Jump to content

EKV


SRLE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Njihove stvari ostale su dragoceni poetski dokument jedne generacije izgubljene u Hadu rata, izbeglistva, emigracije i beznadja - one su putokaz i portret coveka koji nije pristajao na ravnodusnost. Iza njih ostalo je mnostvo nedovrsenih planova, neostvarenih ideala. Album koji je trebao biti snimljen kada se Milan vratio iz Brazila, trebao se zvati "Ponovo Zajedno"... ali nisu znali da je bilo jos samo par godina za njih, i sada su svi ponovo zajedno, mozda na nekom boljem mestu. Milan, Magi, Bojan, VD,... Clanovi jedne velike porodice, koja je toliko ucinila za nas, nas koji umemo da shvatimo i da razumemo. Okruzeni banalnoscu i izbezumljenoscu zaboravljamo na stvari koje su zaista vredele... Praznina koja je odlaskom EKV-a ostala na srpskoj umetnickoj sceni ne moze se ovog trenutka ni sagledati, ni definisati, ni razumeti. Bez Margite, kao ni VD-a, Milana i Bojana ova zemlja vise nikada nece biti ista, kao ni mi koji ostajemo. Toliko od mene,... Nadam se da postoji neko na ovom svetu ko deli misljenje sa mnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Da skroz ste u pravu! nesto najbolje sto je ikada potojalo od "domace muzike" svakako je EKV.

 

Mada meni se svidja i Sarlo i Ekatarina 2, pa i disciplina....ma i samo doba "paket aranzmana" je super!

 

Sto se tice omiljenih pesama...to su JESEN, GRAD , AUT i naravno ti si sav moj bol!

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkidam na sinhro.

Da, ''Sinhro''je jedna od njihovih najboljih pesama.Milan jebio jako neobican covek.Meni je bio,licno uzasno strasan.Bila sam mala kada je umro,ali sam ga se na neki nacin plasila i kada bi sa mamom bila kod njene kume,koja je bila Milanova jako bliska prijateljica,uvek sam se sklanjala kod mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EKV ... jako ih volim biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

 

a pjesma...pa razumije se ... biggrin.gifa:

 

Promeniću svet do kraja pesme.

Igraću pijani ples u ritmu vetra

Pustiću sunce da topi ljubav,

izmedju sveta daleko od nas.

Došao sam da te nosim,

da se ne bojiš

da ne govoriš nema me,

da ne zatvoriš oči,

da ne zaboraviš reč po reč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma... Nasli se mi da pricamo o necemu tako velikom kao sto je Ekatarina Velika!!! Smijesno!!! EKV je ubjedljivo NAJ NAJ NAJ grupa na nasim prostorima. Milan je usao u legende. Ja sam inace obozavatelj Van-Gogha ali kad pogledas to je (istina me boli) kopija EKV-a. Ipak, Djule was playing in EKV for a while. Postoji nesto sto se zove uticaj biggrin.gif Zakljucak: Prolaze brodovi. Trube u cast, zvone na uzbunu. Deca uce da placu. Deca uce da poznaju svoj glas. Dakle, Kao Da Je Bilo Nekad!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma kakva najbolja srpska grupa!?!?!?!?!?!?!?!?! kakve su to baljezgarije?!?!?!? narkoman je samo iskoristio podmetnutu misao o generaciji x i prebacio ju je u pesme ne trudecji se da njima da odgovore i reshenja, bilo kakve moralne poruke!!! na shta je zaludjena masa propaliteta odreagovala mislima tipa 'neko peva i o nama i o nashem zhivotu'!!!! ma kakav je to zhivot koji se bazira na podmetnutom mishlju da je to bila propala generacija? svako je lud ko prihvati ideju da on bash pripada toj generaciji! nisam sreo josh ni jednog obozhavaoca grupe EKV koji je pod dejstvom te muzike uchinio makar jedan pozitivan korak!!!!!! narkoman je samo nashao najlakshi nachin da zgrne lovu za drogu... ako se ti pomirish sa idejom da si propalitet i da pripadash generaciji bez buducjnosti, onda si dovoljno slab - tako da padni u raku!  

 

zaista mrzim narkomane, slabe, propalitete... i EKV, naravno!

Ne diraj ti Milana on je legenda, i za tvoju informaciju nije pandrknuo od droge,vec od raka na pankreasu....ako je neko bio narkoman onda je to bila Magi....neka joj je laka zemlja :cry:  

 

[ 11 Januar 2002: Poruku izmenio Philosopher ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Znaci EKV je grupa koja je proizvodila dobru muziku sa sjajnim aranzmanima, ali textovi su im oduvek bili nepovezani i debilni do jaja.

Znaci slusam samo muziku, Milanov stil pevanja jako volim, a na textove sam resio da ne obracam paznju jer nemaju nikakvog smisla..

Inace po meni njihov najbolji album je definitivno "Ljubav" iz 1987 god.

Nema pesme na tom albumu,koja nije bila hit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem sa Philosopher-om, i svaka mu cast, jer je prvi ub'o u osinje gnezdo!!!! Kazem osinje gnezdo, jer imam iskustva s tim uzivo. Naime, svakom kom bih pipnuo EKV (Milana Mladenovica), Nirvanu (Kurtu Kombajna), a posebno imam par zaludjenih drugarica, koje su u stanju da se satima svadjaju sa tobom kako su to legende, kako ih niko nikad nece zaboraviti, kako su ostavili neizbrisiv trag u istoriji muzike, i ostale bljuvotine i gluposti.... Ja iskreno mislim da su to bile obicne bolesne narkomancine i nista vise..... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem sa Philosopher-om, i svaka mu cast, jer je prvi ub'o u osinje gnezdo!!!! Kazem osinje gnezdo, jer imam iskustva s tim uzivo. Naime, svakom kom bih pipnuo EKV (Milana Mladenovica), Nirvanu (Kurtu Kombajna), a posebno imam par zaludjenih drugarica, koje su u stanju da se satima svadjaju sa tobom kako su to legende, kako ih niko nikad nece zaboraviti, kako su ostavili neizbrisiv trag u istoriji muzike, i ostale bljuvotine i gluposti.... Ja iskreno mislim da su to bile obicne bolesne narkomancine i nista vise..... biggrin.gifa:

 

Koliko je meni poznato Milan nije bio narkoman, a preminuo je od tumora na pankreasu :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...