Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

Ja sam za to da pricamo o lepsim stvarima, o njihovoj zaostavstini koja je vanvremenska, o koncertima, spotovima, ideji, znacaju...

Verujte mi, u tome je poenta.

Naucimo klince koji su culi a nisu osetili ko su zaista bili noseci ljudi ovog kultnog benda icon_rolleyes.gificon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi pozivam vas sve na forum ksta - tamo se borimo da organizuju veche ekva, ali nas je premalo.. ja pokushavam da dignem neku revoluciju, ali mi ne ide..

Veče EKV u KST-u ide u proseku jednom u 3 meseca, tako da ne kapiram zašto bi iko pravio revoluciju, pogotovu ako se zna da ga uvek organizuju u vreme otvaranja bašte?

 

Može da se desi da MiZ odsvira neka 2 sata kada bude bilo sledeće EKV veče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koliko sam se obradovala danas! Vec toliko dugo tragam za nekim sajtom forumom gdje se moze diskutovati o nasem najboljem bendu i danas evo sasvim slucajno naletih ovde. Drago mi je da ima jos ljudi koji znaju i vole dobru muziku. Naprosto nisam ni disala kad sam citala ovih stotinjak proslih stranica.

Oprostite sad sam suvise uzbudjena pa siguro zvucim kao neki retard. no.gif

 

uglavnom eto pozdrav svima i nadam se da me primate u vas virtuelni klub.

pozdraf

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@katarina- welcome icon_wink.gif naravno . svi koji vole ekv su very welcome icon_da.gif

ne mislimo da si retard, jer tako svi reaguju.... ako si chitala nasihla si na profin post posle chitanja ovih stranica icon_smile.gif

 

@LLULLBY- textovi...da icon_cry.gif

 

 

enivej. kad bude neki okup, ako ste iz bg-a(i- ako ne) ochekujemo vas icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe hvala na dobrodoslici Veronika icon_da.gif

Naravno da sam procitala Profin prvi post, ali moram priznati da je on iskazao svoje odusevljenje na mnogo poeticniji nacin nego ja. icon_redface.gif

 

Koliko sam shvatila vi imate svoj EKV tribute bend Modro i Zeleno. Svaka cast! Imate i neke svirke u planu zar ne? Bilo bi mi drago da to sve vidim ali posto sam na drugom kontinentu trenutno morace da saceka. wallbash.gif Hvala za pozivu u svakom slucaju.

A imam i jedno pitanje. One tri EKV stvari na engleskom ima li se to negdje skinuti. Ja zivim u Americi i kad ovim strancima pustim EKV obavezno se svi do jednog oduseve. Moja drugrica obozava Anesteziju i stalno moram prevoditi sta kazu pa bi bilo super kad bih im mogla pustiti nesto sto mogu razumjeti.

A i ja naravno kao fan EKV bi dala moju desnu ruku za te tri stvari. musik20.gif

 

Eto pozdrav svima i samo nek se slusa divna muzika EKV-a.

Imam negdje na kompu zakopan interesantan intervju iz novina sa Firchijem o Milanu pa mogu to da okacim ovde ako vam se cita.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe hvala na dobrodoslici Veronika  icon_da.gif

Naravno da sam procitala Profin prvi post, ali moram priznati da je on iskazao svoje odusevljenje na mnogo poeticniji nacin nego ja.  icon_redface.gif

Eh, hvala icon_redface.gif Iskreno, malo se stidim zbog te poruke jer nikada nisam umeo da iskazujem emocije kroz reci, a i uvek me je bilo blam da to radim.

 

Dakle, welcome to the club. icon_smile.gif

 

Koliko sam shvatila vi imate svoj EKV tribute bend Modro i Zeleno. Svaka cast! Imate i neke svirke u planu zar ne? Bilo bi mi drago da to sve vidim ali posto sam na drugom kontinentu trenutno morace da saceka.  wallbash.gif Hvala za pozivu u svakom slucaju.

Zapravo bend se zove MiZ, cisto da zbuni ljude. icon_smile.gif Menjacemo ime u najskorije vreme (moj predlog je Ubik po knjizi Filipa Dika, ali se verovatno nikome nece svideti icon_wink.gif ). Tinea i ja sa teme sviramo u bendu, imali smo jednu svirku u III, i bez mene u SKC-u, a planiramo i samostalnu svirku, ako budemo srecne ruke. Imamo/imacemo i video i audio snimke svakog koncerta, tako da ces moci da nas cujes ako te interesuje. icon_smile.gif

 

A imam i jedno pitanje. One tri EKV stvari na engleskom ima li se to negdje skinuti. Ja zivim u Americi i kad ovim strancima pustim EKV obavezno se svi do jednog oduseve. Moja drugrica obozava Anesteziju i stalno moram prevoditi sta kazu pa bi bilo super kad bih im mogla pustiti nesto sto mogu razumjeti.

