Jump to content

Absu


Grobodan

Recommended Posts

Ne znam kako se zove pesma,sa TARAe,mislim da je osma...bukvalno bubnjevi nose melodije i izvlace celu pesmu,milion prelaza u 5 minuta...Covek je bog,kratko i jasno.Najpotcenjeniji bubnjar extremnog metala.

Ne znam na koju tacno mislis, jer na Tari nema niti jedna pod tim imenom.

Ali nebitno, vazno je da smo se mi sporazumjeli sto se Proscriptora tice.

 

Inace, Absu ima izuzetno zanimljive covere. Jedan od onih koji su me u startu opcinili je 'Third Storm...'. I slusam pjesme i gledam cover..muzika, tekstovi, fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma osma pesma,da me jebesh ne mogu da se setim kako se zove,a disk mi nije pri ruci.

 

A coveri su im fenomenalni,tu nema reci.Nikad necu prezaliti sto nisam uzeo Tara original,prodavao Rakic na nekom koncertu,a ja jevrejin uzeo Astarte,bio jeftiniji za 300 dinara,jebo me on wallbash.gif Ali dobro,menjao sam ga za RC - Thy Mighty Contract,pa i nije tako loshe icon_smile.gif

 

np:DARKTHRONE - Graveyard Slut icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma osma pesma,da me jebesh ne mogu da se setim kako se zove,a disk mi nije pri ruci.

 

A coveri su im fenomenalni,tu nema reci.Nikad necu prezaliti sto nisam uzeo Tara original,prodavao Rakic na nekom koncertu,a ja jevrejin uzeo Astarte,bio jeftiniji za 300 dinara,jebo me on wallbash.gif Ali dobro,menjao sam ga za RC - Thy Mighty Contract,pa i nije tako loshe icon_smile.gif

 

np:DARKTHRONE - Graveyard Slut icon_rockdevil.gif

E vidis jaam ga uzeo i omot im zbilja nije los icon_razz.gif Mnogo je "debo" icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma osma pesma,da me jebesh ne mogu da se setim kako se zove,a disk mi nije pri ruci.

 

A coveri su im fenomenalni,tu nema reci.Nikad necu prezaliti sto nisam uzeo Tara original,prodavao Rakic na nekom koncertu,a ja jevrejin uzeo Astarte,bio jeftiniji za 300 dinara,jebo me on wallbash.gif Ali dobro,menjao sam ga za RC - Thy Mighty Contract,pa i nije tako loshe icon_smile.gif

 

np:DARKTHRONE - Graveyard Slut icon_rockdevil.gif

A onda je 'From Ancient Times....' icon_biggrin.gif

 

Ja bih orig 'Taru', 'Never Blow the Eastern Candle' ili 'In the Eyes...', ali kod nas nema, tako da cu se

zadovoljiti sa dosadasnjim formatom...dok negdje ne 'naletim' na original s bookletom. Mogu misliti kako tek to izgleda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ti imas u svojoj kolekciji CDova koji mi nedostaju...Ako ikad budes hteo da ih se resis,javi mi se.Ozbiljno.

Ako zelis dopuniti kolekciju sa King-om odsetaj do IPS-a imaju ga na snizenju. Ja sam danas bio i nasao sam The zEye, Spiders. . . i Abigail live iz 87-e i svi 700 din. tako da sam se dopunio icon_smile.gif Vidi mozda ima nesto i kod vas u bgd icon_smile.gif

Inace sto se tice kolekcije to se neprodaje, previse je tu truda ulozeno icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

chek,shek...ti si iz NSa,ako dobro shvatam...?U IPSu u BGu nema vise nista od Kinga...sve sam ja pokupovao. icon_smile.gif

 

edit:Da,sad ti videh u profilu da si iz NSa...e moj galoa,od kinga nema vise nista u BGu...Cekam novu isporuku ili neki put u inostranstvo. icon_smile.gif

 

Izvinite na malom offtopicu...Vracam se na ABSU.Slusao neko Mythological Occult Metal?

Edited by grave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam preslusala '...Occult' icon_sad.gif Ti imas album?

 

 

Kad smo govorili o Proscriptoru i njegovom umijecu, vidjeh da niko ne spominje 'The Sun Of Tiphareth' iz 1995 (mislim da je drugi po redu izdavanja). Malo je drugaciji od ostalih, te se vise 'osjeti' ona epicnost koju ne bih toliko vezivala za ostale albume i mnogo je vise instrumental dijelova.

Jedna od najboljih pjesama s fenomenalnim Proscriptorovim kuckanjem mi je Cyntefyn's Fountain~samo jedna strofa, skoro citava pjesma instrumentala, a onaj kraj... bewithching!

 

E da...je li iko slusao 'Transylvania', s nekog tributa Iron Maidenu ('A call to Irons', mislim da se zove).

Nije da sam subjektivna...( icon_biggrin.gif ) ali smartam da je ekipa Absua mnogo bolje odsvirala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusao sam Translylvaniu...ne bih rekao bolje,samo - drugacije icon_biggrin.gif Necemo u kultove kao Maiden da diramo tako lako.

