Jump to content

Ashen Light


Baal

Recommended Posts

Pre brisanja ovog foruma,postojala je tema o njima.Inache oni su Rusi,sviraju pagan black sa klavijaturama,koje su u prov planu,ja imam album Pesna Velesa koji je fenomenalan.Jedan od najboljih ruskih bendova!!!Komentari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I meni je takodje Pesn' Velesa bolji nego Pesni' Mertvih, ali Pesn' Mertvih nije njihov 2 album. U medjuvremenu su izdali 2 albuma Stary Byliny [2000] i Slavenskie Vechera [2001], oba instrumentali, sadrzavajuci 2 pjesme sa 1. albuma, Rus' uradjena u ambiental fazonu i Besnovataya. Zadnji album iz 2003 V Sostradnii K Otverzennjim: Osuzdennjim-Ad! sadrzi 3 nove pjesme i 4 obrade (Mayhem, Darkthrone-dvije i Immortal)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam već pričao ali prvi abum koji sam kupio od njih bio je original slavenska večera instrumentalni album. malo sam se zajebo ali nije ni nekad loše slušati cvrkut ptica ukombinovan sa paganskim folkloronm i metal instrumentima.

SLAVA RUSI!!! SLAVA ASHEN LIGHT!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Moj komentar je da ruska black metal scena jebe kevu.

Ashen Light,Rakoth,Temnozor,Cernobog ...

Odlicno !

 

Ne slazhem se. Izuzimajuci Chernobog-a, ostali su manje-vishe furali (a i josh uvek furaju) vec milion puta chut nachin sviranja.

Meni je lichno bolja ukrajinska BM scena biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se zove biser!

 

Ruska scena i jeste priznata u underground okvirima upravo zbog cinjenice da je jedna od originalnijih.

Ruski BM bendovi, cija muzika je vecinom slucajeva kreirana uz obilje fenomenalnih folk pasaza, tekstovi inspirisani uglavnom, Paganskom i Slovenskom mitologijom su unikati na svjetskoj BM sceni.

 

Jedino se slazem da i Ukrajinci, imaju dobrih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Pesni Velesa i stvarno je zanimljiv album,ali me strasno podseca na Goat Horns.Medjutim,Nokturnal Mortum imaju zanimljivije i sadrzajnije pesme,dok se kod Ashen Light svaka pesma vrti oko jedne melodije,rifa...No,u svakom slucaju,vise nego dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
Imam album Pesn Velesa ( jedina dobra stvar koju sam dobila iz jedne jako lose veze ) i mnogo mi se svidjaju...Zanima me,ima ju li jos albuma osim ovog.....

Ja znam za jos:

 

Stary Bilini - Slavenskie Vechera - 2001.

Pesn' Mertvih/ Zov Tmi - 2002.

In Accomplice Suffering - Conviction Is Hell! - 2003.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...