Jump to content

Pergament


dr.lecter

Recommended Posts

Bez lose namere. I cinilo mi se da je bilo vec negde ali nisam mogao ponovo da se vracam i citam sve od pocetka.

 

 

Sasvim je u redu a ide i u prilog mojim tvrdnjama koje sam napisao pa mu taj intervju ispod mog posta dodje kao materijalni dokaz da je ono sta sam pisao tacno i izreceno od strane clana benda a u jednom ozbiljnom magazinu a ne u nekoj kafanskoj-pijanskoj prici....

 

Ako imas Hard Metale u skeniranoj verziji, daj otvori novu temu i nabacaj makar intervjue sa nasim bendovima ( bio je i Bloodbath, Demoniac, Bombarder cini mi se... ), ili makar gde su teme za pojedine bendove oshini tamo po njihov intervju, ako imas naravno...

ziv bio Zlajo i veliki pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ovde imas ovaj broj, prvi valjda: http://audioheaven-alexcro.blogspot.com/2008/12/hard-metal-serbian-metal-magazine-may.html

Ja imam nesto ali u ne bas sjajnom stanju. Nije bio moj, nasledio sam ih od starijih generacija. Jedan je onaj u kojem je intervju sa Bombarder-om, "Horor na 33 obrtaja" :pivopije: ali ne znam tacno koji je broj posto nemam naslovnu stranicu. Nego sada se setih - mozes li da das neki podatak o izdavacu Dead Joker-a i Mortuary-a. Pominjao si negde da si bio "umesan" u to pa daj neki podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link care , evo skida se icon_smile.png

Sto se Bombardera tice i zvao se intervju bash tako Horror na 33 obrtaja, a mislim da je na toj naslovnici bio Slayer...

E vidi mene sad sam i ja poceo da pishem o Hard Metalu ovde, prekidam odmah...

Sto se Mortuary i Dead Jokera tice , kao i jos nekih izdanja West Force, pisao sam malo o tome isto na domacoj sceni - tema domaci kultovi devedesetih koju je otvorila Ajlin, pa mozemo tamo da pisemo o tome ( a pisacu i na Dead Joker temi )

 

p.s. da ne bude ovaj post offtopic...jos malo o Pergamentovoj kaseti....

nek me neko ispravi ako gresim, ali uz katastrofalan omot za jedno tako moderno i progresivno izdanje, cini mi se da je nalepnica na samoj kaseti bila roze boje....

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci taj Steva gitarista je vishe ulagao u suncobrane i parfeme u butik i kafic nego u Pergament.

 

Verujem da je tako bilo. Šlog mi je pričao dosta o svemu ...A Šlog on nije materjalista još uvek autobusom putuje sve onako polako

njemu je važno da je u nekom bendu i da može da peva uglavnom sviraju na moto skupovima za dzeparac , putni trošak i to je to.

 

Kad je pevao u Pergamentu najviše mu je smetao kaže onaj omot za Mr War :) I to što su uglavnom počeli koncert sa tom pesmom a to je instrumental

 

Jeste da su imali dobar plan al eto nije uspelo. Posle Pergamenta je otpevao jednu pesmu za rosenkreutz evo link http://www.speedyshare.com/files/19720675/10_Ain_t_Just_Like_A_Woman.mp3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brajan Shlog je na toj kaseti a i uzivo dao domaci zadatak ostalim pevacima kako treba pevati...njegovo pevanje je mnogo iznad cele te Mr. War price, za par klasa on odskace od svega sa te kasete...pogotovo je pevao bez takozvanog balkanskog akcenta engleskog jezika ( ok, odrastao u Australiji ali to ne menja stvari ) za razliku od svih drugih pevaca tadasnjih domacih metal bendova koji su svoje znanje engleskog bazirali iskljucivo sa znanja pokupljenog na casovima engleskog jezika iz osnovne skole.

Shlog je za klasu odskakao od cele te Mr. War price , pa ko zna, mozda Stevi nije odgovaralo da mu u prvom planu bude pevac a ne njegova gitarska " virtuoznost " ( jer dobro se secam Brajana su svi hvalili i to sa osnovom da je najbolji vokal cele yuhm, a znas i sam koliki su ego tripovi u Srba, tako da verujem da Steva nije mogao preko toga tek tako da predje )...

