Jump to content

Absu


Grobodan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Novi Absu, da ne kažem Apzu, nastavlja suvereno Proskriptorovu priču u poznatom maniru. Prvi plus (pored covera) za mene trajanje albuma: 6 pesama u 35 minuta, quality over quantity, fuck off dugi albumi. Prvih pet pesama je standardno Absu blek trešovanje sa detaljnim aranžmanima i Poskriptorom koji vodi priču ludim bubnjanjem a poslednja Song for Ea je 15-ominutni epik sjajne atmosfere. Sve u svemu, Absu nije omanuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Sunce ti Nyarlathotepovo kakva je Tara albumcina razbijacina :rockdevil: Epic i thrash u jednom loncu kada se ovako pomesaju...mind blown. Ostatak diskografije mi je uglavnom dobar, sem prvog albuma, ova dva do sada od reuniona uopste nisu losi, posebno Absu, dok mi Abzu kvari "A Song For Ea", bas teska nasklepanica, bukvalno se cuje tutkalo u snimku tamo gde su spajali manje pesme. A steta, inace mi je ta ideja puno kratkih pa jedna dugacka vrlo draga (hello, yes this is keeper).

 

Proscriptor mi u isto vreme i najjaca i najslabija karika benda. Koliko je mocan bubnjar, toliko mu vokal nezanimljiv i ne donosi bas nista zvuku, a uz neki upecatljiv vokal jos bolje bi stvari izgledale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Да ли ово значи да ће ускоро нови албум? Или ЕП? Или тако нешто?

 

Иначе, после неког времена обрнух малопре Abzu. Каква је то албумчина, сунце ти јебем. Савршено комплетирана, са феноменалним рифовима и аранжманима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Slazem se sa ovom konstatacijom u vezi Abzu-a.. Definitivno njihov najbolji album do danas.. Nego danas preslusah "Absu" i mogu vam reci da mi se mnogo vise svideo nego prvih par puta kad sam ga slusao.. Valjda mi je prirastao sada posle 4-5 puta.. Pesma "Nunbarshegunu" (Mislim da nisam pogresio :D) mi je ubedljivo najaca. Jest' da je kratka, ali je zato jebitacna .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...