Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

Sinoc sam razmiljsao.....mozda je ipak hriscanstvo prava vera:D

Evo kako.....

Bog je stvorio adama i evu i od njih se razmnozila citava ljudska populacija....

Bog je pravio velike potope, otvarao mora, i razna druga chuda, ali tek pocetkom nove ere videvshi da su ljudi pagani i da veruju u razne stvari(zivotinje, bogove prirodnih sila itd) poslao je Svetog Duha da oplodi Mariju. Marijin sin Isus pocinje da pokrshtava narod i da ih uchi "pravoj" veri....Ljudi su se plasili Isusa jer je izvodio razna chuda(lechio ne izlecivo bolesne ljude,....). Veliki poglavari, carevi ili shta su vec bili, mislili su da on zeli da vlada svetom tj da ce im preoteti vlast i zato ga razapinju....

Kada je Isus vaskrsnuo, tek tada i poglavari shvataju da je on bio u pravu i masovno pocinju da veruju i da pokrstavaju narod.......

 

Hm...... Shta kazete na ovo? Ja sam sad u zabludi.....Po ove sam uspeo da dokazem da je mozda hriscanstvo ipak iznad Paganizma!!! Da je paganizam....hm....ne znam.......

Stvarno ne znam vishe u shta da verujem......stalno mi se u glavi sukobljavaju neka misljenja!!! Mozda je ipak najbolje da ja batalim i paganizam i da se vratim ateistichkom zivotu!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate totalno sam u zabludi......znam da je hriscanstvo doshlo silom kod nas i da su nashi preci slaveni bili pagani( i da treba to poshtovati i mozda cak i verovati u shta su i oni), a sinoc dodjem do misljenja da su mozda samo nasi preci slaveni bili u zabludi dok Bog(hriscanski) nije odlucio da posalje na zemlju svetog duha.....

 

 

P.S. ma ja sam ateista, a samo volim da caskam, tumachim i pricam o verama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...... Shta kazete na ovo? Ja sam sad u zabludi.....Po ove sam uspeo da dokazem da je mozda hriscanstvo ipak iznad Paganizma!!!

 

Eh brale, kad bi tako lako bilo dokazati tako nesto, ja bi jos juce dokazao da ljudi nisu ljudi, vec da su ljudi psi smile.gif

 

P.S. Opsirnije o paganizmu kasnije. Stay tuned biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veles brate udavi nas......

 

Kao prvo: Tadasnji sloveni(pagani) nisu koristili ni 10% termina koje si ti sada ovde pomenuo, niti su uopshte znali shta je to, a najvaznije je da uopshte nisu dozivljavali paganizam takvim kakvim ga ti sada dozivljavas!!! Oni su stvarno, ne znajuci da objasne prirodne pojave(sile) verovali da su to bogovi koje je neki lik imenovao ili vishe likova....

 

Kao drugo: Odakle ti zans uopshte da si cisti srbin? Da ne kazem slavenac....A? Da nisi mozda negde proverio to? tongue.gif Na nashem podrucju(Balkanskom Poluostrvu) je stalno dolazilo do meshanja ljudi......

Sloveni su se prvo izmesali sa domorocima, pa onda sa rimljanima, turcima, austrougarima, nemcima, ciganima, pa i bugarima, rumunima,........(Da ne nabrajam sad sve....) Slaveni su svetle tj plave puti!!! Jesi ti plav? A? Brate mozes li bar 50% da mi dokazes da imas slovense krvi u sebi i da je tvoja prava vera upravo njihova vera? Evo malo da te bocnem:P Mozda su se tamo neki tvoji mesali i sa jevrejima? Buehehehe!!!

Trece: Eto ti si stvarno cisti slaven ili sa nekim malim primesama, i ja te sad pitam u shta su Slaveni verovali pre Peruna, Svetovida, Svaroga, Daboga,.......A? Jesu li oni oduvek bili pagani? Da im nije i to neko naturi silom?tongue.gif A?

