Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

nema odgovarajuce, kako to mislis neprimerno?

 

 

da dodam...

 

Satanougodna samoubistva

 

Prihvatanje satanizma, inicijacije i napredovanje u hijerarhiji, stalno učešće u opskurnim ritualima, neretko poljuljaju psihu člana satanističke grupe. Među njima je priličan broj onih koji su se obratili za pomoć psihijatrima, a popriličan je i broj samoubistava.

Samoubistvo je svojevrstan vid zaštite programa - učenja satanista. Namenjeno je „otpadnicima”, onima koji se predomisle ili onima koji psihički ne mogu da izdrže na teškom „misionarskom putu”. Da kojim slučajem ne bi „pali u vrlinu”, samoubistvom se ostaje bogoboran i satanougodan, jer se tako, baš satanskim činom, okončava život i ostaje pod okriljem satane. Takođe, satanougodno je ubiti ili navoditi na samoubistvo sve one koji „zastranjuju”. Zbog svega toga, mogući otpadnik je u stalnom strahu od osvete. Čak i ako se sve srećno okonča i grupa se, recimo, rasformira, boravak među satanistima uvek ostavlja posledice na bivše članove.

Ne postoje satanisticka samoubistva ili ubistva. Istragu su vrsili i FBI i Scotland Yard i nisu nista tako dokumentovali. Izvestaj FBI je javno objavljen, izvestaj Scotland Yarda nije objavljen zato sto je pokazivao da toga nema, a to protestantskim fundamentalistima nije islo u racun. Po tom pitanju su merodavni i americki prirucnik za njihove policajce i vojni prirucnik za njihove oficire kojio govori o religijskoj pripadnosti razlicitih clanova njihove vojske. Mada sve ovo naravno nema veze s apaganizmom zbog cega se otvara pitanje o cemu uopste o tome pricati na ovoj temi?

BTW, Crna ruza ne postoji, a to sto pise u toj knjizi je vise nego netacno. Da ne kazem da je glupost. Crna ruza je kratko vreme postojala u Zagrebu i po nalogu iz Beograda je RASPUSTENA! Ko je osnovao i zasto trebalo bi neko drugi da kaze. Ne ja. Ali kada bi se znalo pola zemlje bi bilo vise nego iznenadjeno. Toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Skreci & Varg- molim vas nastavite,

vasa rasprava mi je extra zanimljiva icon_redface.gificon_smile.gif

Malo se opustite, obojica ste u pravu

(doduse ne znam bas oko cega se

raspravljate...)

Svaka teorija je tacna ako postoji neko

ko u nju veruje mhihi.gif

Ne verujem da obojica mozhemo da budemo upravu u vezi ove teme...

 

A ja neshto ne videh da Varg zastupa bilo kakav stav sem besomuchnog

Copy/Paste-ovanja i neke neobjashnjive simpatije prema "paganizmu"...

 

Nenene, svaka je religija "tacna" ako postoji neko

ko u nju veruje mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje satanisticka samoubistva ili ubistva. Istragu su vrsili i FBI i Scotland Yard i nisu nista tako dokumentovali. Izvestaj FBI je javno objavljen, izvestaj Scotland Yarda nije objavljen zato sto je pokazivao da toga nema, a to protestantskim fundamentalistima nije islo u racun. Po tom pitanju su merodavni i americki prirucnik za njihove policajce i vojni prirucnik za njihove oficire kojio govori o religijskoj pripadnosti razlicitih clanova njihove vojske. Mada sve ovo naravno nema veze s apaganizmom zbog cega se otvara pitanje o cemu uopste o tome pricati na ovoj temi?

BTW, Crna ruza ne postoji, a to sto pise u toj knjizi je vise nego netacno. Da ne kazem da je glupost. Crna ruza je kratko vreme postojala u Zagrebu i po nalogu iz Beograda je RASPUSTENA! Ko je osnovao i zasto trebalo bi neko drugi da kaze. Ne ja. Ali kada bi se znalo pola zemlje bi bilo vise nego iznenadjeno. Toliko od mene.

Al' zato postoji ljudska glupost i zhuta shtampa, kvazi-umetnici/nauchnici i slichne divote moderne civilizacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala sam priliku da citam postove

od tebe i Varga i dosla sam do zakljucak,

da ste vas dvojica suvise razliciti da bi ste

se sukobili oko misljenja.

Varg je vise u fazonu duhovno, nevidljivo,

ti cinjenice, cinjenice i samo cinjenice...

I da u sustini, obojica ste u pravu, ne

vidim zasto ne biste bili?

 

A i ne shvatam zasto ne bi zastupao

paganizam... Meni je to sasvim ok, ako

se decku svidja i zeli da zna nesto vise

o tome, ima temu na kojoj moze da sazna

i tudja misljenja, i eventualno nesto novo...

 

Sto se tice copy/pastovanja pogledaj njegove

postove na Atlantidi biggrin.gif

Edited by kur-d-tizana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivica Chuljak i Staneta (ili Stane) Dolanc?