 

Pa u pravu je Shlog , omot te kasete je katastrofalan...ali, pesma Mr. War nije instrumental, ima i ona nekakav tekst nesto Mister War is a bussinessman... ( dalje se ne secam, al tekst nekakav ima ).

A reci mi Dudi, posto tu kasetu nemam odavno, poklonio sam je, nalepnica na samoj kaseti je roze boje ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

instrumental, ima i ona nekakav tekst nesto Mister War is a bussinessman... ( dalje se ne secam, al tekst nekakav ima ).

 

 

I ja se secam, jako kratak tekst, valjda samo jedna recenica....Mister rat je biznismen, on nikada ne gubi kontrolu...ako se dobro secam, tako nesto...da ne pisem sad engleski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovimo jos jednom ko nije procitao: "omot te kasete je katastrofalan". mhihi.gif

 

i jos jednom da ponovimo to isto.

vidis da i lik koji je pevao na toj kaseti kaze to isto.

 

I ja se secam, jako kratak tekst, valjda samo jedna recenica....Mister rat je biznismen, on nikada ne gubi kontrolu...ako se dobro secam, tako nesto...da ne pisem sad engleski biggrin.gif

 

 

tako nesto...uglavnom ima tekst i nije instrumental

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma Mr War traje preko 6 minuta a tek pri kraju ima malo vokala , Jeste da nije skroz instrumental al i ja mislim da nije bilo u redu da otvaraju koncert sa tom pesmom al ajde nekome je tako odgovaralo. Sto se Mr war kasete tice ja imam kasetu sa plavom nalepnicom .Možda je bilo i sa roza bojom to ne znam. Isto kao što imam i Heller kasete sa crnom nalepnicom a ima i sa providnom kasetom sa svetlo plavom nalepnicom.

 

Šlog mi je dao jedan CD na tom disku ima 17 pesama uglavnom cover pesme al kako je otpevano pa original naročito od AC DC .

 

Dobio sam i jedan DVD zapravo snimak je prebačen sa Vhs kasete nastup Pergamenta iz 90'te godine

 

A ta Mr war kaseta je izdata 1990'te godine . tako mi je rekao Simo Rebić koji je izdao to i to piše i na kaseti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma Mr War traje preko 6 minuta a tek pri kraju ima malo vokala , Jeste da nije skroz instrumental al i ja mislim da nije bilo u redu da otvaraju koncert sa tom pesmom al ajde nekome je tako odgovaralo. Sto se Mr war kasete tice ja imam kasetu sa plavom nalepnicom .Možda je bilo i sa roza bojom to ne znam. Isto kao što imam i Heller kasete sa crnom nalepnicom a ima i sa providnom kasetom sa svetlo plavom nalepnicom.

 

Šlog mi je dao jedan CD na tom disku ima 17 pesama uglavnom cover pesme al kako je otpevano pa original naročito od AC DC .

 

Dobio sam i jedan DVD zapravo snimak je prebačen sa Vhs kasete nastup Pergamenta iz 90'te godine

 

A ta Mr war kaseta je izdata 1990'te godine . tako mi je rekao Simo Rebić koji je izdao to i to piše i na kaseti

 

 

IJeste, malo u toj pesmi ima teksta, al valjda su sa njom otvarali jer je bila jedina nova.

Moja kasta je imala nekakvu gej roze nalepnicu.

Secam se da su TNt pojeli kako su skinuli, ali da Shlog nije tako pevao nishta ne bi bilo.

Dudi, moze na omotu da pishe svashta, Simo Rebic je malo ostareo, procitaj lepo intervju iz prvog broja Hard Metala ( prvi broj je izashao u maju 1991 ) i tu jasno basista kaze da se tek ocekuje pojavljivanje kasete...kako je onda izasla godinu dana pre ako se u majju 1991. nije josh pojavila...neko fantomsko izdanje, ili shta ? Verovatno je omot shtampan 1990 pa ta godina i stoji , isto kao sto je i materijal sniman 1990...ali pojavila se tek sredinom 1991., jer da se pojavila 1990 to bi se znalo i narucivalo iste te 1990, a ne tek sledece godine...nije to toliko sad ni bitno, ali pratio sam dobro tada scenu i znam koje godine sam sta narucivao i kad se sta pojavljivalo ( narucivao sam odmah po pojavljivanju ).