 

 

Nephilim ja sam se samo stavio na mesto hriscanina i pokusao da zamislim da su oni u pravu, i jedina realna ideja koju sam dobio bila je ona gore koju sam naveo!!!!!! Nisam rekao da je to tako!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nephilim ja sam se samo stavio na mesto hriscanina i pokusao da zamislim da su oni u pravu, i jedina realna ideja koju sam dobio bila je ona gore koju sam naveo!!!!!! Nisam rekao da je to tako!!!

 

Tako se mozes staviti u kozu bilo koje osobe iz bilo koje religije i sebi dokazati da su upravo ti ljudi u pravu. Shvatas wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu da se pravim lood kao neki ovde i da kazem samo to ti je antihriscanstvo! biggrin.gifsmile.gif:mrgreen:smile.gifbiggrin.gifa:

 

Buhehehhe! Ma bre covece zezancija....... Svidela mi se ova slicica i eto....odma sam je nakachio! biggrin.gif

 

Nadam se da ima neki specijalista u Baru... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veles brate udavi nas......

 

Kao prvo: Tadasnji sloveni(pagani) nisu koristili ni 10% termina koje si ti sada ovde pomenuo, niti su uopshte znali shta je to, a najvaznije je da uopshte nisu dozivljavali paganizam takvim kakvim ga ti sada dozivljavas!!! Oni su stvarno, ne znajuci da objasne prirodne pojave(sile) verovali da su to bogovi koje je neki lik imenovao ili vishe likova....

 

Kao drugo: Odakle ti zans uopshte da si cisti srbin? Da ne kazem slavenac....A? Da nisi mozda negde proverio to? tongue.gif Na nashem podrucju(Balkanskom Poluostrvu) je stalno dolazilo do meshanja ljudi......

Sloveni su se prvo izmesali sa domorocima, pa onda sa rimljanima, turcima, austrougarima, nemcima, ciganima, pa i bugarima, rumunima,........(Da ne nabrajam sad sve....) Slaveni su svetle tj plave puti!!! Jesi ti plav? A? Brate mozes li bar 50% da mi dokazes da imas slovense krvi u sebi i da je tvoja prava vera upravo njihova vera? Evo malo da te bocnem:P Mozda su se tamo neki tvoji mesali i sa jevrejima? Buehehehe!!!  

Trece: Eto ti si stvarno cisti slaven ili sa nekim malim primesama, i ja te sad pitam u shta su Slaveni verovali pre Peruna, Svetovida, Svaroga, Daboga,.......A? Jesu li oni oduvek bili pagani? Da im nije i to neko naturi silom?tongue.gif A?

 

 

Nephilim ja sam se samo stavio na mesto hriscanina i pokusao da zamislim da  su oni u pravu, i jedina realna ideja koju sam dobio bila je ona gore koju sam naveo!!!!!! Nisam rekao da je to tako!!!

 

Znači li to da ja treba da budem paganin u 21. vijeku ako vjerujem da se gromovi stvaraju tako što perun-u koče kolica dok se vozi po obacima? Daj molim te........ smile.gifsmile.gifsmile.gif Razlika je u nekoliko hiljada godina.

 

Postoji nešto što se zove porodična loza, ne znam da li je ti imaš, ali u mojoj lozi nije bilo niti cigana. Po našem mišljenju (mišljenju rasonalista) srbin je onaj koji je to bio po čist krvi od negdje 1850. godine, a ko je i prije skroz čist, svaka čast. Srbi su dinarski tip arijevskih slovena (uopšteno rečeno), tako da ako danas vidiš nekog plave put, nije plav zato što je čistokrvini sloven (puno je plavih muslimana, naprotiv), već baš zbog miješanja ktrvi, tj. najvše zbog gena. U 21. vijeku kod boja, možeš samo gledati svjetlije i tamnije a ne po bojama. kao što znaš svi koji se danas izjašnjavaju tako su malo svjetli a ne garavi kao ugalj. Lako je uvidjeti crte lica, i odmah vidjeti odakle su i šta su. samo se treba malo više time baviti.

 

Ne vrijeđaj.

