oprosticete mi, na sta se Nikola tu odnosi, verujem da je u pitanju neko narodno verovanje ili sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, izbacio mi je post pre nego sto sam zavrsila, GRRRRRRRRR!!

 

No, htedoh reci da je , valjda prica tako ide, Vranjkovic svoje akorde pokupio od nekog lika iz Rusije, jer je tamo, je li, ziveo, pa da ih sada, onako velikodusno icon_smile.gif, izmislja...

 

 

Srbija-deo- icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Da, citala sam taj intervju (prvi broj MEX-a, ako se ne varam)...

Autentican je nacin na koji Nikola upotrebljava te "ruske" icon_smile.gif akorde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, ja sam mislim napisao ovo već jednom: meni su upravo stvari poput 'Finansijska konstrukcija', 'U krtogu', 'Zorka' srž... Ja preskačem 'Zvjezdane staze'.

Ma, ljudi, pesme ne treba izdvajati-sve su fenomenalne!

 

Inace, svratih juce do IPS-a i pitah za novi album Block Out-a... Rekose mi da je prvi tiraz vec otisao i da izdanje ne postoji u kasetnom obliku... Bedak. Moracu da pokrenem piratizaciju, iako to ne zelim (bar ne kada je u pitanju ovaj bend)... icon_cry.gif

 

Council A, gde si ti nabavila svoj primerak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, ja sam mislim napisao ovo već jednom: meni su upravo stvari poput 'Finansijska konstrukcija', 'U krtogu', 'Zorka' srž... Ja preskačem 'Zvjezdane staze'.

Ja sam samo rekla da mi Finansijska konstrukcija izaziva zmarke, Zorka i U krtogu su pesmetine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...