 

p.s kaseta i taj materijal su najavljivani josh pre drugog Yu Metal Attacka ( znaci prolece 1990 ) u onom explosive fanzinu-katalogu na cijoj naslovnici je bila grupa Scarlet Davida Vartabedijana...ali 1990 nije izasla.

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

@:

 

" I o izgledu kasete i nalepnicama, odlucuje izdavac, a ne bend !!!

 

II de pise da je muzicar koji svira u bendu obavezan da ulaze u taj bend SAM, a na kraju krajeva ako neko nesto i da za svoj bend, to je onda prevazilazenje njegovih obaveza, jel daje i vise nego mu je primereno, kao autor i textopisac.

 

III omot je slika tadasnjeg trenutka slika drustva i ljudi u datom vremenu i zato i jeste takav kakav je !

 

On jasno oslikava prazninu ljudskog duha i vezanost za sopstvene slabosti, koje su oslikane bodljikavom zicom, naziv Mr.WAR tj, gospodin rat je business man, ukazivao je na to da rat na nasim prostorima dolazi, a da je sustina tog rata business, kojim su se ljudi, koji su zapoceli taj rat povodili kao razlogom, a predstavili ga kao sukobom nacionalnih interesa. Da je neko malo vise i dublje obratio paznju na smisao omota ,mozda bi ustedeli stotine hiljada zivota, sacuvali stotine hiljada domova i bili bogatiji za stotine milijardi eura.

 

Uglavnom su ljudi pilicarska malodusna bica, kao oni sto se grcevito bore za 100 dinara, stedeci i ono sto nemaju, vozeci se najjeftinijim prevozima i nedavajuci nikad nikom nista, sebe nazivaju junacima.

 

Srecom, na tom istom omotu stoji i malteski krst, koji je znak nepokolebljivog duha, koji ce biti pritajeno svetlo svim zabludelim i onemocanim dusama, bez obzira kakvim ce ga sve imenima rulja nazivati."

 

Baba Cajkovski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne pishe nigde da muzicar koji svira u bendu mora da ulaze u svoj bend, ali nigde ne pishe ni da ne mora da ulaze u svoj bend, to se valjda podrazumeva samo po sebi, jer kakav odnos imaju clanovi prema svom bendu takav odnos i publika moza da ima prema njemu.

Kada sam to rekao, nisam mislio na materijalna ulaganja u bend, nego u neki koliko toliko profi odnos, a to sam potkrepio cinjenicom da je myspace strana Pergamenta totalno u haosu iako je za sredjeivanje iste potrebno veoma malo vremena i to ulaganje ne bi bilo materijalno vec se sastoji iz kuckanja po tastaturi.

Ulaze se u bend i tako sto se voli ono sta se radi, a ljubav prema svom bendu se moze pokazati tako sto ce svako ko nije imao prilike da se upozna sa carima Pergamenta ( jer je recimo stranac ili recimo nije rodjen u vreme kada su oni bili aktuelni ) moci to da uradi tako sto ce na njihovom spejsu makar procitati biografiju. Banalan primer, ali podjimo od njega.

 

Ok kapiram za omot, imali su svoj trip i to je sasvim u redu...ali mislio sam i na cinjenicu da na tom istom omotu nema tekstova pesama, a to su u to vreme i demo bendovi imali na svojim omotima.

E sad dolazimo i do malteshkog krsta...poznata je stvar da je originalni malteshki krst bele boje na crnoj pozadini ( kasnije promenjeno u beli krst uz modifikacije na samom krstu na crvenoj pozadini )...

krst koji stoji na omotu je crne boje...sa tim bojama to onda vec nije malteshki nego gvozdeni krst ( a i gvozdeni krst je veoma slichan malteshkom , to jeste , samo je drugacija boja )., tako da rulja moze da naziva kako hoce, ali fakti su fakti i oni su jasni, taj krst sigurno nije malteshki jer da jeste bio bi beo.