 

Paganstvo starih Slovena je ustvari pristo reagovanje na sile prirode koje se pripisuju božanstvima. Možda su vjerovali u nešto drugo dok su bili amebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buehhehehehee!!!! Aj nek ti bude, al opet me nisi ubedio da si cist srbin ili slaven kako vec hoces, ustvari(ne moj da mislis da je lichno) TO NE MOZE NIKO DA MI DOKAZE!!!! smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

-Zato vracanje u proshlost tj u krajnost i jeste gloopo!!! Bash kao shto si i sam rekao, u shta su verovali dok su bili amebe? Hehhehehe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vampyr Poet пошто си затворио тему отворену поводом твог повратка приморан сам да те запитам овде.Прво што си урадио је било да затвориш Хаг,а потом си отворио неколико врло широких тема.Јел` ти планираш да целу Р,М + Ф сведеш на десетак тема које ће бити километарске и где ће се на једној те истој теми расправљати о веровањима старих Египћана, жртвовању кокошака у рунским враџбинама, староСловенском многобоштву ... и ако не појасни мало који је циљ постављања ових тема?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vampyr Poet пошто си затворио тему отворену поводом твог повратка приморан сам да те запитам овде.Прво што си урадио је било да затвориш Хаг,а потом си отворио неколико врло широких тема.Јел` ти планираш да целу Р,М + Ф сведеш на десетак тема које ће бити километарске и где ће се на једној те истој теми расправљати о веровањима старих Египћана, жртвовању кокошака у рунским враџбинама, староСловенском многобоштву ... и ако не појасни мало који је циљ постављања ових тема?

 

ma ne brini Bombarder osvežićemo mi to, dodavanje par tema, znaš i sam! :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazgul, razumesh li ti srpski? Ajde videcju sa Godovima da uvedemo step-by-step za korishcjenje ovoga foruma. Ovo je tema o paganizmu, ali rado cju da prodiskutujem s tobom...

 

Bog je stvorio adama i evu i od njih se razmnozila citava ljudska populacija....

 

Bog je pravio velike potope, otvarao mora, i razna druga chuda, ali tek pocetkom nove ere videvshi da su ljudi pagani i da veruju u razne stvari

Mit o potopu imash u skoro svakom panteonu.

 

Nije jehova stvorio adama i evu. Kradja! Adam = Adapo. Sumerija.

 

li tek pocetkom nove ere videvshi da su ljudi pagani i da veruju u razne stvari(zivotinje, bogove prirodnih sila itd) poslao je Svetog Duha da oplodi Mariju. Marijin sin Isus pocinje da pokrshtava narod i da ih uchi "pravoj"

 

Ta jevrejska pederchina je mogla da smisli neki zanimljiviji sistem. Ako je taj tvoj jevrejski bog toliko 'savrshen', zashto nas je stvorio sa "palom" prirodom?

 

Ljudi su se plasili Isusa jer je izvodio razna chuda(lechio ne izlecivo bolesne ljude,....). Veliki poglavari, carevi ili shta su vec bili, mislili su da on zeli da vlada svetom tj da ce im preoteti vlast i zato ga razapinju....

 

Ti mora da si visio pored njega, kada si uspeo da nam sve ovo slikovito docharash.

 

Hm...... Shta kazete na ovo? Ja sam sad u zabludi.....Po ove sam uspeo da dokazem da je mozda hriscanstvo ipak iznad Paganizma!!! Da je paganizam....hm....ne znam.......

 

Hrishcjanstvo je nastalo iz paganizma. Ono je odlichan Savlov politichki potez. I ne, naravno da nisi uspeo nishta da dokazhesh.

Cela judeo-hrishcjanska mitologija nije nishta drugo nego najobichniji PLAGIJAT. Shta je sa Mitrom, sa Budom, sa Krishnom i ostalima? Sva njihova "uchenja" se medjusobno poklapaju. nazarecjanin nije doneo nishta novo, mit o njegovom "vaskrsenju" je pokraden. Mit o svetom duhu (jebo mu ja mater) je prezuet iz Egipta (kao i vecjina rishcjanskih mitova). On je tamo bio ptica "Ba". Izidu i Horusa su predstavljali kao onu 12ogodishnju kurvu i nazarecjanina. Juda? Juda mozhe da se dovede u paralelu sa Setom.