A i ja naravno kao fan EKV bi dala moju desnu ruku za te tri stvari. musik20.gif

Upravo kacim na net, poslacu link cim bude gotovo. Imamo samo te tri stvari (Earth, 7 days, Silver years), mada su obelezene brojevima od 8 do 10, sto bi trebalo da znaci da ih ima jos?

 

Imam negdje na kompu zakopan interesantan intervju iz novina sa Firchijem o Milanu pa mogu to da okacim ovde ako vam se cita.

Salji, naravno. icon_smile.gif Firchie ce u junu zavrsiti rad na svojim obradama EKV-a, sto bi trebalo da ispadne prilicno interesantno. Videcemo... Ako si u NY, mozes opusteno da svratis do njega. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha tako znaci nije Modro i Zeleno nego MiZ. Dopada mi se. Pomalo zbunjujuce ali ne mora bas sve ni biti banalno zar ne?

Profa hvala i tebi za dobrodoslicu. Naravno da bih voljela cuti neke vase video i audio zapise. Kad ne mogu uzivo bar ovako preko compa no.gif

 

 

Upravo kacim na net, poslacu link cim bude gotovo. Imamo samo te tri stvari (Earth, 7 days, Silver years), mada su obelezene brojevima od 8 do 10, sto bi trebalo da znaci da ih ima jos?

 

 

To je zaista vrlo interesanto da mozda postoji jos stvari na engleskom. Pitam se ko bi mogao da to ima?

Javljaj cim ih postavis molim te izgoricu od uzbudjenja. icon_mrtav.gif

 

Cula sam da Firchi sprema taj album i zaista imam osjecaj da ce biti nesto posebno. Nacula sam nesto da je i Theodore Yanni radio na tom albumu. Je li to istina? I ja Dea jedva cekam.... mhihi.gifmhihi.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okay ja sam ili glupa ili pospana pa ne mogu da skontam kako da postavim taj clanak ovde.Ja cu ovo fino poslati nekome od vas emailom jer ste ocigledno pametniji od mene pa dalje to mozete postirati ovde. Jel' vazi? icon_uhoh.gif

Ako imate neki drugi predlog javljajte jer meni ocigledno danas mozak ne radi! icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha tako znaci nije Modro i Zeleno nego MiZ. Dopada mi se. Pomalo zbunjujuce ali ne mora bas sve ni biti banalno zar ne?

Heh. icon_smile.gif Fora je u tome sto je MiZ skracenica od Modro i zeleno, ali nismo hteli da nosimo ime neke pesme jer je to bez veze + bendovi Dolce vita i Aut imaju upravo takva imena. Tako je doslo do kompromisa, pa je ime benda skracenica imena pesme. icon_smile.gif Kao sto rekoh, menjace se, samo da smislimo nov naziv.

 

Profa hvala i tebi za dobrodoslicu. Naravno da bih voljela cuti neke vase video i audio zapise. Kad ne mogu uzivo bar ovako preko compa no.gif

Video je suvise veliki za kacenje preko neta, mada bih mogao da smanjim malo kvalitet - za tih 26:30 minuta mogao bi da ispadne fajl od 150Mb solidnog kvaliteta. Da li da pokusam?

 

To je zaista vrlo interesanto da mozda postoji jos stvari na engleskom. Pitam se ko bi mogao da to ima?

Javljaj cim ih postavis molim te izgoricu od uzbudjenja.  icon_mrtav.gif

 

Pitanje je da li uopste postoje ti snimci, moze da se desi da su uradili samo ova 3 a da su prethodno numerisane neke demo verzije pesama na srpskom. Link ka zip arhivi sa pesmama:

http://www.megaupload.com/?d=1K4MOCP8

Sacekaj 45 sekundi i pojavice se dugme Download.

