Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

Veceras bi u Zemunu trebalo da svira ista ekipa koja je svirala u studiu M u Novom Sadu. Firchie, Marko, Raka, Beske, pola kruga, Tanja jovicevic, Misko Plavi i jos ljudi. Ovde su svirali nekih 2ipo sata.

Ranije je najavljen samo Krug, moguće je da su nešto promenili zbog dolaska Firchie-ja. Što se tiče SKC-a, sinoć ga nigde nisam video, možda će preslušati snimak koncerta pa dati ocenu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da sam razočaran svirkom. Mnogo grešaka, mnogo falševa... baš sam se iznervirao par puta. Nisam u fazonu da gledam i tražim greške, ali ono je na trenutke bila katastrofa. Firchie je razbio! Blok koji je on odsvirao mi je bio najbolji. Bio je tu i Vojkan iz pesme Zajedno (mada nemam pojma ko je lik), falio je gitarista i pevač iz originalnog sastava Kruga. U suštini vredelo je otići i čuti ih, pogotovu zbog Firchie-ja, ali utisak je zaista bled. :( Da, Tanjina dva bloka su takođe bila kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da sam razočaran svirkom. Mnogo grešaka, mnogo falševa... baš sam se iznervirao par puta. Nisam u fazonu da gledam i tražim greške, ali ono je na trenutke bila katastrofa. Firchie je razbio! Blok koji je on odsvirao mi je bio najbolji. Bio je tu i Vojkan iz pesme Zajedno (mada nemam pojma ko je lik), falio je gitarista i pevač iz originalnog sastava Kruga. U suštini vredelo je otići i čuti ih, pogotovu zbog Firchie-ja, ali utisak je zaista bled. :( Da, Tanjina dva bloka su takođe bila kul.

 

 

ma daj bili su odlicni ja sam uzivala 100%, ne kazem da je svirka bila bez greske ali je bila bas dobra... super provod makar sto se mene tice!!!!!!!!!1 :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh....dobro cuo sam ih i u boljem izdanju, cuo sam od sto ljudi da je u NS bilo fenomenalno, ali sam ipak mnogo blizi onome sto aneleja kaze, bilo je puno energije truda, sviralo se sa verom itd...a onda se i greske mogu oprostiti, tim pre sto Fest bas i nije idealan za svirke (kakva guzva!!)..Profa po obicaju preteruje, kao bilo je OK sa Fircijem i Tanjom...pa to je vise od pola svirke!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh....dobro cuo sam ih i u boljem izdanju, cuo sam od sto ljudi da je u NS bilo fenomenalno

To mogu da potpišem, bio sam tamo. Mnogo bolje od ove svirke, iako Tanja nije pevala.

 

a onda se i greske mogu oprostiti, tim pre sto Fest bas i nije idealan za svirke (kakva guzva!!)..Profa po obicaju preteruje, kao bilo je OK sa Fircijem i Tanjom...pa to je vise od pola svirke!!

Firchie je svirao samo nekoliko pesama (iz glave Modro i zeleno, To sam ja, 7 dana, Krug na kraju, ne mogu da se setim šta još)? Tanja jeste dosta pevala, ali kada sam pomenuo njih dvoje više sam mislio da hvalim samo njih nego ceo bend. ;) Ovoga puta ne preterujem, ortakinja i ja smo na svaku treću pesmu blejali jedno u drugo i nervirali se zbog grešaka. Ne kažem da je atmosfera bila loša, samo da su previše grešili s obzirom na to kakvi su muzičari u pitanju. Meni je svakako bilo do jaja, i čini mi se da su duže svirali nego inače. :da: A što se gužve tiče, napred je nije bilo. Jedva smo ušli, jedva smo se provukli do šanka, a onda smo opušteno došli do prvog reda. Pozadi se napravio haos.

 

Ljudi mi rekoše da je njihova najbolja svirka bila 5. novembra, kada nisam bio u BG. :(

 

E da, i Marko je super svirao. Najbolje je bio kada je pao sa one stolice i nastavio da udara, pa je ustao i dalje udarajući, dok se nije ponovo namestio. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti izgleda mnogo pijes ovih dana, Tanja je pevala i u NS-u. :)

Mislio sam na koncert od 13. januara, kada nije. Tek sad videh da je isti bend svirao i u Studiju M. Iz onoga što je bilo napisano o tom koncertu zaključio sam da je svirao samo Firchie sa nekom svojom ekipom, a ne sa Krugom.