 

Ali recimo,Swing of the Axe obrada mi nesto nije legla...Ne znam sto,bas mi je - onako...

 

A MOM nisam slusao...Pitao sam to ne bi li malo diskusiju vrnuli na normalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm da...evo nadjoh samplove, zapravo, bas vidjeh da je tu i transylvania i Swing... mhm, te da jos ima i prijasnjih radova.

Neke stvari ovdje mi uopste ne lice na Absu i njihov stil. Mnogo vise deatha.. Odlicno zvuci, ali 'to' nije Absu, barem ne ono sto ih je odredjivalo.

 

Evo ako nekog zanima, mada nikada nisam bila ljubitelj samplova, pogotovo ove duzine.

 

http://www.amazon.com/gp/product/B000B5XSU...v=glance&n=5174

 

This dual CD/LP anthology consists of rarities, EPs, covers, live and unreleased tracks which were never featured on the five releases for Osmose Productions. Included are some discarded gems dating back to the band’s earliest songwriting efforts, one of which is the very first EP: The Temples of Offal. This compilation documents all the phases of the Cythrául Klan and will become somewhat of a treasure among ABSU followers; it’s as if you have total admittance to the band's musical history.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,koliko znam,oni su u pocetku bili bas Death,posle su dosli do svog karakteristicnog zvuka.Bas zato mi se i slusa ta kompilacija,da vidim na sta to lici.

 

Nego...gore si pomenula Never Blow the Eastern Candle izdanje.Sta je to?Nikad nisam cuo za taj album...Neki bootleg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogotovo ove...

 

4. Immortal Sorcery Listen Listen Listen

5. Sumerian Sands (The Silence) Listen Listen Listen

6. Disembodied

 

...su deatherske. Poslusaj, pa javi utiske.

 

A za 'Never Blow..' mislim da je tako izasao nezavisno, malo prije nego sto je izdat 'In the Eyes of Loldanach'. Ili se varam...ne znam tacno, tako da ne uzimaj za sigurno.

 

A onaj prvi EP, 'The Temples of Offal' je bas bio...neobican, s sadasnje tacke gledista. Tek nakon njega, dosao je Proscriptor, koliko se sjecam. I onda su presli u izdavanje za Osmose records (yesss, Francuze icon_biggrin.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,nisam bas nigde nasao podatke o tom izdanju.Nije ni bitno.

 

Osmose...dobra kuca beshe...mada,nisu ni sad loshi - Melechesh,Bestial Mockery,Revenge,Black Witchery...

 

Kako ti se cine bendovi Blood Storm i Melechesh?Kao jedan Absu fan,cenim da ih volis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li u Blood Stormu svirao bubnjar Kriega. Znam da neki od njihovih sadasnjih clanova jeste. A Chris Gamble/bass bio je i dodatni Absu clan.

Sviraju dosta dobar bm, mada nemam neko 'veoma visoko' misljenje o njima.

 

Sto se Melechesha tice, oni su druga prica. Iako inace nisam veliki ljubitelj onog zvuka (pogotovo u nekim trnucima )...mogu reci da me M. dosta prijatno iznenadio kada sam ih prvi put odlusala. Iako mi gitare znaju ici na zivce s vremena na vrijeme, 'Djinn' je jedan veoma dobro odsviran album. I cijenim ih ne samo zato sto je Proscriptor jedno vrijeme svirao u bendu, vec zato sto su, opcenito, muzicki obrazovan i potkovan bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li u Blood Stormu svirao bubnjar Kriega. Znam da neki od njihovih sadasnjih clanova jeste. A Chris Gamble/bass bio je i dodatni Absu clan.

Sviraju dosta dobar bm, mada nemam neko 'veoma visoko' misljenje o njima.

 

Sve tacno,congrats. icon_smile.gif

 

Dobri su to bendovi,ali ipak je Absu majka mitoloskog okultnog metala icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prokletstvo, danas sam citav dan slusala Taru..ama bas citav dan. I Spell 181..zatim 182. I onaj kraj na 'Stone of Destiny'...sva sam se najezila.

Okultisticno mitoloski blek metal. Keltska mitologija i tradicija s telemitskom filozofijom, prepoznatljivom muzikom i izgledom.

 

...With sword at my side,

The horns sound the call of assembly.

Black fuckin' leather is my way of life,

As flames and burning winds cover the

Earth!

(SLAUGHTER!!!)

 

 

 

T:.G:.D:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja se isto ovih dana drogiram Absu-om,valjda me ova nasa diskusija podsetila koliko su dobar bend icon_rockdevil.gif

 

Jesi li slusala mozda STARGAZER,Australijski okultni Black/death bend,album The Scream that Tore the Sky,navode kao glavne uzore upravo ABSU,uz MORBID ANGEL,GRAND BELIAL'S KEY,CORONER(vec iz uzora se vidi da su strava icon_smile.gif ),meni Goxy skoro rezao i bas sam se odusevio.Preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...