 

Cula sam da Firchi sprema taj album i zaista imam osjecaj da ce biti nesto posebno. Nacula sam nesto da je i Theodore Yanni radio na tom albumu. Je li to istina? I ja Dea jedva cekam.... mhihi.gif  mhihi.gif

Pre nekih pola godine je pricao da je Yanni bio kod njega, da su radili neku muziku, itd. Pretpostavljam da je i on radio na tom novom materijalu koji Firchie snima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, ja nisam bas potpuno nova, pratim forum vec neko vreme, a i pisala sam nesto vec, ali svejedno, dozvolite mi da se predstavim kao KatarinaM malo:

ehm, slusam ekv vec 13 godina, zivim u inostranstvu i dogovorila sam se s fircijem da cujem taj novi materijal negde sledece nedelje verovatno. i tako icon_smile.gif drago mi je da je ekv i dalje popularan bend...kol'ko-tol'ko...

i profo, ako smem i ja da se oglasim - bilo bi super kad bi postavio neki video fajl...moze i taj 'solidnog' kvaliteta icon_da.gif

pozdrav, narode!

Lucie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo onaj Fircijev clanak, kao sto sam i obecala... Ugodno citanje.

 

Milan Mladenovic je rodjen 21. Septembra 1958 godine u Zagrebu od oca Spase oficira JNA, rodom iz Krusevca i majke Danice iz Makarske. Do svoje seste godine Milan je ziveo u Zagrebu a zatim se preselio u Sarajevo. Detinjstvo u Sarajevu je uglavnom opisisivao kroz price o mnogim decackim tucama sa starijim od sebe. Bio je mali decak sa naocarima a pamte ga po tome sto je uvek nosio tango-gitaru i redovno odlazio na casove kod cuvenog Garija Garince. U Beograd se preselio 1970 a nesto kasnije osnovao bend Limunovo Drvo. Stasavao je uz muziku i muzika je stasavala uz njega- zajedno sa Elektricnim orgazmom i idolima njegov drugi bend Sarlo Akrobata je doneo Novi Talas na Jugoslovensku muzicku scenu. Formiranjem Ekatarine Velike stvorio je muziku koja je danas vazan deo obavezne lektire. Uspehe Ekv nikada nije pripisivao sebi iako je on bio najpopularniji clan – insistirao je na tretmanu prvog medju jednakima. Svako ime iz sastava EKV-a je legendarno : Magi, Bojan Pecar, Vd, Gagi, Zika Todorovic I Ivan Fece Firchi . Neki clanovi benda su nazalost umrli a neki su se odselili u inostrantvo, neki prestali da sviraju. Firchi sada zivi u Njujorku gde ima sopstvenu proizvodnju bubnjeva Firchie drums. Rado je pristao na razgovor sa nama o Milanu Mladenovicu coveku koji je umnogome uticao na njegov zivot.

KAKAV RADOSTAN DAN

Milana sam upoznao u Novom Sadu 1978 na Tribini Mladih. Bio je to zajednicki koncert moje tadasnje grupe Sta i Milanovog Limunovg drveta. Nakon svirke som svi zavrsili kod Nenada Canka – flautiste i klavijaturiste i raspricali se do zore. Milan se usput mnogo smejao tome koliko je Canak jak i lud jer je nosio Milanovo pojacalo na ledjima skroz do kuce i to bez prigovora : « Vi ste nasi gosti, a kod nas gosti ne rade »

Bio sam apsolutno odlepljen od zemlje u razgovoru sa Milanom –nasli smo se na million nivoa. Posebno se secam koliko sam bio odusevljen njegovim smislom za ritam njegovom jednostavnoscu i iskrenoscu. Posle te veceri smo se sreli na ponovnom zajednickom koncertu u SKC-u. Ista prica, samo sa jos vecom dozom obostranog odusevljenja i interesovanja. Sledeci put smo se ispricali u Puli za vreme koncerta u Areni. Ubrzo posle toga na moje iznenadjenje nasli smo se u Novom Sadu.Bio sam presrecan kad sam ugledao Milana I Gagija nenajavljene na mojim vratia. Nije im trebalo mnogo vremena da predju na temu i da mi u kratkim crtaama objasne da su dosli da me pitaju da se pridruzim Katarini II. Na moje pitanje sta je sa Vd-om njihovim bubnjarem rekli su mi da je u zatvoru a da oni ne zele zbog toga da prestanu sa radom. Ostavili su mi demo snimke i ja sam se bacio na razradu aranzmana za bubnjarske deonice. Secam se da sam bas zesce radio na tome ali mi je ubrzo receno da ce ipak Vd da odsvira plocu jer je pusten iz zatvora . Svi smo se slozili da bi mu to mnogo znacilo. Ubrzo posle toga milim da je rec o samo par meseci ponovo sam slusao Katarinu II u SKCu. Nakon tog koncerta Milan me je odvukao u stranu i rekao : “ nemamo izbora mi moramo da sviramo zajedno” Noge su mi se tresle od uzbudjenja.