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledamo u istu stvar a vidimo različitu sliku tako je izgleda i sa Mr war omotom . Ako ta slika možda predstavlja ono što Alexandra piše

smem se opkladiti da 99% fanova tada to nije ukapirao. Sećam se da su neki ljudi govorili da su to neki nacisti kad su videli taj omot kasete hehehe .

 

A na Myspace to je neka glupost baš kao što Tomba piše nema nikakvo detaljno objašnjenje o bendu istorija etc.

I ono ponovo su se okupili i to je totalni promašaj . Ja sam na početku još mislio da je u pitanju nešto ozbiljno a kad sam video da Stiv sa nekim klincima a pevač neki penzioner odmah sam znao da nema tu ništa čvrstog, A i ta pesma vrata Balkana je nešto slabo ispalo.

 

Alexandra šta si ti jela bunike?

 

Zašto zoveš neke ljude pilićarima koji koriste jeftino prevozno sredstvo? Ili se bore za 100 dinara

Možda zato što nemaju i ne znaju za bolje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dudi ja se slazem sa tobom 100 % ...

 

Alexandra kaze i ovo..." Da je neko malo vise i dublje obratio paznju na smisao omota ,mozda bi ustedeli stotine hiljada zivota, sacuvali stotine hiljada domova i bili bogatiji za stotine milijardi eura "...

sto se rata tice tu ne treba duboko gledati u simbole...da su na omotu umesto gvozdenog krsta stavili fotku nekog koncentracionog logora iz 2. svestkog rata - Jasenovac, Dachau, Mathauzen, Aushvic ( a slicnih je bilo i u ratovima 1991-1995 ) stvar bi svakome bila potpuno jasna, a te sta je pisac hteo da kaze fore, to ostavimo po strani...a drugo Alexandra smatra da je Pergament imao toliko veliki uticaj sa tom svojom kasetom i omotom iste da bi i ratovi bili izbegnuti samo da je neko ko je trebao pogledao to sta stoji na omotu..to su gluposti, kojeshtarije.

 

Normalno da su ljudi milsili da su nacisti kad je gvozdeni krst na omotu...i ja sam se ko klinac pitao sta ce bre gvozdeni krst ovde ( ok i taj gvozdeni krst ima nekog smisla ako je rat u pitanju ), ali to sta Alexandra prica da je to malteshki krst, to nije tacno a naveo sam u proslom postu i zbog cega nije tacno...ne mogu se stvari koje postoje skoro 1000 godina iskretati kako nekom padne na pamet....

 

Josh nas Aleexandra naziva ruljom koja moze da misli sta hoce...a sta si ti i tvoja ekipa koja za gvozdeni krst tvrdi da je malteshki ? Da niste bre neka elita ???

 

I primetio sam ja josh od ranije da ona ima pik na Branka Badzica...nazivala ga je trbokljunom a sad ga naziva pilicarom koji se vozi najeftinijim prevozom , malodushnim bicem koje se grcevito bori za 100 kinti i josh kao on sebe naziva junakom...

Ti zeno bash imash neki problem sa tim Brankom ?

 

Ja lika ne poznajem , ali sam od ljudi cuo da je dobra osoba...Meni on junak sigurno ne moze da bude, ali ako moram da biram ko mi je drazi da li lik koji se vozi jeftinim prevozom ili lik koji preprodaje parfeme i dezodoranse i stikove za pod mishku ( 1000 parfema, 1000 dezodoransa...), definitivno mi je drazi lik koji se vozika jeftinim prevozom...to ne znaci da sam malodushno bice....niti da sam pripadnik neke rulje, vec znaci da sam svesna osoba koju ne moze niko da radi sa tim forama.

 

Znaci li to Alexandra, da kada sam narucivao tu kasetu i ostavljao svoje novce Stevi i drugarima, tada sam bio dobar ??? A sada kada kazem sta posle toliko godina mislim o svemu tome od ranije a i o ovome sta danas rade i po spesju i sa novom pesmom ( a ni space ni ta nova pesma ne valjaju nista ) onda sam rulja ? Te fore ostavi za tvoju elitu, nemoj meni tako da se obracas.