Ne lupetaj. Ivica Culjic, iliti Satan Panonski nikad nije osnovao nista. Covek je bio autenticni psihopata koji je zbog ubistva bio smesten u zatvorsku ludnicu u Popovaci i nije bio sposoban, niti ga jeto interesovalo, da osniva bilo sta. To sto raznorazni "eksperti" lupetaju o tome da je on osnovao Crnu ruzu je najobicnija budalastina u rangu one kad su tvrdili da je Borghesia kult koji se zbog "silnih zlocina pocinjenih po Engleskoj sklonio u Jugoslaviju" pri cemu nabrajaju neke silne poklonike po Pancevu i Sarajevu. Pretpostavljam da je obavestajna sluzba u skladu sa doktrinom o unutrasnjim neprijateljima evidentirala sve koji su postom porucivali Borghesijine ploce, pa su te "pokvarene alternativce i neprijatelje milog nam komunizma" onda par decenija kasnije neki "eksperti za sekte" proglasavala za "pripadnike Borghesijine sekte". I kad neko poveruje u takve gluposti onda se covek zapita da li su neki Srbi stvarno najgluplji u Evropi?

Stane Dolanc? Ti to optuzujes nekadasnju SDB za formiranje Crne ruze? Prilicno smeona tvrdnmja, imas li ti neke dokaze za to?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti iz neke svoje uctivosti necu odgovoriti istom mjerom "Ne lupetaj"

Dalje, propustio si jedan vazan simobol - interpunkcijski znak u mom postu a to je znak pitanja '?'. Znaci to nije bila tvrdnja vec pretpostavka i jedno veliko MOZDA kao prefiks iznijete misli.

 

Uostalom slijedi text:

"“Crna ruža” je na zao glas izašla zbog obreda koji su u sebi uključivali skrnavljenje grobova. Njen lider i osnivač bio je Ivica Čuljak (1958-1991), poznat vlastima bivše SFRJ po svirepim zločinima i ritualnim ubistvima u kojima je nastradalo više od 30 ljudi! Čuljak nikad nije gonjen, niti je za njim ikada bila raspisana potjernica. Uhapšen je samo jednom, 1987. godine u Mariboru, zbog posjedovanja heroina, ali je ubrzo pušten. Čuljkova nedodirljivost za pravosudne organe objašnjava se njegovim vezama sa visokim funkcionerom ondašnje države – Stanetom Dolancom koji je bio lični prijatelj Antona La Veja. Ivicu Čuljka likvidirala je Državna brzbjednost Srbije za vrijeme ratnih dejstava u Vukovaru 1991.

Čuljak, vođa “Crne ruže”, boravio je krajem osamdesetih godina 20. vijeka u Srbiji duže vremena, gdje je zavrbovao nekoliko mladića i djevojaka u Nišu, a koji su, kako će se kasnije ispostaviti, postati njegovi “prvosveštenici” i najvjerniji sledbenici zaduženi za širenje satanističkih ideja u Srbiji. Obredi ovog društva-sekte zasnivaju se na svirepim ritualima koji zahtijevaju i ljudske žrtve. Prije desetak godina jedna maloljetna članica “Crne ruže” iz Niša usmrtila je svoju babu prilikom obreda inicijacije..."

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, не бих да вас прекидам у расправи, али ипак ово није адекватно место за раправу о сатанизму, јер је ово тема о паганизму, а сатанизам нема никакве везе са паганизмом!

 

То је исто како када би се на теми о хришћанству расправљало о паганизму!

 

Слава!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

I mislim da iako se tema Satanizam pretvorila u prijetnje smrcu od strane kojekakvih 'possessed' maloletnica, da ipak nisi trebao da je zatvaras.

 

Pozdrav.

icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Edited by JD Seven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Опростите, пагани, што вам загадисмо тему...

 

Иначе, управо откључавам ону нову тему о сатанизму, кад већ има толико заинтересованих...

Изволите...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve stvari. tekst je besmislen zato sto Stane Dolanc nije bio prijatelj sa Antonom koji nije ni znao da ovaj postoji. Anton LaVey nije imao veze sa crnom ruzom, a Ivica Culjak je bio uhapsen i osudjen zbog ubistva. Visegodisnju robiju je sluzio u zatvorskoj ludnici u Popovaci. Ja sam ga pre toga upoznao u Vinkovcima, no dok je bio u zatvoru nekad je pustan na vikende i tad je par puta dolazio i u Srbiju. Sa satanizmom nije imao nikakve veze, niti je ikoga zavrbovao nigde. Nije ga likvidirala nikakva srpska sluzba. vec njegove vlastite zenge, a smrt je zavedena kao "nesretni slucaj pri ciscenju oruzja". Dakle to sto pise u tom tekstu je skroz besmisleno i netacno.

 

Da ovo ne bi bio post koji je totalno off topic evo ds aopstim da u Zagrebu vec nekoliko godina deluje legalno Odinistica udruga. Koliko sam ja video uglavnom su unutra neke tzitze, onako deluju kao d aih je neko upravo izvukao iz The Mists of Avalon, Imaju radionice, prave runski nakit, izdali su vec tri broja svog magazina, a imali su stand i na SFERAKONU (ili kako se vec zove ta SF manifestacija). Cisto ako nekoga interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...