NEKO NAS POSMATRA

Smetali su mu dvolicnost i foliranje. Omiljena mu je bila konfrotancija sa novinarima zbog blaziranih pitanja u vezi s muzikom i slicnim. Vise puta je bila mucna atmosfera za vreme intervjua jer je Milan bio u fazonu da im saspe. Prijala mu je popularnost ali iskljucivo u smilu da mu to dozvoljava da se malo lakse bavi muzikom. Secam se da sam ga nagovarao da se doseli kod mene u NY, sto je i zeleo,ali toliko je bio zauzet sa EKV da mi je govorio da ne moze ni na minut da ostavi to sto radi. U poslu ga je mrzelo samo da tegli instrumente i da se bakce sa menadzerima. Legendarne su svadje sa Vojom Tungom, koji meni i dan-danas duguje pare. Secam se kako je Milan psovao sto mora da radi ono sto je po definiciji bio menadzerski posao.

OCI BOJE MEDA

U nekom smislu svi Milanovi testovi su autobiografski. Za teskt kao sto je Oci boje meda mogu pouzdano da kazem da je vise nego autobiografski ne samo da sam bio prisutan nego sam i dan danas u kontaktu sa Ocima boje meda. Zanimljiva je prica o tekstu poznate pesme To sam ja. To je jedini tests ssa kojim cak i ja imam veze, indirektno. Naime za vreme jedne veoma plodne probe spontan smo zapoceli jam session kao i uvek pred kraj dana. U pauzi sam iz cistog zezanja preslozio da svako kaze po samo jednu rec i tako sastavimo tekst. Milan se nasmejao, napravio kratku pauzu, blago razgoracio oci kao da sugerise pocetak igre asocijacija i rekao To! Odmah smo smo shvatili podstrek a Bojan je preduhitrio i Magi I mene rekavsi: Sam, a Magi je dodala Ja! Zbrzao sam I samo ponovio rec to da bismo nastavili u krug da ponavljamo : to sam ja, to sam ja, to sam ja. Vec smo se cerekali misleci da ce sve ispati glupo kad je neko promenio tok igre rekavsi U. Naravno sledi poznati nastavak : u rupi bez dna i tako dalje. Veoma malo editinga je bilo potrebno da sve na kraju ima I smisla ali te tako je nastao jedinsvetn tekst EKV. Mrzeo je vojsku I milim da I danas drzi rekord najkraceg boravka u njoj- samo desetak dana. Pesma Soba govori o njegovom povratku iz vojske kada zatice sobu koju ne prepoznaje nakon kraceg odsustva. Milanova soba je bila cudo. Mala soba sa betonskim zidovima braon namestaj i jedan omanji krevet sa par polica pretrpanih kasetama i plocama. U toj sobi su se cuda radjala. Tu je naravno bila i gitara. Prvu gitaru Gibson Milanu je otac kupio u Beogradjanki. Gitara je naravno bila pod brojem jedan u njegovom zivotu ali je na moje i svacije zaprepastenje odjedanput odlucio da svira trubu. Cak mi je i poslao fotografiju da mi dokaze da je poceo da vezba i da ce biti zesci trubac.

MOKAR OD PRASTANJA.