Meni je IDIOTSKI da jedan chovek mozhe da veruje u tu glupost. Biblija je knjiga koja je menjana najvishe puta, u starome (a i u novom) zavetu mozhe lepo da se vidi bolest i perverzija jehove (jehova = alah).

gavrilo, poznatiji kao andjeo smrti je nashao za shodno da mariji javi da nosi kopile, a neshto slichnije je javio i mohamedu. Naravno, ovaj isti "andjeo", je pobio decu u Egiptu. Informishi se malo.

 

Stvarno ne znam vishe u shta da verujem......stalno mi se u glavi sukobljavaju neka misljenja!!! Mozda je ipak najbolje da ja batalim i paganizam i da se vratim ateistichkom zivotu!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vampyr Poet пошто си затворио тему отворену поводом твог повратка приморан сам да те запитам овде.Прво што си урадио је било да затвориш Хаг,а потом си отворио неколико врло широких тема.Јел` ти планираш да целу Р,М + Ф сведеш на десетак тема које ће бити километарске и где ће се на једној те истој теми расправљати о веровањима старих Египћана, жртвовању кокошака у рунским враџбинама, староСловенском многобоштву ... и ако не појасни мало који је циљ постављања ових тема?

 

Zato shto su duple teme nepotrebne. Otvori opet temu Hag, ako ti je toliko stalo do nje. JA nisam nigde video "politika" u opisu ovoga foruma.

Ajde da otvorimo temu o Mitru Miricju na black metal forumu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato shto su duple teme nepotrebne. Otvori opet temu Hag, ako ti je toliko stalo do nje. JA nisam nigde video \"politika\" u opisu ovoga foruma.  

Ajde da otvorimo temu o Mitru Miricju na black metal forumu?!  

 

Ма јебе се мени за Хаг,али сам то навео зато што из твојих потеза може да се стекне утисак да заводиш потпуну диктатуру па сам тражио објашњење.Сам Хаг као тема јасно је зашто је затворен и ту нема никаквих нејасноћа.

 

ma ne brini Bombarder osvežićemo mi to, dodavanje par tema, znaš i sam!

 

Уверен сам да ће тако и бити уколико не буде моменталних затварања.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti shto moje ime ne pishesh cjirilicom smile.gif Gledaj to ovako -

ako bih otvorio temu staroslovensko mnogoboshtvo, onda bi morao da otvaram i starokeltsko mnogoboshtvo, starorimsko mnogoboshtvo itd. Ovo shto sam stavio je samo privremena solucija dok ne smislim neshto bolje. Izgleda da je jedini nachin da se izbegne dupliranje tema uopshtavanje?

AJDE NEMOJTE DA STE SISE, DAJTE NEKE PREDLOGE

Ovo je Demo(no)kratska drzhava! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji nešto što se zove porodična loza, ne znam da li je ti imaš, ali u mojoj lozi nije bilo niti cigana. Po našem mišljenju (mišljenju rasonalista) srbin je onaj koji je to bio po čist krvi od negdje 1850. godine, a ko je i prije skroz čist, svaka čast. Srbi su dinarski tip arijevskih slovena (uopšteno rečeno), tako da ako danas vidiš nekog plave put, nije plav zato što je čistokrvini sloven (puno je plavih muslimana, naprotiv), već baš zbog miješanja ktrvi, tj. najvše zbog gena. U 21. vijeku kod boja, možeš samo gledati svjetlije i tamnije a ne po bojama. kao što znaš svi koji se danas izjašnjavaju tako su malo svjetli a ne garavi kao ugalj. Lako je uvidjeti crte lica, i odmah vidjeti odakle su i šta su. samo se treba malo više time baviti.

 

Veles, ispravi me ako grešim, ali šta bi sa onih 12-13 duvača u rogove 1055. godine u nekom boju na nekom polju gde je sada Rumunija, or something slično.

 

Zaboravio sam to, a trebao sam da uradim Copy+Paste+Save.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...