Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

TATOO

 

Hocu da zaboravim

ovaj dan i prosli dan

postajem ravnodusan

posmatram se iznutra

 

Potreban je podsticaj

prazan sam i umoran

zelim da sam tamo

gde je lako reci: dobro je

 

Tattoo - ruza na grudima

tattoo - na maljavim

laz i mimikrija

tattoo - jako dobar tattoo

 

Dobro sam se sakrio

ne mozes me pronaci

ne mozes me dotaci

ne mozes me doseci

 

Hocu da zaboravim

ovaj dan i prosli dan

postajem ravnodusan

posmatram se iznutra

 

Tattoo - ruza na grudima

tattoo - na maljavim

laz i mimikrija

tattoo - jako dobar tatto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da na ovaj članak nisam naleteo ranije, mada nisam 100% siguran. Nadam se da ga nije već bilo na ovoj temi.

 

----- cut here ----- cut here ----- cut here ----- cut here ----- cut here -----

 

IN MEMORIAM

Margita Stefanović, EKV

 

Umrla Margita Stefanović: nestao poslednji fizički trag nečeg što se zvalo EKV i što je bilo ili rock'n'roll ili život ili par godina iza nas ili ti si sav moj bol ili krvava politika ovih prostora na kojima su EKV - a ne JNA ili SKJ - ostali kao jedini simboli nečeg što se zvalo The Država; kraj ove muzičko/političko/emocionalne priče okončan je na bežanijskom groblju gde je u svojoj 43. godini sahranjena Margita, da se negde u nebesko-verujućim dimenzijama pridruži svojim muzičkim saputnicima, Milanu Mladenoviću (umro 1994), Ivici Vdoviću (1992), i Bojanu Pečaru (1998).

 

Postoje svi elementi za tešku patetičnu priču: o umrlom bendu koji se preselio na onaj svet, o drogama koje su uništavale "mlade generacije", o grupi čiji se kolokvijalni rad prenosi s kolena na koleno... ali je sve to tako malo da se objasni kako su Margita i Milan i Bojan, recimo, njih troje, ušli u takav đavolski dil koji je serijom albuma poništio svako iskustvo tzv. yu-rocka.

 

Kad se iz posleratne perspektive devedesetih - nakon svih ratova, masakara, ubistava i zločina - sabere nešto što se zove Muzika + Reči, izgleda da su EKV prečesto bili vizionari, pesimisti, vidioci grozota ili užasa. Pamtim: nekoliko meseci uoči smrti, u Domu omladine, u Beogradu, sreo sam Milana Mladenovića. Vratio se iz Brazila, imao dovoljno snage da pokuša da me uveri kako će u njegovoj muzici sve biti drukčije. Onda je rekao: "Ali, šta vredi muzika pored ovakve politike?"

 

Margita je verovala, ipak, da se muzika mora isplatiti: bila je kreator serije CD izdanja EKV ploča koje su zadovoljavale najviše estetske standarde; samostalno je radila na svojim projektima, trudila se da EKV-zaostavština dobije svoj pun smisao u gotovo nemogućim ekonomskim uslovima. Bila je tvrdoglava: plasirala je stare EKV albume u novim okolnostima, uverena - s pravom - da ono što radi jeste Misija.

 

Tu negde, oko rata, oko zločina, oko ubistava, oko mržnje - stižemo do EKV generacije koja je uništena/preživela, tek kao lahki dokaz da se nešto kao "Muzika" moglo formirati u onim zlosrećnim vremenima kad je sve, naizgled, bilo happy; ali, iza oblaka, stizali su Miloševići i Karadžići i Mladići i Tuđmani... gde više nije bilo mesta za rock'n'roll, gde se folklorna genitalija sa domoljubnog ognjišta poštovala iskonskom snagom patriotizma, i gde su, najednom iz većine, EKV, prešli u manjinsku manjinu, zbunjenu folklornim napevima i krvavim refrenima.

 

Činjenica da danas, posle tolikih godina, EKV slovi za bend koji nema nikakav jugo-prefiks, govori o nekoliko stvari: da Milan, Bojan i Margita nisu nijednog časa imali nikakvu otadžbinsku ideju upotrebljivu za buduće ratove; da su jedino i samo postojali kao eho izgubljene generacije zazidan između titoizma sedamdesetih i depresije osamdesetih; u toj crnoj rupi - trenutku uhićene slobode - EKV započeli su svoj rad koji danas, posle toliko godina, izgleda/zvuči svežije, modernije i, nažalost, aktuelnije nego pre deset-petnaest godina.