Milan je uvek naglasavao da se muzika MORA potpisivati kao zajednicka, takav je bar bio princip EKVa. Poznato je da muzicari pate od veoma velike doze neizlecivog egomanijakalnog ponasanja sto uvek dovodi do svadja i razlaza. Iskreno ja nikad nisam osteio ni mrvicu toga u EKV. Magi je zaista bila magicna. Bojan je umeo da bude veoma komplikovan na momente cak tezak ali i toliko duhovit da mu se sve prastalo, dok sam Milana uvek dozivljavao kao nekoga na koga se moralo i jedino moglo ugledati. Zvuci naivno, ali smo zaista bili srecni sto radimo to sto radimo. Kao u nekoj bajci delili smo i dobro i zlo. Desio se samojedan relativno ozbiljniji konflict za vreme snimanja drugog albuma u Zagrebu kada se odjednom pojavio Tomo In der Muhlen u ulozi producenta nase ploce iako to niko nije trazio. Naime on i Magi su se spandjali pa se on tu nasao pozvan da gurka reglere od miksete jos kao i suvlasnik studija. Prvo smo cuteci pratili situaciju sve dok nisma prvi eksplodirao i sa velikom dozom ultimatuma saopstio da to nece moci. Sada mi je pomalo i smesno kad se setim ali Magi je bila VEOMA ljuta kad sam jednostavno saopstio Tomi da je otpusten. Danas Tomo o tome prica kao o anegdoti i stalno govori da sam ga ja jedini u zivotu otpustio. Drago mi je! Milan je stajao nekako po strani u nekom polumraku i samo se cerekao. Posle mi je rekao da je bio veoma zahvalan sto sam to uradio i da sam spasao plocu. Magi mi je neposredno pred smrt rekla da je htela da me ubije u tom trenutku ali da je ipak bio pravi potez. Zapisala jee u svom dnevniku datum i par reci : Firchie is the drummer. Kill the drummer. Love the drummer.

BUDI SAM NA ULICI

Posebno se secam da je umeo sam sebi da se smeje i to me je odusevljavalo. Omiljena mi je prica iz Zagreba. Milan je imao jako slab vid. Milsim da je imao dioptriju 9 na jednom i 11 na drugom oku. Mucio se sa kontaktnim sociivima. To su bila ona prva, tvrda i teska za oci. A i nisu bila jeftina. Sedeli smo u nekoj piceriji ocekujuci tonsku probu, mislim da je sa nama bio i Massimo, sa jos par ljudi. U jednom trenutku Milan je viknuo da se niko ne mrda jer mu je iz oka ispalo socivo. Polako smo se pomerali ne bismo li ga nasli. Bez preterivanja mislim da smo ga svi cetvoronoske trazili jedno pola sata bez uspeha ! Nakon sto smo (na Milanovo insistiranje) konacno digli ruke on je odlucio da izvadi i ono iz drugog oka jer mu je kako je tvrdio tako bilo lakse. Ali tu se pojavio problem. Kako da se vrati do hotela bez sociva illi naocara kad tako lose vidi ? Sticajem okolnosti imao sam zimsku jaknu jarke plave boje koja je Milanu dala ideju: “Idi ti Firci ispred mene a ja cu da pratim tu tvoju plavu jaknu sve do hotela” Tako je I bilo sve do trga u centru gde su nam se odjendnom isprecili tramvaji. Na zalost ja sam kao pravi hiperaktivni bubnjar zaboravio da me Milan prati i na brzinu preskocio na drugu stranu izmedju tramvaja. Trebalo bi tu da dodam za one koji ne znaju da su u to vreme tramvaji u Zagrebu bili ofrarbani upravo plavom bojom,skoro identicnom mojoj jakni.Milan je prirodno zakljucio da sam usao u tramvaj pa je usao za mnom i ode !!! Mozete li da zamislite nase zaprepastenje posle par minuta kad smo primetili da ga nema. Propade u zemlju. ! Vrteli smo se u krug kao kerovi za repom pokusavajuci da provalimo sta se desava. Bojan se ceraekao kao lud ! Secam se kako je Magi gledala na sve strane ne bi li ga ugledala da bismo na kraju jednostavno digli ruke i odlucili da odemo jer valjda covek zna sta radi valjda ce se nacrtati u hotelu. Zaista eto njega posle jedno sat vremena. Pa gde si, sta si, kako si ? Objasnio nam je kako je usao u tramvaj i prepricao kako mu je bilo cudno sto mu se niko ne obraca tokom voznje. Poceo je prvo da sapuce dozivajuci nasa imena dok na kraju nije ukapirao da je sam i ohrabrio se da pita nekog da mu zove taksi, nakon sto je objasnio situaciju. Retki su momenti kojih se secam, sa smo se toliko smejali a najvise Milan sebi i svojoj nevolji. Mislio sam na trenutak da ce se mozda naljutiti na mene zbog nemarnosti ali od toga ni traga.

