Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

meni je Revisited sasvim interesantan projekat, nista senzacionalno ali veoma korisno za ocuvanje kulta EKV...ovih dana se toliko pricalo o bendu i verujem da su se neki novi klinci zainteresovali ili mozda po prvi put preslusali sve to...a prica o uzimanju love je besmislena i bas lici na ove nase paranoje...pa sta misloite o kojoj se lovi tu radi?? koliko on moze da zaradi na tirazu od 5000, siguran sam manje od truda koji je ulozio...a zaleteo se covek cak iz USA, tamo je placao sate i sate u studiju...valjda je red da pokrije troskove. Da je bas hteo lovu mogao je da se prijavi i da svira sa Cecom ili nekim slicnim, ne sumnjajte da je mogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја скин'о са нета албум. Преслушао сам га пажљиво два пута иако не волим ЕКВ. Заправо занимала ме је реченица неког баје са ТВ који је рекао да: "ЕКВ Ревизитед заправо показује како би ЕКВ звучао да је био амерички бенд". И на моје запрепашћење, звучи веома амерички. Свиђа ми се како су одрадили све песме, осим можда Анестезије која је некако превише набуџена, ма не знам како да објасним! Све у свему Фирчи је одрадио посао како ваља.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa el vredi slusati?

ili samo ono sta bi bilo kad bi bilo?

Vredi.

 

Ono što se meni ne sviđa je preterano ponavljanje pojedinih semplova. Npr, u Anesteziji se milion puta ponavlja onaj mali solić (tj. dva mala solića) nakon što utihne distorzija. Mislim da bi bolje bilo da su uradili kompletno nov solo - ovako zvuči iseckano. Isto važi za većinu pesama, jednostavno ima previše ponavljanja. Međutim, ono što je dobro je što zaista možeš sebi da napraviš sliku u glavi kako je to moglo da zvuči u originalu uz dobru produkciju, koliko je zvuk mogao da bude još kompletniji da su imali bolje uslove za rad (i verovatno više vremena). To produžavanje pesama me pomalo podseća na Floyde, mada je zvuk dosta drugačiji. Definitivno mogu da kažem da mi se sviđa kako je urađeno, uz neke ograde. In any case, preporuka. :da:

 

Ipak mi je najlepše kada ponovo pustim onaj koncert sa EBU festa u Novom Sadu 1989. godine. Vrh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firci je za nepunih dva meseca dao neverovatan broj intervjua i gostovao u mnogim emisijama. Takodje gostuje na nastupima EKV tribute benda 'Krug'. Ljudi koji skoro da su zaboravili na EKV se raspituju za cd 'EKV Revisited'. Na tv se prikazuju EKV spotovi. Znaci, promocija cd-a a i (pomalo zaboravljenog) benda.

 

U vezi novog izdanja: Semplovi koji se ponavljaju mi se ne dopadaju jer daju 'efekat' ocekivanog. A ideja je mnogo bolja od tribute kompilacije 'Kao da je bilo nekad' gde neke pesme ocajno zvuce u izvodjenju nekih bendova.

 

:muzicar:

Edited by mp3s

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak mislim da bi bilo bolje da nije bilo toliko "elektronike"...

 

iskreno, kad sam cuo da su pesme produzene, ocekivao sam da je to mnogo bolje odradjeno, da ce time da se dobije nesto...

ovako mi je to odradjeno u nivou onog remix pesme iz flashdance "what a feeling"...

 

ali za ozivljavanje cele price ipak treba skinuti kapu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Sinestetik

Danas cu da spavam na beogradskom groblju i nijedan govor obicnog coveka nece me dodirnuti.

Plakat cu na kamen cetrdeset tri puta,za svaku godinu tvoju,za svaki pogled unazad.

Slusacu reci koje govoris zemlji,uzecu nadu sto vracas u nas,

i mirise kose sa plamenom svece i osmeh od slova sa godinama.

 

Danas Magi spavam pored tebe.

 

Dragan Lakic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au!...Procitala sam svih 128 strana...Dobro,ne odjednom...Trenutak pre nego sto sam diplomirala,ja sam prosla pored PGPRTS u Makedonskoj i kupila EKV REVISITED.Cak mislim da se bas tog dana CD i zvanicno pojavio u prodaji.Meni to znaci,bas onako...Eto ,toliko od mene za pocetak...E, da...Bilo bi pozeljno napraviti dokumentarni film o EKV.Ovde ima toliko materijala...Hmm...Sta mislite o tome? :cool:

Edited by Happy cow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Gargi

Ladno sam zaplakao kad sam čuo Anesteziju. To mi je oduvek bila omiljena domaća pesma i kada sam čuo onu gitaru nisam mogao da zaustavim suze. Čoveče, genijalna stvar je postala još genijalnija.

Takođe mi se extra dopalo kako su odrađene pesme Tonemo i Sedam dana. Sve u svemu, definitivno kupujem oriđinal čim naletim na njega. Krivo mi je samo što nema Oči boje meda na kompilaciji. To bi me dokrajčilo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto izdavacka kuca koja ima prava na prva 4 albuma i dalje zajebava. To je jedini razlog zasto nema nijedne pesme iz tog perioda, a na prevazilazenju tog problema se radi.

Ljubljanci drže prava na albume do Live '86, right? A baš sam se čudio zašto nema nijedne pesme sa Firčijevog albuma...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Gargi
Problem je u tome sto izdavacka kuca koja ima prava na prva 4 albuma i dalje zajebava. To je jedini razlog zasto nema nijedne pesme iz tog perioda, a na prevazilazenju tog problema se radi.

 

Ček, jel taj "rad na prevazilaženju tog problema" znači da je u planu nešto poput revisited 2, sa starijim pesmama, il' sam se ja možda džabe ponadao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dopada Revisited...najviše Siguran,Bledo,Anestezija,Tonemo,Par godina za nas...Ponos je čudno uradio...Anestezija razbija,svakako. A što Ljubljanci zezaju za ta prava? Ako Firči uspe da odradi i prva tri,pardon,četiri albuma,kako li će to zvučati?To je baš zeznut posao...Valja biti hrabar za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...