Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

Mocjan? Oklen ti to? Ne, ne dobija nikakve mocji...Hefest.
NE, nego dobijesh vechni mir, samo trebash da crknesh patecji se... Hefest nije samo i prvenstveno bog vatre... Ne vadi mi rechi iz konteksta...
zna li neko koji su to spisi gde se pominju vanzemaljci a nisu usli u sveto pismo?
I opet raketno-reptilni anunnakui... Deniken bi bio ponosan na vas... Ali stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Zaista, zaista ti kazem: ako se ko nanovo ne rodi, ne moze videti carstvo Bozije.

----- Po Jovanu 3:3

Može da se tumači kao krštenje, ili kao reinkarnacija, ili kao nastavljanje vrste. Kako god želiš.

 

Zaista, zaista ti kazem:

ako se ko ne rodi vodom i Duhom, ne moze uci u carstvo Bozije.

----- Po Jovanu 3:5

Fetus se razvija u vodi, ličnost ima i duhovnu komponentu.

 

 

Niti ce se kazati: Evo ga ovde ili onde;

jer gle, carstvo je Bozije unutra u vama.

----- Po Luci 17:21

Može da se shvati i kao panteizam.

 

Mislim, nije ovo ništa novo. Biblija je prepuna dvosmislica, besmislica i kontradiktornosti (filološka i istorijska analiza, kao i sam dokument, potvrdili su da su je pisali različiti ljudi, u različitim periodima), te mi dođe glupo da se raspravljam o ovome. Mislim da je tokom vekova mnogo puta ukazano na sve slabosti Knjige.

 

Ovde stihovi kazu da je Nibbana(isto sto i nirvana) stnanje prociscenog uma,

a prociscenog od greha i nemorala, stvari koje coveka vezuju.

Greh, nemoral i čistota su samo koncepti. Samim tim, realno nepostojeći. Drugo, to što više svetih knjiga tvrdi isto, nije ništa naročito. Postoji teza da se i znanje i ideje mogu akumulirati u DNK, i time prenositi. Možda. Ili su ljudi slušali priče, pa želeli da se uklope, ali i da daju svoj pečat. Ili su potekli s istog mesta. Da ne nastavljam. Ako su svi saglasni, to nikako ne znači da su u pravu :zeleni: .

 

 

I narkoman crkne patecji se kad se skida s droge...
Ma daj, čoveče. Stvorenje pati i kad mu se udovi odsecaju, pa teško da time nešto zanimljivo dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetus se razvija u vodi, ličnost ima i duhovnu komponentu.

Može da se shvati i kao panteizam.

 

Greh, nemoral i čistota su samo koncepti. Samim tim, realno nepostojeći. Drugo, to što više svetih knjiga tvrdi isto, nije ništa naročito. Postoji teza da se i znanje i ideje mogu akumulirati u DNK, i time prenositi. Možda. Ili su ljudi slušali priče, pa želeli da se uklope, ali i da daju svoj pečat. Ili su potekli s istog mesta. Da ne nastavljam. Ako su svi saglasni, to nikako ne znači da su u pravu :zeleni: .

Ma daj, čoveče. Stvorenje pati i kad mu se udovi odsecaju, pa teško da time nešto zanimljivo dobije.

Pre cje biti emocionalnu no dushovnu...

 

Kolektivno nesvesno npr. ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Григорије

Не могу да верујем, брате, да то кажеш.Где си то чуо и како си то закључио, не знам.Па зар није Богочовек рекао "не судите, да вам не би било суђено"?По мени, највећа опасност за правовернога хришћанина јесте гордост.Пазите се, браћо и сестре, јер Непоменик једва чека да, баш хришћанима, скочи за врат.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest IN THE NAME OF GUUUZ

QUOTE(Rogozub)

I narkoman crkne patecji se kad se skida s droge...

Ma daj, čoveče. Stvorenje pati i kad mu se udovi odsecaju, pa teško da time nešto zanimljivo dobije.