 

O tome je reč: je li jedna smrt samo početak ili kraj priče koja nam se ponavlja? Akordi koje nam je podarila Magi, simbol urbanih osamdesetih - kazuju da je sve, after all, imalo smisla.

 

Preslušajte bilo koju EKV ploču večeras; ugasite svetla; zaboravite na izbore; čućete Sadašnjost u najsurovijem/najemocionalnijem obliku.

 

Milan, Bojan, Vd, Margita - bez obzira na bolesničke dijagnoze - žrtve su rata: zajedno s njima, svi slušaoci.

 

Možda je to početak kraja ili kraj početka: da EKV bude tema oko koje ćemo se svi, uvek/uvijek, lako složiti.

 

Peace!

 

(P. Luković)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ONA I ON I ON I JA

 

Rasli smo na nicijoj zemlji

surovo sunce iznad nas

zivimo u tudjoj kuci

ona i on i on i ja

 

Budimo se u zoru

tu je pocetak,

a tu je i kraj

mi smo na granici

i nema povratka

mi smo na granici

i snaga odmice

 

kap po kap

 

 

Ljudi me vole kada ih sanjam

ljudi se smeju,obican dan

Hodamo po toploj zemlji

ona i on i on i ja

Budim se i ne znam

gde je pocetak,gde je kraj

 

mi smo na granici

i nema povratka

mi smo na granici

i snaga odmice

 

kap po kap

 

Budim se i ne znam

gde je pocetak,de je kraj

mi smo na granici

i nema povratka

mi smo na granici

i snaga odmice

 

kap po kap

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam rekla ranije, ali moj drug poznaje bubnjara i čovjek je ladno prodao bubnjeve na kojima je svirao sa EKV-om zbog frke s parama navodno.(digresija: kaže li se ono, svirati na bubnjevima ili koristiti prefiks "s" kao instumental? Ovako se nekada baš pogubim... icon_redface.gif )

 

RnR lady: možeš nekada nešto i da prokomentarišeš na pjesmu koju postuješ. Pretpostavljam da ti je baš ona koju copy-raš posebno draga i da imaš možda neku priču, jer svako od nas može copy/paste isto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EKV je jedinstven sam po sebi, nemoguce je da vise ikada bilo ko ima takav smek...

Hocu reci, lepo je sve to sa bendovima koji ih kopiraju ili su tribute bendovi.

Bas lepo, i srecna sam zbog toga...

 

Ali...

 

Ubija me to sto su otisli....

Eto, vec 10 i vise godina...

Prosto, ne mogu da se pomirim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je ok! 233.gif

Profa je dobro svirao, steta sto se nije culo sve sto je odsvirao, jer se videlo da on svira, a zvuk nije proizilazio.... Jedino me razocarao sto se nije ubacio, vec je delovao nezainteresovano... icon_sad.gif Ali zato se mala bubnjarka skroz ubacila i otkidala je na timpanima!! icon_mrgreen.gif Mnogo je dobro zvucalo i bilo skroz icon_cool.gif ... Inace, rekla je da ostali ne mogu da se ubace, jer su mnogo stari laugh.gif

Basista je bio dobar, a i cura za klavijaturama je svirala lepo, samo sto je gresila, ali moguce da nije bilo do nje, vec do ozvucenja.......

Pevac je bio katastrofa!! Ako se cak i zanemari sto ne zna pola teksta, mnogo je lose pevao, uzasno vristao, gresio u tonalitetu... Ma, mnogo je los.... Ali zato kada je profa pevao, skroz nas iznenadio, ima mnogo lep glas i super zvuci, steta sto nije otpevao celu "Anesteziju", jer je onaj lik ukakio... Od sada profu za pevaca!!! 233.gif

 

I tako....

 

Pozdrav!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je bilo ok...jes da sam se nesto iznervirala ali recimo da me je svirka malo smirila...lepo odradjeno..

tinea-Eicca ima dvoje dece cisto da te obavestim i zenu verovatno....a ja se lozim na Perttua...on cini mi se jos nije ozenjen icon_mrgreen.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz svo postovanje, pretvarate ovu temu u nesto drugo...

Hocu reci, drago mi je sto svirate EKV, ali otvorite temu na novim bendovima ili ko zna vec cemu.

Bez ljutnje, zaista sam dobronamerna.

Ovde govorimo o Milanu M., Margiti, Bojanu p. i ostalima.

