Jump to content

Sunn O)))


Turin

Recommended Posts

Ne znam tacno gde zbudziti ovu temu, ali kad neko namerno mixuje bas toliko glasno zanemarujuci vise frekvencije da bi ljudi pojacavali da cuju i tako pregorevali svoje zvucnike, to zasluzuje da se zove avangarda. Dakle, projekat tog famozanog Steve O'Malley-a, neka drone noise muzika, ambijentala bez icega osim bas zvukova lisenih IKAKVE forme, kako kazu kriticari : kao da slusas Woodstock sa razdaljine od 5km tako sto si prislonio uvo na zemlju. Ja bih dodao i da si se prethodno uradio absinthe-om. Imam album 00 Void (hvala, kentisha!) i to su dva tipa koja su svoje gitare utakli u isto bas pojacalo odvrnuto do maximuma, a onda pustili neke glodare da skacu po zicama (a glodari se usput odmaraju na svakih 15 minuta) i tako 60-tak minuta. Nema bubnjeva ili bilo cega slusljivog, ovo je kao kad vas udare kola pa vam odzvanja u usima (Tintinabullum) tri dana. Album cak ima i jednu obradu, ali je to relativan pojam, obzirom da zvuci isto kao i ostatak albuma. Neke urbane legende kolaju da je cilj ovog projekta da zvuci toliko niskofrekventno da deluju kao laksativi: od zvuka creva pocinju da se prazne. Postoje i mnoge urbane legende vezane za razvoj ovog pravca (drone music) koje poticu jos od doba Chuck Berry-ja i prvih pojacala. Inace poznata firma za pojacala zvala se Sunn. Cak je i logo benda "onomatopejican" ono O na kraju je kao zvucnik koji vibrira.

Dokle god nekom jadniku rikne zvucnik pustajuci njihovu muziku, ovo je umetnicko delo koje zivi, mejdutim ja to ne mogu da slusam. Posle ovoga Funeral Doom zvuci isuvise veselo i brzo, ili cak i zvuk najgore old-school black metal produkcije zvuci kao milozvucna uspavanka. Preporucljivo za ispiranje mozga spijunima stranih sila i vanzemaljcima, jedina sporija i monotonija stvar bi bio zvuk podrhtavanja zemljista usred pomeranja tektonskih ploca. Odvratno neslusljivo, ali ipak zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' imaju neke specijalne fore na koncertima (tipa surround ozvucenje ili neki video beam na oblake ko svojevremeno pink floyd)? Verujem da se ovakav zvuk uz odgovarajucu sliku moze upotrebiti za izazivanje masovne histerije.

 

btw. koliko uopste albuma imaju i da li se nesto razlikuju od Void-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno gde zbudziti ovu temu, ali kad neko namerno mixuje bas toliko glasno zanemarujuci vise frekvencije da bi ljudi pojacavali da cuju i tako pregorevali svoje zvucnike, to zasluzuje da se zove avangarda. Dakle, projekat tog famozanog Steve O'Malley-a, neka drone noise muzika, ambijentala bez icega osim bas zvukova lisenih IKAKVE forme, kako kazu kriticari : kao da slusas Woodstock sa razdaljine od 5km tako sto si prislonio uvo na zemlju. Ja bih dodao i da si se prethodno uradio absinthe-om. Imam album 00 Void (hvala, kentisha!) i to su dva tipa koja su svoje gitare utakli u isto bas pojacalo odvrnuto do maximuma, a onda pustili neke glodare da skacu po zicama (a glodari se usput odmaraju na svakih 15 minuta) i tako 60-tak minuta. Nema bubnjeva ili bilo cega slusljivog, ovo je kao kad vas udare kola pa vam odzvanja u usima (Tintinabullum) tri dana. Album cak ima i jednu obradu, ali je to relativan pojam, obzirom da zvuci isto kao i ostatak albuma. Neke urbane legende kolaju da je cilj ovog projekta da zvuci toliko niskofrekventno da deluju kao laksativi: od zvuka creva pocinju da se prazne. Postoje i mnoge urbane legende vezane za razvoj ovog pravca (drone music) koje poticu jos od doba Chuck Berry-ja i prvih pojacala. Inace poznata firma za pojacala zvala se Sunn. Cak je i logo benda \"onomatopejican\" ono O na kraju je kao zvucnik koji vibrira.

Dokle god nekom jadniku rikne zvucnik pustajuci njihovu muziku, ovo je umetnicko delo koje zivi, mejdutim ja to ne mogu da slusam. Posle ovoga Funeral Doom zvuci isuvise veselo i brzo, ili cak i zvuk najgore old-school black metal produkcije zvuci kao milozvucna uspavanka. Preporucljivo za ispiranje mozga spijunima stranih sila i vanzemaljcima, jedina sporija i monotonija stvar bi bio zvuk podrhtavanja zemljista usred pomeranja tektonskih ploca. Odvratno neslusljivo, ali ipak zanimljivo.