SAMO PAR GODINA ZA NAS

Ne znam ko nam je javio da je Milan bolestan, samo se secam da je Marina panicno govorila da nije zezanje da je u bolnici. Prov sam pomislio naravno – nemoguce ! Culi smo se tih dana, bio je pun utisaka i planova : Pariz, Brazil, Maja ! Najteze mi je bilo sto nisam bio blizu. Za samo par minuta uspeo sam da ga dobijem na telefon : “ Mikice ja sam, Firci ! Sta to cujem ?” pitao sam. “Ma pusti, gluposti. Nije mi nista stvarno. Videces”. Uspeo je da me ubedi ali samo za vreme trajanja tog telefonskog razgovora. Cim smo zavrsili zvao sam Subu u Sao Paolo i nazalst dobio pravu dijagnozu ‘Nije dobro, kazu da ima samo trideset dana …’ Stegao mi se stomak kao nikad pre, a ni posle. Vlada Radojcic i ja smo smilisli kako da ga ohrabrimo. Isplanirali smo da napravimo novi CD s neobjavljenim snimcima EKV (koje sma imao sa sobom u Njujorku) i da nam milan asistira u izboru pesama. Zvao sam ga skoro svakog dana i veoma aktivno radio na Cd-u. Davao nam je instrukcije, zvucao je pozitivno : ‘Nego slusaj nemoj da zeznes… da si obavezno stavio Jesen i Sobu iz Kulusica to su super verzije obecaj da ces ih staviti’ Tu sam prvi put osetio da mu se omaklo : Obecaj. Sutradan sam se cuo s njim: ‘Eto bas danas sam prvi put izasao i prosetao se oko zgrade! Da li si stavio Jesen i Sobu na CD? I Vodu? Ok super ajd cujemo se!’ Prekosutra je umro 5. Novembra 1994 od raka pankreasa. Osecaj usamljenosti koji nosim u sebi od tog dana se ne moze opisati. Jos uvek se ljutim na njega, kao i na Bokija, i na Magi i uvek cu se ljutiti.

Brega je bio sa zenom kod nas u Njujorku kad mu se rodila cerka i sa odusevljenjem sam mu ponudio taj CD Live ’88, na sat mi je otvoreno rekao da mu EKV nikad nije bila jasna i da je njemu preozbiljno i : ‘Sta ti ja znam, prepamento nekako’. Kasnije sam video fotografiju sa Milanove sahrane na kojoj stoji Bregovic sa crnim naocarima, mozda gresim, a mozda mu stvarno tada vise nista nije bilo preozbiljno, prepametno….

Edited by KatarinaM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ništa od svirke ovog petka u KST-u, dekan valjda pravi neku proslavu, šta li. Verovatno ćemo da sviramo u petak 9. juna, isto od 15 do 17h, ali ću vas o tome obavestiti kada budemo sigurno znali.

sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima tablature za pjesmu Tonemo neka okaci, jer na netu ne mogu da ih nadjem nigdje.

http://yutablature.dzaba.com/tablature/ekv/tonemo.tab

 

Mada, nisam napisao onaj mali solić koji ide u 4. i 5. / 8. i 9. taktu sporog dela, gde prva gitara svira istu deonicu kao iz uvoda, a koji ide ovako nekako:

E---------------------|-----------------|

B---------------------|-----------------|

G-------7-------------|-----------------|

D-9p7-9-----10---9h10-|p9---------------|

A---------------------|-----------------|

E---------------------|-----------------|

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeniću svet do kraja pesme

Igraću pijani ples u ritmu vetra

Pustiću sunce da topi ljubav

Između sveta daleko od nas

 

Došao sam da te nosim

Da se ne bojiš

Da ne govoriš nema me

Da ne zatvoriš oči

Da ne zaboraviš reč po reč

 

Došao sam da te nosim

U kuće mojih predaka

Da ti pričam da noći nema

Da odustaneš

Da želja je glad je vatra

 

Promeniću jezik, pokret, telo

Govoriću reči tuđe pesme

Došao sam da ti kažem čuvaj me

Tvoj korak je moje ime

 

* Znam da postoje ljudi koji su u stanju da stvaraju 24h dnevno kao i ja.

Znam da nose energiju dovoljnu da pokrenu neki svoj svet.

I zato ih molim da mi pisu na [email protected]

Jer R'n'R nije umro u zemlji Srbiji i jos uvek ima onih koji su u stanju da nastave ono sto su Milan i Magi otpoceli.*

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel neko cuo za tribute bend RELIKVIJA??

mnogo su doMbri...

Ja sam ih zimus slusala u Festu. Bas su dobri. Videla sam im pevaca sa nekim drugim bendom na Metropolisu u onom kvizu Maturanti. Mnogo je sladak. wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...