Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

Neki predlog?

Kada sam pročitala da će spomenik biti ispred zgrade SKC , ja sam to i zamislila u svojoj glavi istog momenta...Tada mi se učinilo ,valjda iz večitog straha da to ne ispadne kako je poželjno (kada je reč o ljudima koje si pomenio,ja osećam veliku odgovornost, verovatno kao i mnogi, iako ih nisam poznavala i ne bavim se nekom umetnošću profesionalano) ,da to i nije pravi potez...Međutim,što više razmišljam ,možda taj spomenik baš treba staviti ispred zgrade SKC...Meni je EKV simbol mog Beograda (zapravo,još kao dete,kada je izašla ploča ,,Par godina za nas" ,ja sam sopstveni fantazmagorični doživljaj ovoga grada vezala upravo za EKV...zato kažem MOJ BEOGRAD) .

Ono što je meni kao laiku i fanu bitno(jer nisam ni arhitakta,ni slikar,ni vajar) jeste da taj spomenik bude zaista nešto posebno...Da zaista predstavlja te umetnike jer su oni svakako ovaj grad učinili posebnim.Mada,mnogima su i živote promenili,kao npr.meni.Jako me je obogatilo njihovo stvaralaštvo...eto...

Nadam se da će se za otelotvorenje ove ideje javiti ljudi koji to i stručno , stvaralački , ali i emotivno mogu da isprate...Ideja je odlična ... Pogodak pravo u centar ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je pre godinu-dve bio neki slican predlog... ne mogu da se setim tacno o cemu se radilo... uglavnom isto je bila neka varijanta za skupljanje potpisa... cini mi se da je DusMan to pokrenuo... na kraju je ispalo da je milanova majka bila protiv toga...

 

e da... bila je varijanta da se ulica u kojoj je milan ziveo (Bul Arsenija Carnojevica ako se dobro secam) preimenuje u njegovo ime...

 

u svakom slucaju imate moju podrsku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prilike da preslušam sve njihove albume..... I?

 

Pa numera ''7 dana'' je po nekom mom skromnom mišljenju, ubedljivo ali ubedljivo najbolja pesma grupe Ekatarina Velika! :twisted:

 

Uvek me neka jeza prođe, kada god je pustim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chula sam da Firchi planira da izda snimak Limunovog drveta i da napravi neshto slichno EKV Revisited-u kad otkupi prava za prva chetiri albuma.

Nadam se da će Firči uspeti da sve to uradi...

Nego...šta se dešava sa grupom MIZ ? Da li još uvek postoji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Revisitedu, u Anesteziji, sa Margitom *ne* razgovara Firchie. U jednom trenutku se jasno čuje kako lik kaže Magi da javi Firchie-ju kada će se videti, pa će Firchie javiti njemu. Tako nešto.

 

@fillex: Ovo će ti se svideti koliko i meni: u jednom trenutku Magi pominje da je poslednji put svirala neki stari raštimovani klavir (ovo se vrti i na početku Siguran), da je na videu išla Live at Pompeii, Pink Floyd-a, i da je njih svirala... ja sam ostao blago zabezeknut kada sam to čuo, vraćao sam snimak jedno 10 puta da proverim da li je zaista to rekla. Magi i Pink Floyd. Jebote, ubitačna kombinacija. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Revisitedu, u Anesteziji, sa Margitom *ne* razgovara Firchie. U jednom trenutku se jasno čuje kako lik kaže Magi da javi Firchie-ju kada će se videti, pa će Firchie javiti njemu. Tako nešto.

Mislim da Firči razgovara sa Magi...A taj ,,lik"...koliko sam ja razumela,to je ,,lik" kome Magi treba da ostavi poruku kada Firči da je zove i na koji broj da je zove...I taj ,,lik" treba tu poruku da dostavi Firčiju putem mejla... :blink::huh: ...Barem sam ja tako razumela.

Edited by Happy cow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Firči razgovara sa Magi...A taj ,,lik"...koliko sam ja razumela,to je ,,lik" kome Magi treba da ostavi poruku kada Firči da je zove i na koji broj da je zove...I taj ,,lik" treba tu poruku da dostavi Firčiju putem mejla... :blink::huh: ...Barem sam ja tako razumela.

Preslušaću opet. U Siguran mu se u jednom trenutku obraća sa 'Jovo'...

 

@GirlAnachronism89: Video sam i ja da to piše, ali eto... možda su se zajebali,

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vam resim dilemu ;)

U tom delu razgovora Firchi objasnjava Magi nacine komunikacije koji su im tada bili moguci. U isecenom delu razgovora koji nije dospeo na CD pominje se treci lik kojeg je Magi iz tehnickih razloga mogla lakse da kontaktira i da njemu ostavi info za Firchija, tacnije, preciznu informaciju kada da je zove. To joj je Firchie objasnjavao, stavljajuci se u njeno lice, a vi se istripovali.

Svi koji znaju Firchija prepoznace njegov glas bez ikakve dileme.

 

Pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate na myspace stranici http://www.myspace.com/ekvrevisited potvrdjen datum, samo sto je skriven .... ali ako selektujes "Upcoming Shows" i recimo neka 2 reda ispod i pejstujes to negde dobices ovo :

 

Upcoming Shows ( view all )

Jun 15 2007 8:00P

Mileticev trg centar Novog Sada Novi Sad

 

 

Firci je rekao da ce biti veliki screen na kome ce da pici novi video, sto se tice koncerta ide originalan Milanov glas + bend live svira. Nisam siguran ali cini mi se da ce onaj basista sto je svirao za EKV (zaboravih ime) biti na tom koncertu.

 

I takodje sa prvog albuma treba pomenuti Jesen. Izuzetna pesma, po mom misljenju jedna od njihovih najboljih.
BTW, ta pesma mi je , baj far najbolja njihova stvar... jos ona obrada Dade Topica, sve prsti... steta sto je nema na revizitedu Edited by Black_Velvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firci je rekao da ce biti veliki screen na kome ce da pici novi video, sto se tice koncerta ide originalan Milanov glas + bend live svira. Nisam siguran ali cini mi se da ce onaj basista sto je svirao za EKV (zaboravih ime) biti na tom koncertu.

Tacno, Ćima (bas na dum dum i neko nas posmatra) ce svirati. Milan ce ici i u video streamu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam na temi N.bebe postavio link gde se vidi ko je najprodavaniji u ovoj maloj i izmucenoj Srbiji.

Svaka cast, ima nade.

Ipak dva r'n'roll izdanja ispred svih City sranja i kojecega jos!!!

Da, bas je cudjenje u pitanju.

Ovoga puta, na srecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...