Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

U početku ne bijaše ništa, samo beskonačnost i more, a kraj mora Jasen-Svantibor, svjetsko stablo. On nadvisuje sve visove, krošnja mu je iznad Svarogovih i Perunovih dvori, a korijenje zadire u carstvo Crnoboga. Tu su dvori: Vidingrad, Svitava i Svitogorski gajevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji nešto što se zove porodična loza, ne znam da li je ti imaš, ali u mojoj lozi nije bilo niti cigana. Po našem mišljenju (mišljenju rasonalista) srbin je onaj koji je to bio po čist krvi od negdje 1850. godine, a ko je i prije skroz čist, svaka čast. Srbi su dinarski tip arijevskih slovena (uopšteno rečeno), tako da ako danas vidiš nekog plave put, nije plav zato što je čistokrvini sloven (puno je plavih muslimana, naprotiv), već baš zbog miješanja ktrvi, tj. najvše zbog gena. U 21. vijeku kod boja, možeš samo gledati svjetlije i tamnije a ne po bojama. kao što znaš svi koji se danas izjašnjavaju tako su malo svjetli a ne garavi kao ugalj. Lako je uvidjeti crte lica, i odmah vidjeti odakle su i šta su. samo se treba malo više time baviti.

 

Veles, ispravi me ako grešim, ali šta bi sa onih 12-13 duvača u rogove 1055. godine u nekom boju na nekom polju gde je sada Rumunija, or something slično.

 

Zaboravio sam to, a trebao sam da uradim Copy+Paste+Save.

 

I šta s njima? Zajebali Vizantijsku vojsku pet naših ljudi. Eto, Vojislav je znao kako da komanduje! smile.gif

 

Upravo na polju ispod Pplanine Rumije,mjseto se i an danas zove Polje. Imao sam jednog pretka "duvača", inače nije to ništa posebno da se neko tim hvali znam još dosta ljudi čiji su pretci bili u toj vojsci kada nas je napala Vizantija sa desetosruko većom vojskom. Vojna taktika je čudo. To se desilo 1041. godine.

 

Ipak i nekoliko godina poslije toga Duklja (tj. Crna Gora) je pala pod uticaj velike Vizantije, ali ipak ostali smo zadnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mala rec o Hristu i hriscanstvu: ne zaludjujte se glupostima o tome kako je "Hrist ovo" i "Hrist ono" radio ili ne - hriscanstvo i cela njegova dogma pocela je nastajati bar 2 veka nakon sto je Hrist razapet.

A iz celog ranog hriscanstva jedino Hrista i mogu da postujem, jer je covek (da covek a ne neki kao bezgresno zaceti sin svemocnog boga :roll:) ocito bio vise paganin nego judejac ili "nosilac nove vere" :roll:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ultracommando88, da ne preterujes malo?

Ja o COTC imam odredjeno misljenje, a koliko ja vidim Creativity nije religija. WCOTC je organizovana kao crkva iz cisto pragmatskih razloga, i ne predstavlja jedini primer NS organizacije koja se registrovala kao crkva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si kada kazes da je w.c.o.t.c. organizovana iz pragmatskih razloga kao crkva. Ja na njeno delovanje gledam iskljucivo kao na delovanje pokreta ciji je cilj da beli covek odbaci hriscanstvo koje ga drzi kao roba 2000 godina i da se vrati verovanju u prave zakone, a to su zakoni prirode.

Might is right

88

Srbija Srbima - Srbin za Srbina

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si kada kazes da je w.c.o.t.c. organizovana iz pragmatskih razloga kao crkva. Ja na njeno delovanje gledam iskljucivo kao na delovanje pokreta ciji je cilj da beli covek odbaci hriscanstvo koje ga drzi kao roba 2000 godina i da se vrati verovanju u prave zakone, a to su zakoni prirode.

Might is right

88

Srbija Srbima - Srbin za Srbina

 

Sta ja znam. Secam se da sam jednom pitao prijatelja iz Amreke u vezi WCOTC. On mi je rekao da njih nema mnogo, da imaju interesantne vrhove, ali i da ih FBI strasno spijunira. Isto tako, tako secam se da sam jedanput video Matt Hale-a na tv kako je rekao da WCOTC ne veruje ni u Boga ni u Bogove. Koliko se ja slazem ili ne slazem sa ovom izjavom je druga stvar, ali ne verujem da je to pametna izjava za organizaciju koja se predstavlja kao crkva. Inace, nisam siguran koliko su pokusaji stvaranja crkava urodili plodom. Znam da je W. Pierce se nesto bavio kosmoteizmom ili tako nesto, ali mislim da je ceo projekat, koji je prvo uzet vrlo ozbiljno napusten.

 

Jos sto se tice WCOTC i njihovog magazina Struggle, nesto mi je tanak, znas sta hocu da kazem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si kada kazes da je w.c.o.t.c. organizovana iz pragmatskih razloga kao crkva. Ja na njeno delovanje gledam iskljucivo kao na delovanje pokreta ciji je cilj da beli covek odbaci hriscanstvo koje ga drzi kao roba 2000 godina i da se vrati verovanju u prave zakone, a to su zakoni prirode.

Might is right

88

Srbija Srbima - Srbin za Srbina

 

Sta ja znam. Secam se da sam jednom pitao prijatelja iz Amreke u vezi WCOTC. On mi je rekao da njih nema mnogo, da imaju interesantne vrhove, ali i da ih FBI strasno spijunira. Isto tako, tako secam se da sam jedanput video Matt Hale-a na tv kako je rekao da WCOTC ne veruje ni u Boga ni u Bogove. Koliko se ja slazem ili ne slazem sa ovom izjavom je druga stvar, ali ne verujem da je to pametna izjava za organizaciju koja se predstavlja kao crkva. Inace, nisam siguran koliko su pokusaji stvaranja crkava urodili plodom. Znam da je W. Pierce se nesto bavio kosmoteizmom ili tako nesto, ali mislim da je ceo projekat, koji je prvo uzet vrlo ozbiljno napusten.

 

Jos sto se tice WCOTC i njihovog magazina Struggle, nesto mi je tanak, znas sta hocu da kazem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...