 

Nego, ako si ti toliki fan Pergamenata ili ako si Stevina ortakinja, onda uzmi pa im reci da srede taj space i da skinu ispod Ghost House ono major label...smejace im se ljudi....ili ako si toliko dobra sa njima, uzmi ti pa im sredi taj spejs...i nemoj da pricas pricice kako je na omotu malteshki krst, i da nazivash ovde ljude ruljom i pilicarima, nego tom ko ti je to rekao za malteshki reci mu da je pogresio...i da je u zabludi skoro 20 godina ali da ne brine zbog toga jer nikada nije kasno da se greske uvide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ la Tomba:

 

"Tvoji komentari su potpuno u redu, zato i zasluzuju temeljan odgovor. Predpostavljam da svakako neko kao pojedinac nije umisljao da jedna osoba, jedan bend i jedna kaseta mogu da sprece takve dogadjaje kao sto su ratovi, ali verovatno su to oni osecali kao duznost da jednom umetnickom formom skrenu paznju na neke bitne stvari, kamo srece da je takvih bilo vise, onda bi se mozda moglo nesto drugacije dogoditi.

Sta je pisac hteo da kaze tu nema nikakvih "fora", to sto je rekao rekao je.

Ako smatras da su to gluposti i kojestarije da li to znaci da su ljudi trebali sve to cutke da posmatraju ?

 

Ako nisi dobro uocio, moram ti pojasniti: niko tebe nije nazvao ruljom, nadam se da ti sebe ne smatras pripadnikom rulje, jer koliko vidim imas sasvim zrelo spopstveno miljenje, a ako ti mene hoces svrstati u neku elitu, to je tvoj izbor. Ja sam duboko sigurna da ne pripadam nikakvoj eliti, jer elita pre svega znaci skup ili klasu ljudi koji zamisljaju da imaju neku posebnu vaznost u okviru drustva, a pri tom ne vide dalje od svog nosa. Istovremeno elitisti nemaju svoju individualnu slobodu i svoje ja, vec su njihovi umovi instruirani sadrzajem koji im je elita eksplicirala, a taj sadrzaj je nametnut, da bi upravo te ljude drzao u pokori i sluzenju, koristeci njihov naduvani ego.

 

Slazem se da ono na omotu nije klasican malteski krst, jer onda bi morao biti osmokraki beli krast na crvenoj pozadini. Zasto je on ovako modifikovan ili se da naslutiti a to je individualna stvar ili treba pitati pisca.

Osam krakova na izvornom malteskom krstu su simbol i podsecanje na osam blazenstava koje uvek moramo da nosimo u sebi:

 

-DUHOVNI MIR;

-ZIVETI JEDNOSTAVNO I BEZ ZLONAMERNOSTI;

-ZIVETI U SKROMNOSTI;

-DA TUGUJEMO NAD ZLOCINIMA I LJUDSKIM GRESIMA;

-DA VOLIMO PRAVDU;

-DA POKAZUJEMO SAOSECAJNOST;

-DA IZDRZIMO MUCENJE I PROGON U IME PRAVDE;

- ******

 

Sto se tice Branka Badzica, imala sam prilike da cujem kako ga njegovi bliski prijatelji nazivaju TRBOKLJUNOM. I to on bez ikakvih primedbi prihvata, to je neka njihova interna zajebancija i tu nema niceg zlonamernog.

 

Stvar jeftinog prevoza, svakako nije stvar karaktera necije duse, ali ne smatram da mi je neko drazi zato sto ne radi,a da mi nije drazi onaj sto radi, niti je obrnuto od nekog posebnog znacaja.

Svoj stav ne gradim na predrasudama.

 

Smatram, da su web stranice i prezentacije bitne jedino u slucaju ako covek vise nema sta da kaze pa ostavlja neki svoj rad na uvid drugima, kako bi se sa njim mogli upoznati. I naravno u drugom slucaju ako postoji nesto sto ce se relativno brzo aktivirati tako da onda u tom smislu prezentacija ima neku svoju tezinu i smisao. Na osnovu ovoga mogu samo da predpostavim da neko tamo iza vruce linije ipak nesto radi i to duboko verujem, radi sa velikom ljubavlju i poverenjem u ono sto radi, jer u suprotnom bi preostalo samo da se malo kucka po tipkama."