...''U proslim danima MI imali smo...'' ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa...dobro. Hajde da pricamo malo o Ekatarini opet! icon_da.gif

Zanima me sta mislite koji je bio najbolji bubnjar, da li volite "neko nas posmatra", da li znate neke zanimljivosti vezane za clanove ekv...kao sto ste pre pisali kako je Milan napisao pesmu "decak iz vode", i kako je Magi pevala u nekoj crkvi...

Najverovatnije, sledece nedelje cu ici da cujem taj novi materijal koji Firchie sprema vezan za EKV. Prenecu ovde sve utiske. icon_da.gif

"Pricajmo" o najboljem jugoslovenskom bendu! Ma - o najboljem bendu na celom svetu! icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne volim neko nas posmatra...

Ni ja bas....

Cini mi se da dosta fanova ove grupe ne vole taj poslednji album, a cesto ne vole ni "dum dum".

"Neko nas posmatra" (album...) mi je nekako cudan...i to ne u pozitivnom smislu. Nije da ga mrzim, da ga je snimila neka druga grupa, koja nije bila taaaako dobra kao ekv, verovatno bi mi bio okej. Ovako - ne uklapa se. Dosta to ima i veze sa Bojanovim odlaskom (to se oseca i na "dum dum", naravno).

"Dum dum" mi je okej, ima par dobrih pesama. "Neko nas posmatra" mi nema ni jednu pesmu koju bas volim, OSIM "Anestezije" koja mi je vrh! Tekstovi su, generalno, slabiji, muzika je nekako cudna.....itd.

Nije to EKV.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fillex - na album ceo. sa jednim izuzetkom - anestezija. prosto mi se ne svidja, kad ih slusam nikad ne pustam neko nas posmatra.

a dum dum volim. nisam uvek ni za njega raspolozena ali je ok.

 

@ostale novopridoslice - zasto bi otvarali temu za MiZ? ovde se svi znamo i svi ih znamo i ovako je najbolje, nije to promocija (a i da jeste?), pominjali smo mi i gomilu drugih tribute-a... mislim ok kapiram da vam smeta sto ima dosta licnih razgovora i chata ovde, al jbg tako je, ne mozemo doveka pricati istu pricu, a i svi se znamo tako da je to jako jako jako tesko izbeci. a i uostalom, stalno neko postuje neki novi intervju, ili nesto vezano za ekv sto zanima sve koji ih vole... ne mozete reci da je potpuni spam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fillex - na album ceo. sa jednim izuzetkom - anestezija. prosto mi se ne svidja, kad ih slusam nikad ne pustam neko nas posmatra.

a dum dum volim. nisam uvek ni za njega raspolozena ali je ok.

 

@ostale novopridoslice - zasto bi otvarali temu za MiZ? ovde se svi znamo i svi ih znamo i ovako je najbolje, nije to promocija (a i da jeste?), pominjali smo mi i gomilu drugih tribute-a... mislim ok kapiram da vam smeta sto ima dosta licnih razgovora i chata ovde, al jbg tako je, ne mozemo doveka pricati istu pricu, a i svi se znamo tako da je to jako jako jako tesko izbeci. a i uostalom, stalno neko postuje neki novi intervju, ili nesto vezano za ekv sto zanima sve koji ih vole... ne mozete reci da je potpuni spam...

Zasto mijesas babe i zabe? Nikome ne smetaju normalni postovi o MiZ-u cak naprotiv uvijek se nesto novo i zanimljivo moze procitati. Ali smetaju postovi onih koji se preko topika bukvalno dogovaraju gdje ce da piju kafu.

 

@ostale novopridoslice

Kada sam ja posjecivao ovaj forum na tvoj nick nisam nigdje nailazio. Stoga prekini da omalovazavac bilo koga od novijih clanova, posebno onih koji su uzivo gledali EKV, dok si ti, s'ozirom na tvoje godine tada slusala lekcije iz prirode i drustva.

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vuche, nisi, jer je ona pre imala drugi nick i chlan je dosta duzhe.

Molim te, ne zhelim svadju na ovoj temi.

Ako zhelish da je inicirash- raspravi to preko pp-a.

 

Ne omalovazhova ikoga, samo je rekla istinu novopridoshlice icon_rolleyes.gif. nemoj da se vredjash zbog sranja i gluposti .

SUper je to shto novo pridoshlice imaju toliko godina i iskustva i shto su gledali ekv.

ne, nismo mi krive shto imamo toliko godina.

apsolutno.

 

ovo je zato kraj raspravke.

 

 

edit: i josh neshto.