 

Damn, nisam gledao njihov sajt jako dugo. Taman bi mi leglo da sam se iscimao do ZR, užasno mi je dosadno večeras. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi je krivo shto nisam bila u Festu.... :cry: Profo, samo ti prichaj da je bila losha svirka, onda se necu vishe toliko nervirati shto nisam bila. ;) Pa i jesu najbolje zvuchali tad 5. novembra.....

Inache, EKV revisited sam kuplia u chetvrtak u Mamutu, ali ne bi me chudilo da se vec rasprodalo, poshto nisu stigli ni da to rasporede po policama, a otishlo je vishe od pola..... super je cd, ne mogu da prestanem da ga slusham. A kad ne slusham ja, slushaju moji roditelji. Na prvo slushanje su se izdvojile pesme Siguran i Tonemo, ali sad, shto vishe slusham, svaka pesma mi se mnogo svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profo salim se malo, znam ja da si ti dobronameran prema svemu sto ima veze sa EKV mada postoji ponekad opasnost da se od drveca ne vidi suma i tako...eto sledeci put cu i ja vise da obratim paznju na njihove greske samo bojim se da ce to da mi upropasti ugodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Profo, samo ti prichaj da je bila losha svirka, onda se necu vishe toliko nervirati shto nisam bila. ;)

Ma katastrofa... :) :) :) Zezam se, u prvom postu sam hteo da napišem pre one kritike da se zajebao svako ko nije došao, ali sam zaboravio. Svirka jeste bila dobra, ali mene su bockale te greške. Ono, pevamo drugarica i ja i odjednom se ne slaže ono što pevamo sa onim što on peva. :) Ali bez obzira na to bilo je super.

 

Inache, EKV revisited sam kuplia u chetvrtak u Mamutu, ali ne bi me chudilo da se vec rasprodalo, poshto nisu stigli ni da to rasporede po policama, a otishlo je vishe od pola

Jaoj, ne verujem da su ga ipak pustili u četvrtak. Toliko sam bio ubeđen da će biti sutra da se nisam iscimao ni da pogledam po gradu tog dana. Ako ne budem uspeo da nađem svoj primerak ima da se ubijem k'o siroče. :( :( :( :( :( Tačnije, trebaće mi bar tri primerka, za još dve drugarice. Al' opet, tiraž je 5000, ne verujem da su baš toliko uspeli da odma' razgrabe?

 

@drtihari: Ne, to nikako. Napisah već ranije da nikada ne tražim greške, ali ih čujem. Ako ih ti nisi primećivao onda je to fenomenalno! Ni u ludilu nemoj da pokušavaš da ih tražiš ako ti je već super. :da:

 

@Metalbeer: Koliko su dugo svirali u NS? Mislim da su u BG svirali oko 2.5 sata, tako nešto... što je bilo skroz ok, potrošili su bukvalno ceo repertoar koji znaju (nažalost ne znaju sve :( ). Sa Dum dum-a su svirali samo Zabranjujem, recimo, a baš su mi se slušale Idemo, Siguran i Dum dum. I ne znaju Sobu. :( I sve vreme sam se drao da sviraju Ruke, al' ništa. :(

 

Ali 7 dana sa Firchie-jem. :wub: Zaboravio sam da napišem da je on svirao i Oči boje meda, i (naravno) sjajno je zvučala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se analize svirke tice smislenije mi je da iskoristimo retku priliku (hvala bendu Krug na tome) i uporedimo recimo te bubnjare koji su obelezili razne faze EKVa, oni su takodje dali pecat bendu. Tako recimo imamo Fircija koji je najtvrdji bubnjar EKV, tako je zvucao i uFestu a mogli smo da cujemo i Marka koji je mnogo leprsaviji ali i meksi. Ako sam dobro ukapirao u Novom sadu je svirao i Raka (koji je po meni cesto neopravdano zanemarivan a odsvirao je mozda najznacajnije albume S vetrom uz lice i Live kulusic 86!) pa su ljudi mogli cuju cak 3 bubnjara EKV isto vece...kada bi i Ziku neko namamio makar na jednu svirku. Eto, to su neke od stvari koje ja izvlacim ispred zagrade kada slusam ovakve svirke. Mislim da mi EKV toliko nedostaje da mi je svaki tracak podsecanja dragocen

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metalbeer: Koliko su dugo svirali u NS? Mislim da su u BG svirali oko 2.5 sata, tako nešto... što je bilo skroz ok, potrošili su bukvalno ceo repertoar koji znaju (nažalost ne znaju sve :( ). Sa Dum dum-a su svirali samo Zabranjujem, recimo, a baš su mi se slušale Idemo, Siguran i Dum dum. I ne znaju Sobu. :( I sve vreme sam se drao da sviraju Ruke, al' ništa. :(

 

Nisam gledao na sat i bio sam pod utiskom da su sigurno svirali duze od 2 sata, a kasnije su me dezurni shtoperi obavestili da je svirka trajala 3 sata. Ne znam da li su u festu bili Kornelije Kovac na klaviru i Misko Plavi sa harmonikom?