 

 

he, he, narkos se skida sa morfijuma, a upravo morfijum se daje(davao) pri amputaciji

 

the magic circle of morphine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не могу да верујем, брате, да то кажеш.Где си то чуо и како си то закључио, не знам.Па зар није Богочовек рекао "не судите, да вам не би било суђено"?По мени, највећа опасност за правовернога хришћанина јесте гордост.Пазите се, браћо и сестре, јер Непоменик једва чека да, баш хришћанима, скочи за врат.

Grigorije ti uopshte bre choveche ne lichish na Hrishcjanina, nego na nekog tako uh oh sentimentalnog shonju. Ako cje ti biti lakshe, pravoslavni termin te osobine bi bio- mlakost. Preporucheno chitanje- Sveta Revnost, od svetog Averkija Dzhordanvilnskog, svetionika vaseljene poslednjih vremena, kako kazhe sveti Serafim Rouz za njega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre je grčka riječ.

 

Znači -Brat.

 

 

A i hrišćanstvo je u suštini pagansko.

 

Ilija gromovnik-Perun

Deda Mraz-Hromi Daba,mada komercijalizovan i pozitivan

 

Imaš razne svece zaštitnike,isto kao što su nekada štitili paganski bogovi.

 

Razlika je samo što je Svarog i njegov sin apsolutizovan,mada nije bio daleko od apsoluta ni u slovenskoj mitologiji.

Edited by Thorn's essence

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre je grčka riječ.

 

Znači -Brat.

 

A i hrišćanstvo je u suštini pagansko.

 

Ilija gromovnik-Perun

Deda Mraz-Hromi Daba,mada komercijalizovan i pozitivan

 

Imaš razne svece zaštitnike,isto kao što su nekada štitili paganski bogovi.

 

Razlika je samo što je Svarog i njegov sin apsolutizovan,mada nije bio daleko od apsoluta ni u slovenskoj mitologiji.

 

 

Nemogu da se odluchim: da li je vecja glupost u prvom citatu ili u drugom.. Ocjemo da glasamo? Ali ne uzimajte u obzir to shto ovo u drugom citatu izgleda kao da je ontopik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftine provokacije,Rogozub

 

Svi znamo da se sv. Sava borio protiv paganskih prežitaka i na kraju se pomirio sa njima.

 

Sam sv.Vasilije je teška paganština,čuješ veličanje tijela ima neke veze sa hrišćanstvom ,znači strašno :)

 

A što se tiče grcizma,to si mogao da čuješ na Artu,emisija ''Srpsko-srpski rečnik''.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi znamo da se sv. Sava borio protiv paganskih prežitaka i na kraju se pomirio sa njima.

 

Sam sv.Vasilije je teška paganština,čuješ veličanje tijela ima neke veze sa hrišćanstvom ,znači strašno

bilo ti malo da prichash prosto gluposti, pa morash i debilizme?

koja je poenta foruma? da se svakih mesec dana pojavljuju novi neobaveshteni klinci i ponavljaju jeste iste gluposti, a mi treba da k'o da smo budale za svakog od njih da pishemo po jednu doktorsku disertaciju?

 

postoji tema Pravoslavlje, i to chitavih 100 strana iste, gde su i po vishe puta na nesravnjivo veshtije "optuzhbe" protiv Hrishcjansta od ovih tvojih VECj DATI ODGOVORI. ali ti izgleda ne volish neshto da chitash, a? boli glava od svih ti slova, a i nigde slika, a?

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo ti malo da prichash prosto gluposti, pa morash i debilizme?

koja je poenta foruma? da se svakih mesec dana pojavljuju novi neobaveshteni klinci i ponavljaju jeste iste gluposti, a mi treba da k'o da smo budale za svakog od njih da pishemo po jednu doktorsku disertaciju?

 

Thorn's essence

 

Lord of Metal

 

Group: Članovi

Posts: 1335

JOINED: 1.1.2002.

From: Serbia

Member No.: 542

 

 

A to ko je obaviješten vidjesmo na grčkom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...