MIZ ili ti ekv tribute se praktichno stvorio iz ove teme o ekv-u.

Naravno da treba da se promovishu zaboga.

gde ce raditi nego na temi o ekv-u???

mi smo vec mnogo toga rekli od ekv-u kao ekv-u. naravno da mozhe uvek josh.

ali da ne predje u ponavljanje.

imamo chak i svoj forum.

tako da to je to.

 

 

Edited by VeronikaJeOdluchilaDaUmre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi nemas sta da me molis oko 'svadje na ovom topicu', jer se u mojem postu ne moze naci nista uvredljivo za razliku od nekih drugih postova. Dalje, nisi me shvatila najbolje, ja sam bio na ovom forumu 2003 i nisam zapazio ni njen a ni tvoj nick. - sto je opet totalno nebitno, medjutim pijanom leptiru je to ocigledno veoma bitno.

 

Stoga sam joj stavio do znanja da je i ona pridoslica u poredjenju sa nekim drugim, sto nije uvreda i daleko od toga da je svadja - no i to zavisi od njenog subjektivnog dozivljaja pojma 'uvreda'.

 

Inace citava prica nema nikakve veze MiZ vec sa nekim perifernim postovima koji opet nemaju nikakve veze sa EKV-om.

 

Na kraju, to je posao moderatora i ja se, iako sam u pravu, vise necu mijesati...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ako smo se svi skontali i ako niko ne smatra da je ovde bila ikakva svajda, da sve lepo zaboravimo.

 

Evo, ja sam danas na Metropolisu po prvi put videla spot za pesmu Crv. Odusevila sam se. Nisam ni znala da postoji.

Kako bi mogli da nabavimo taj spot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nemojte, MOLIM VAS, da zbog mene ili par ljudi koji su slicno razmisljali dodje do bilo kakve svadje ili nesporazuma. Apelujem, jer sam u tom svom postu bila dobronamerna ali isto tako i pomalo ''besna'' zbog tih kafa i sl. stvari a sto je Vuk bas lepo uocio.

Naravno da ste vi mladi sustina i buducnost ovog jadnog Beograda iliti Srbije i zato bi vas trebalo negovati i paziti. Iskrena sam do bola, kao sto je bio i M.M. kada je pevao ''TI si sav moj bol''...

I taj mladi tribute band - SVAKA CAST...

 

Ma sve je super, samo tako nastavite, ova tema ''MORA'' da postoji, ovaj bend to zasluzuje.

Mi takve nemamo niti cemo u doglednoj buducnosti imati...

 

Samo, nemojte nas koji smo to ipak doziveli i osetili ( moja emocija prema EKV je toliko jaka da bih se uvek resplakala ) terati da ovde citamo nesto sto nije primereno temi.

Btw, ja sam na temi ''N.Beba'' mogla da pisem svasta i da dozivljavam cak i uvrede od nekih koji to ne kapiraju i ne vole! I to je ok. Da budem iskrena, zabole me...

Ali ovde...

NE, NE...

Ovo je ipak EKV. A oni su nesto sto je recima tesko objasniti.

Nadam se da ste me sada shvatili.

I jos jednom - ponavljam - izvinite ukoliko sam bilo kome napravila neku ''nepriliku''...

Na bilo kojoj drugoj temi - DA, ovde - NE, NE i NE...

Toliko.

POZDRAV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam ja posjecivao ovaj forum na tvoj nick nisam nigdje nailazio. Stoga prekini da omalovazavac bilo koga od novijih clanova, posebno onih koji su uzivo gledali EKV, dok si ti, s'ozirom na tvoje godine tada slusala lekcije iz prirode i drustva.

hajd polako, nisam mislila nista lose kad sam rekla da ste novi na ovoj temi. apsolutno nista. sto vise novih - to bolje. kako sam vas bre to omalovazavala? tjah... :-/

kao sto maja kaze... nije moja krivica sto nisam imala priliku da gledam ekv. icon_cry.gif i necemo sad na osnovu godina da se vredjamo, pa to je krajnje glupo...

 

mir?

 

@dunja - aj opisi malo spot icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako moze da vam se ne svidja Neko nas posmatra a i Dum dum...? icon_confused.gif

Sve pesme su mnogo dobre i govore o necemu i imaju jako puno smisla.... Sad, mozda neke pesme niste dovoljno doziveli da bi vas pogodile, ali bre mnogo su dobri (albumi)....

 

 

Mada, kada pogledam, ja volim sve njihove pesme... 233.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...