 

Sto se analize svirke tice smislenije mi je da iskoristimo retku priliku (hvala bendu Krug na tome) i uporedimo recimo te bubnjare koji su obelezili razne faze EKVa, oni su takodje dali pecat bendu. Tako recimo imamo Fircija koji je najtvrdji bubnjar EKV, tako je zvucao i uFestu a mogli smo da cujemo i Marka koji je mnogo leprsaviji ali i meksi. Ako sam dobro ukapirao u Novom sadu je svirao i Raka (koji je po meni cesto neopravdano zanemarivan a odsvirao je mozda najznacajnije albume S vetrom uz lice i Live kulusic 86!) pa su ljudi mogli cuju cak 3 bubnjara EKV isto vece...kada bi i Ziku neko namamio makar na jednu svirku. Eto, to su neke od stvari koje ja izvlacim ispred zagrade kada slusam ovakve svirke. Mislim da mi EKV toliko nedostaje da mi je svaki tracak podsecanja dragocen

Ni dodati, ni zameriti. sve si rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li su u festu bili Kornelije Kovac na klaviru i Misko Plavi sa harmonikom?

Ne, nažalost. :( Muzika bi bila još više upečatljiva sa njima dvojicom, strašno mi je krivo što nisu bili tu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest chogri

GETO

 

vidim kakva predivna zgrada

balkon, zid sa divljim ruz"ama

atlas nosi kuglu iznad glave

Grci, mit i legenda

 

magla c"es"lja pramen na ulici

hladan dah sa zapada

gar se crni svuad po snegu

plava bluza i kifla pred c"as

 

rodjen sam u getu

rodjen sam tac"no u c"as

rodjen sam u getu

rodejn sam tac"no u c"as da vidim

 

magla c"es"lja pramen na ulici

hladan dah sa zapada

gar se crni svuda po snegu

plava bluza i kifla pred c"as

 

rodjen sam u getu

rodjen sam tac"no u c"as da vidim

rodjen sam u getu

rodjen sam tac"no u c"as da vidim

...............................

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd i ja da prokomentarisem nesto...

 

ne mogu da se odlucim da li mi se revisited svidja ili ne...

na trenutke sam jako besan sto mi se sve cini kao pokusaj uzimanja jos "kog dinara" na racun stare slave... ali opet volim sto ponovo slusam nesto novo od ekv, sto postoji onaj osecaj da stvarno slusam "novi album"... nerviraju me oni sintisajzeri koji podsecaju na one remixe kad objave kompilacije poznatih pesama u "novom ruhu"... ali moram da priznam da na trenutke doprinosi na atmosferi (trenutno mi u pozadini kao potvrda toga krece "tonemo" ciji je pocetak sada verovatno bolji).... ipak, isuvise sintetizovano... nekako mi to nije to... firci je bubnjar, right? zasto onda imam utisak da postoji ritam masina... a i pesme koje su produzene nekada mi se cine da su bespotrebno razvucene... a onda naletim na anesteziju koja mi izaziva momentalnu paralizu... zanemim... jbt, slusam magi!!! slusam njene planove da sviraju... njena secanja.... oseca se zivot u njoj... a koliko provaljujem, taj razgovor (ne znam sa kim je vodjen, nemam original CD) je snimljen '99... zaboravio sam da je imala takav glas... poslednji put sam je slusao na 3K u nekom intervjuu... cini mi se pred neki put u sloveniju ili tako nesto... mozda 98....

ipak mislim da mi je drago zbog ovog izdanja, samo sam siguran da ne bih voleo da se izda jos neka pesma po ovom sistemu... neke stvari ne treba dirati....

 

jeste da ne volim da piratizujem domacice, ali zamolio bih nekoga ako nije problem da iskenira omot i okaci na net... tnx

 

...i jadransko more je najgore uradjeno :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si sebi odgovorio. Zato sto je Firchie izuzetan bubnjar.

Uvek tacan i "normalizovan". Nije ga slucajno svako hteo u bendu.

 

ma ne dovodim u pitanje njega kao bubnjara, ali u nekim pesmama sam 100% siguran da je ritam masina...

zbog toga sam se i pitao zasto jednostavno nije izlupao on sve?

 

Sa Firchijem.

 

'si siguran...

u jednom trenutku cini mi se da ga pominju u 3. licu...

to me je zbunilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...