Jump to content

Aeternus


Guest Slobo

Recommended Posts

El mislimo na Dark Sorcery (onaj sto sam te terao da slusas Demon Seed-e xD) ? Meni je to ubedljivo najbolje izdanje Aeternusa, pa onda prvi pa drugi album. Dobro mi je i sve posle toga ali sam se prvobitno dosta nalozio na taj EP pa sam hteo jos toga. I nije mi uopste doom taj pocetni period.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na rym, hence nije zanr a

Nek ubace barem black-doom, nego sto bi to zanimalo hipstersku garnituru modova <3

 

Da, Phallusifere :D

 

Sto se tice 'nije doom' dela, pa eto zato "dark" xD

Nije funeral doom svakako ali je meni vise doom nego bm ono, vako po secanju

 

Kao npr. rani Samael kad bi valjao cemu

 

Opet je meni odvojeno black-doom od dark metal, jerbo je black-doom i black i doom ukombinovan, a dark metal mi je kad nije ni jedno ni drugo nego negde izmedju...

 

Kad bend npr. svira klasicne Sabbath rifove i preko screamuje (ili growluje na satanjističkom), to nije dovoljno da bude bm.

Mozda first wave bm, to je i onako joke istorijski zanr

 

Kao npr. sto Beherit se samo zove da je bm, a ne sviraju ga, nego sviraju dumcinu

 

 

Prvi taj EP Aeternusa je neki death/doom sa blekom u tragovima meni, opet po secanju, ako neko oce da podvuce deo koji je punokrvni bm, bachite link, ne mogu sad obrcem ceo...

 

Pazi kad nađoh review sličnog mišljenja vezano za dark:

 

https://www.metal-archives.com/reviews/Aeternus/Dark_Sorcery/2402/Sigillum_Dei_Ameth/134154

 

Osim fuck Bethlehem dela, em mi nije nešto loš bend, em su stvarno po meni definisali taj nit smo bm nit smo doom mikrožanr

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ste se naložili, ko da nikad niste čuli za dark metal? Pa šta su Tiamat, Samael, Agalloch.. Meni su čak bendovi kao što su Cradle of Filth i Rotting Christ više dark nego blek metal (kasniji albumi). Tako mi slično i ovi Aeternus zvuče, dakle nije čist blek (trve norwegian black metAAAAl :bigblue:), već kombinuju taj pravac sa gothic/doom/folk.. elementima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suprotno je, post-metal je umbrella naziv za gomilu razlicitih stvari sto se zvuka tice, a dark metal je specificno ovo o cemu pricamo gore

 

Ja sam inace napisao ogroman post ovde i ostao tako otkucan i neposlat xD

 

Ovo sto Human prica je nespecificno i siroko, ali se ne slazem s njim, goth i folk uticaji mi nisu nesto sto ga cini da bude 'dark'

 

 

 

Tiamat je goth rock/metal, CoF je gothic black, Rotting Christ je ipak bm iako los, tj. iako grcki :haha: , od svega nabrojanog, (rani) Samael mi je jedini 'dark metal'... Celtic Frost bez speeda.

Taj Samael sa kradje CF preso na kradju Ramštajna, kako li se vaspostaviše kao neka muda u metalu, nije mi jasno. Tj. jeste :D :D

 

Eto Triptykon bih opusteno spakovao u dark metal podzanr, ionako je debilno lejblovan 'extreme gothic metal' na wiki, na arhivama je i death i black i gothic i doom, a na rym je naravno najbolje etiketiran - doom metal, tome je i najblizi, ali ima te zacine mracne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali recimo Bethlehem i Triptykon zvuče... (jebiga sad uvek mož se natežemo da l' zvuči manje ili više, Triptykon je više doom nego Bethlehem)

 

Samael je samo previše jednostavan, ali realno zvuči kao sporiji Hellhammer i CF, a Triptykon je suštinski unapređena, otežana i usporena evolucija CF, da kažemo da su na istoj skali ali je Samael na početku a ovi na kraju xD

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tiamat je goth rock/metal, CoF je gothic black, Rotting Christ je ipak bm iako los, tj. iako grcki :haha: , od svega nabrojanog, (rani) Samael mi je jedini 'dark metal'... Celtic Frost bez speeda.

 

 

Kažeš da se ne slažeš, a onda gotovo ponoviš ono o čemu ja pričam??

 

Pazi, možda dark metal nije prihvaćen kao žanr, ali meni jako dobro opisuje bendove koji su pobrojani (i ima ih još podosta), pa šta sad treba za CoF da pišem black/death/gothic/doom/sympho, slično važi i za Moonspell npr, bili neki bm, pa postali više gothic, a u stvari su samo iskombinovali žanrove, ništa čudno..

 

Sa Volom se takodje ne slažem da bendovi moraju da liče kao jaje, jajetu da bi spadali u isti žanr, pa čak i u podžanr.. Eto uzmi npr Suffocation, Monstrosity, Atheist sa jedne strane (iako se i oni poprilično medjusobno razlikuju) i bendove tipa Dismember, Benediction, Grave.. znači svi pripadaju istom žanru, ali su razlike više nego očigledne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...