 

Baba Cajkovski

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Alexandra

 

Zadovoljan sam odgovorom ali imam par par stvari da kazem.

 

Naravno da ne smatram da je bilo kakav vid borbe protiv rata glupost ili kojeshtarija ali smatram da je pretenciozno govoriti o tome da jedno izdanje moze promeniti ono sto je zacrtano na nekim visim instancama ( upravo od nekih sto se nazivaju elitom a mi ih zovemo vladarima iz senke )..zatim mislim da bi se jaci efekat postigao konkretnijim omotom a ne umetnickom formom, jer o toj umetnickoj formi i dan danas pricamo i o njoj postoje nejasnoce a konkretna fotka bi svima bila jasna na keca.

 

Takodje sebe ne smatram pripadnikom rulje , vec sam u nekom prethodnom postu napisao da sam vishe nego samosvesna osoba.

Rec elita sam upotrebio kao odgovor na rec rulja.

 

Opet nesto o malteskom krstu...prvobitni malteski krst je bli cetvorokraki krst na crnoj pozadini...100ak godina posle je modifikovan u osmokraki na crvenoj pozadini o kome ti sada pricas.

Na omotu kasete se nalazi gvozdeni krst, znaci crn cetvorokraki krst...i gvozdeni krst je veoma slican sa izvornim malteskim cetvorokrakim krstom ( razlika je samo u boji krstova ). tako da opet mogu da kazem da je na omotu gvozdeni krst a ne malteski krst...a sad ne znam ko je slikao omot ali rado bih ga to pitao i predocio mu gresku koju je svesno ili nesvesno napravio.

 

Sto se Branka i Steve tice, ne poznajem ni jednog ni drugog a predrasudama i halo efektu ne robujem...nemaju sta da mi budu mili i dragi ni jedan ni drugi, ono sto sam uporedjivao je vishe metaforicno nego realno.

 

Ja smatram da je potrebno dostojno prezentovati svoj bend , a biografija benda ( koji postoji preko 20 godina ) na netu je vise nego pozeljna jer za 20 godina nastaju smene generacija, a i svakako bi bilo lepo procitati biografiju bez obzira da li je bend aktivan ili nije...razumem da neko ko radi dinu dve dana ne stavi svoju biografiju jer za dinu dve dana i nema puno toga da se napishe, ali za preko 20 godina rada i delovanja ima dosta toga sto moze da bude zanimljivo za procitati.

 

I takodje me zanima ko je autor Pergamentov logo-a ? Taj logo je vishe nego dobar i autetntican.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Design of the Pergaments logo-a, uradio je verovatno isti onaj koji je uradio i iskreirao vecinu onoga sto je vezano za Pergament, ulazuci tako sebe, ideje i novac u ono sto nisu: narodnjaci, prostitucija (svih vrsta), obmanjivanje, i razni oblici totalitarizma i diletantizma"

 

 

Baba Cajkovski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logo je bez daljneg jedan od najboljih logoa ikad.

Ali ti Alexandra pricas stalno u nekim zagonetkama, sad ja trebam da nagadjam ko je to...po ovom sto si napisala verovatno Steva ?

I ajde za ostale stvari sto si navela - ok, ali taj sto je ulagao sve svoje u Pergament ... i da je imao volje i zelje , kako je i na koji nacin je uopste mogao ulagati u bilo koji oblik totalitarizma???

Pa nije se bavio politikom nego je crtao logo ( eventualno pravio muziku, pisao tekstove, crtao omot - ako mislis na Stevu ili svejedno vec koga ), znaci nemoj preterivati koristeci suvisne reci....Jedino ako ne mislis da se taj lik nije diktatorsko-shefovski odnosio prema ostalima u bendu ???

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto je ovaj bend svojevremeno prestao sa radom? Rusi, Mađari i Poljaci imaju i danas kultne heavy bendove iz osamdesetih, koji pevaju na maternjem jeziku. Mi u Srbiji takav bend nemamo, a to je mogao upravo Pergament da postane.

 

Pergament je josh za vreme svog postojanja poceo da radi tekstove na engleskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...