Jump to content

Onslaught


dr.lecter

Recommended Posts

Naravno da slusamo. Englezi su zakon. Butcher je vec otvorio temu o Xentrix koji su uz Sabbat i Onslaught cinili okosnicu UK thrash metala. Ja sam bas skoro nabavio maksi singl "Shellshock" i album "In Search Of Sanity" gde peva Stiv Grimet, onaj debeli iz benda Grim Reaper.

Naravno, album "The Force", sa koga je pesma "Metal Forces" objavljena na toj kompilaciji "Beyond Metal Zone", je najbolji! Prvi "Power From Hell" je gadna prljavstina. Ko voli primalni thrash/black metal, njemu ce se sigurno svideti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je jer je tada najavljen dupli LP pod nazivom BLOOD UPON THE ICE

Na ...Sanity ima 6 novih stvari(uvod i AC/DC obradu ne rachunam) plus Shellshock koji ti imash, 2 NON-LP stvari plus Welcome to Dying Maxi sa 2 stvari.Sve ukupno 10. Ako rachunamo da dupli album ima 12-15 pjesama to znachi da bi se MOZDA moglo naci u podrumu :mrgreen: London Recordsa 2-5 pjesama.To bi bilo kraljevski ili neki REUNION ko Assault Exodus Agent Steel :twisted::twisted::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obećanje ludom radovanje. Tako i bi. Mada, ako je album bio najavljen to ne znači da su snimili sve stvari za njega. Uostalom, zašto bi ubacili obradu?

Reunion? Vrlo teško. Za njima ne vlada toliko interesovanje kao za ostalim bendovima iz tog perioda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zadnji album je bio više na Anthrax fazon, dosta melodičan. Prvi je bio svojsko krljanje a la rani Venom/Hellhammer, dok je drugi više bio klasičan britanski thrash metal. Kao što vidiš, svaki album im je bio u velikoj meri drugačiji od prethodnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% se slazem sa ovim

Mislim da je najbolja ova druga varijanta, The Force -Law

Da kazem josh neshto o ...Sanity plochi, bila je snimljena i to pazi sad sa Sy Keeler-om na vokalu(zato i mashtam o onih par komada iz podruma). To se nije svidjelo producentu i on savjetuje London Rec. da se promjeni vokal. Pod pritiskom momci iz Onslaughta to i chine. Dolazi `debeli´ i snima vokal `jovo na novo´ Onda idu na evropsku turneju i vuchu tamo neke pochetnike Annihilator koji im svaku noc kradu Show. Posle toga svi frustrirani se razlilaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe biggrin.gifbiggrin.gif Onslaught su imali taj peh da nalete na ove `pochetnike´

Disko kuce uvijek gledaju na profit, za njih je muzika u drugom ako ne i trecem planu. Rijetko koja kaze svojim pulenima ajde sve shto snimite mi ce mo izdati bez pogovora. Jebi ga .para je chudo :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me baš i čudi jer je "The Force" izašao za Roadrunner, a koliko je meni poznato oni sbžvoje bendove nisu uslovljavali. Šta im je trebalo da pređu s konja na magarca (tj. London Records) stvarno ne znam. Uglavnom, od svega ispade sranje, tj. nije bilo više Onslaughta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nabavio sam i prvi album "Power From Hell" i on mi je ubedljivo najjaci!

Razlikuje se od druga dva, nije melodican toliko, dosta je cvrsci siroviji, vokali su ovde vec pravi thrash vokali, ovo izdanje me je stvarno odusevilo!

Pitam se sada kako se desio tako nagli ocigledan prelaz u njihovoj muzici izmedju ovog i sledecih albuma, koji su "cistiji" i bogme melodicniji (dosta vuku na power)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Verovatno činjenica da su narednim albumom hteli da pridobiju veću publiku i to što je satanistički thrash metal kao trend prestao da bude interesantan. Sa zdanjim albumom su još više hteli da postignu komercijalni uspeh, a desilo su upravo obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ех, младост - лудост. Мени је и даље најбољи "The Force" и он остаје једини њихов албум који немам у колекцији. Брука!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam vidio da je postovano ovde pomislio sam da je Rnic iskopo´ na netu informaciju da se Onslaught opet okupio,izdaje novi materijal plus oni snimci iz podruma kao bonus, i idu na turneju i vode opet Annihilator ko predgrupu icon_mrgreen.gif

Srce mi je brze zakucalo a krv udarila u glavu,pritisak se digona200 kad ono nista...klinci ubice te me...

 

The Force je savrsenstvo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ех, много ти хоћеш, приле. Ако се буду окупили поново и крену на турнеју, а ја то сазнам први, има да буде уписато овде на теми ВЕЛИКИМ СЛОВИМА.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

The reformed original lineup of the classic U.K. thrash outfit ONSLAUGHT will be teaming up with EXODUS, OCCULT, KATAKLYSM, UNLEASHED, BEHEMOTH, and PRIMORDIAL for the X-Mass Festivals 2005 European tour, set to take place this December. Exact cities and dates will be announced soon.

 

mhihi.gif !!!!!!!!! mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тренутно немам ни један албум код себе али сам их слушао и на прво слушање могу да кажем да су icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif Албум који сам имао прилике да чујем ме доста подсећа на фазон Overkill-а musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
The reformed original lineup of the classic U.K. thrash outfit ONSLAUGHT will be teaming up with EXODUS, OCCULT, KATAKLYSM, UNLEASHED, BEHEMOTH, and PRIMORDIAL for the X-Mass Festivals 2005 European tour, set to take place this December. Exact cities and dates will be announced soon.

 

mhihi.gif !!!!!!!!! mhihi.gif

Pa sta da kazem?

Ovako me je samo za Exodus reunion tresla groznica...

jupiiiiiii

 

 

mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...