 

Koja si ti paljevina?! smile.gifsmile.gif

 

Ako stvarno imas 24 godine kao sto ti pise, onda si definitvno negde zaostao u razvoju! biggrin.gif

 

Bruko jedna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ne znam tacno gde zbudziti ovu temu, ali kad neko namerno mixuje bas toliko glasno zanemarujuci vise frekvencije da bi ljudi pojacavali da cuju i tako pregorevali svoje zvucnike, to zasluzuje da se zove avangarda. Dakle, projekat tog famozanog Steve O'Malley-a, neka drone noise muzika, ambijentala bez icega osim bas zvukova lisenih IKAKVE forme, kako kazu kriticari : kao da slusas Woodstock sa razdaljine od 5km tako sto si prislonio uvo na zemlju. Ja bih dodao i da si se prethodno uradio absinthe-om. Imam album 00 Void (hvala, kentisha!) i to su dva tipa koja su svoje gitare utakli u isto bas pojacalo odvrnuto do maximuma, a onda pustili neke glodare da skacu po zicama (a glodari se usput odmaraju na svakih 15 minuta) i tako 60-tak minuta. Nema bubnjeva ili bilo cega slusljivog, ovo je kao kad vas udare kola pa vam odzvanja u usima (Tintinabullum) tri dana. Album cak ima i jednu obradu, ali je to relativan pojam, obzirom da zvuci isto kao i ostatak albuma. Neke urbane legende kolaju da je cilj ovog projekta da zvuci toliko niskofrekventno da deluju kao laksativi: od zvuka creva pocinju da se prazne. Postoje i mnoge urbane legende vezane za razvoj ovog pravca (drone music) koje poticu jos od doba Chuck Berry-ja i prvih pojacala. Inace poznata firma za pojacala zvala se Sunn. Cak je i logo benda "onomatopejican" ono O na kraju je kao zvucnik koji vibrira.

Dokle god nekom jadniku rikne zvucnik pustajuci njihovu muziku, ovo je umetnicko delo koje zivi, mejdutim ja to ne mogu da slusam. Posle ovoga Funeral Doom zvuci isuvise veselo i brzo, ili cak i zvuk najgore old-school black metal produkcije zvuci kao milozvucna uspavanka. Preporucljivo za ispiranje mozga spijunima stranih sila i vanzemaljcima, jedina sporija i monotonija stvar bi bio zvuk podrhtavanja zemljista usred pomeranja tektonskih ploca. Odvratno neslusljivo, ali ipak zanimljivo.

yup ovo je definitivno mocan band,jedino se ne slazem sa tobom da su neslusljivi ja uz njih i par slicnih bandova tipa until death overtakes me, beyond dawn i sl.jako lijepo zaspem biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

ovo znaci da ne ocekujem nista ni od ostalih albuma? Mislio sam da su mozda ostale zvuke osim basova snimili negde drugde, pa kad pustis dva diska istovremeno dobijes normalnu pesmu. Hmmmm....ovo nije losa ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu li na isti fazon ili imaju neku melodiju, posto sam ja cuo samo 00 VOID?

Na ''Flight Of The Behemoth'' imaš Č A K i zvukove motorne testere, par retardirano odsviranih akorda na klaviru i crkvenih zvona, i to je ono što mi ovaj album čini interesantnim... White 1 mi je savršen, suprotnost 00 Voidu, gotovo da je i slojevit!

A 00 Void je klasično, ali klasično sranje, koje je bilo pitanje dana kada će to neko snimiti i kad će to veličati zaluđenici pod parolom "rušenja konvencijalnosti"... A nije čak ni originalno, bilo je takvih albuma i pre toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujeo si me za srce. 00Void je tribute Earth-u, i treba tako da zvuchi. Earth je pravi Drone a Sunn (((O je na White1-u pokazao kako se Drone razvija. Poslushajte Teeth of Lions Rule the Divine, Lee Dorrian je vokillist + Sunn O))) drushtvo O'Malley i Anderson i Justin Greaves, bubnjar kultnog Sludgecore benda Iron Monkey. Znachi, tribal ritam + Sunn ((O)) Drones + Lee Dorrian u ulozi Alan Dubina iz Khanate-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif Ejh, znao sam da ce ti ovo zasmetati, ali jebiga, stvarno nemam zivaca za taj album... Lavlji Zubi Koji Vladaju Bozanstvom su mi odlicni, medjutim to je sasvim drugaciji drone (uzgred, ne primecujem neke tribalne momente kod njih)... Jednostavno, nemam zivaca za drone bez ritam sekcije (mada mi se recimo svidjaju Hlidolf i Absolute Misery), smara me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...