Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

ma kakva najbolja srpska grupa!?!?!?!?!?!?!?!?! kakve su to baljezgarije?!?!?!? narkoman je samo iskoristio podmetnutu misao o generaciji x i prebacio ju je u pesme ne trudecji se da njima da odgovore i reshenja, bilo kakve moralne poruke!!! na shta je zaludjena masa propaliteta odreagovala mislima tipa 'neko peva i o nama i o nashem zhivotu'!!!! ma kakav je to zhivot koji se bazira na podmetnutom mishlju da je to bila propala generacija? svako je lud ko prihvati ideju da on bash pripada toj generaciji! nisam sreo josh ni jednog obozhavaoca grupe EKV koji je pod dejstvom te muzike uchinio makar jedan pozitivan korak!!!!!! narkoman je samo nashao najlakshi nachin da zgrne lovu za drogu... ako se ti pomirish sa idejom da si propalitet i da pripadash generaciji bez buducjnosti, onda si dovoljno slab - tako da padni u raku!

 

zaista mrzim narkomane, slabe, propalitete... i EKV, naravno!

 

[ 11 Januar 2002: Poruku izmenio Philosopher ]

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Philosopher, da si pricao o Kurtu Kobejnu u tom kontekstu ili gomili slicnih rockstar faca ok, ali Milan Mladenovic je bio malo drugacija akcija... Ne znam odakle ti prica da je on pevao o 'generaciji X' i za 'gen.X', ono sto znam iz nekih intervjua sa njim je sasvim suprotno... drugo, zasto on mora da prenosi 'moralne poruke'?? pobogu, kakve to ima veze sa bilo cime? ajde pisi... pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obozavam EKV. Omiljenije stvari su mi Anestzija i Oci boje meda....

Neponovljivi textovi koji ti zadiru u dusu i cepaju na komade svojom istinitoscu od cije spoznaje ne mozes pobeci.....

You know what I mean....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Filozofe zna sta je najgore?..............Filozofirati bez razmisljanja, da si malo razmislio uvidio bi da uopste nije potrebno da muzika nosi resenje na nekakav problem... Onda kako znas da se radi o "podmetnutoj misli" kako je ti zoves? Covek jeste bio narkoman i pevao je o sebi, svojim unutrasnjim prezivljavanjima, a ako se malo vise udubis u muziku dobijas odgovore na mnoga pitanja... A sto se tice onog dela "bez buducnosti" ti bi onda ispljuvao kompletan Doom pravac?

 

Dovoljno argumenata? biggrin.gif

 

...nisam mislio na to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mladen :? :twisted: :? :twisted:

MILAN!!!,i naravno da ih nismo zaboravili(ako ih jednom cujes...).kad cujem kako ih sviraju bez klavijatura :evil::evil::evil: ,dodje mi da im platim ,samo da me puste da sviram!!!ne bih mogla da se odredim za posebnu pesmu kao omiljenu,ali odavno sam shvatila da je Milan bio u pravu kada je govorio da se svaka pesma prozivi,oseti i da se nadjes u njoj....sve je receno....npr.obozavam reci njegove neobjavljene pesme kad je imao 17 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

EKV je bend koji izuzetno volim i postujem.Sva ta njihova prica,odraz tog vremena,ono sto prepoznajem u pjesmama,tekstovima,itekako su uticali na mene..neko je pricao da covjek nije nudio konkretno rjesenje,vec je tonuo sve dublje u provaliju sopstvenog bola..da,njegovu snagu,ono sto je nosio u sebi,grizla je vremenom nemogucnost obrta,promjene koja im je tako trebala,i u tome je polako venuo,uostalom kao i sve njih do septembra 2003...bend koji je obiljezio jedno vrijeme,definitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolji album je Dum Dum, sve ostalo je bledo i sladunjavo. Ali najveci utisak je na mene ostavio Angel's Breath (solo projekat M.M.-a) - mesavina brazilskih ritmova i balkanskih melodija zvuci odlicno. Jeza me krene kad slusam Metak.

 

Iskreno mi je zao sto je sav taj talenat propao; mislim, svi pomrli osim Todorovica, a njega boli kita.

 

EKV je sigurno nesto sto se nece ponoviti na ovim prostorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je vama?!!!! :evil: Kakav bre Angel Dust :x ?!!!ANGEL'S BREATH!!!!To je odlican projekat u svakom slucaju,otvara se nova dimenzija u tvom zivotu dok ga slusas...a ni za jednu pesmu ne bih rekla da je sladunjava,i to mislim na one koje su nastale pri pocetku pa do nekog formalnog kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Boyanna

Dali ste ih zaboravili???

 

Huh. . Svoj prvi post ovdje morala sam da ostavim na ovom topic-u smile.gif

 

Pa naravno da ih nismo zaboraviliiii:)

 

Najbolji su biggrin.gifa:

 

wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazem odlicni su bili(nazalost ovo "bili"). moj su omiljeni ex yu rock bend.A ko kaze da ne mema filozofije i dubljeg smisla u njegovim pjesmama neka poslusa Jesen jedno 50-60 puta pa ce MOZDA skontati o cemu "Mladen" prica.

P.S.Sta mislite o ovom tributu Kao da je bilo nekad?Meni se iskreno svidjaju 3-4 pjesme(Nighshift najjace su odradili)ostale su tu i tamo mozda zbog naviknutosti na Milanovu interpretaciju ili neshto drugo .STA VI MISLITE o tributu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...