Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Lepo rekao onaj opis pesme, Deep Purple meets Pink Floyd.

 

Na kraju - Watershed: najprogresivnije od Opetha do sada. I sjajno je da je Mike znao za veliku istinu da ako imas radikalnije promene u sastavu benda da se mora ponovo izumeti zvuk benda, a ne korisiti recepti iz prošlosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burden je nesto sto jos nijesam cuo u metalu...tacnije sviranje na rastimovanimm gitarama.Ne mogu da vjerujem da su se usudili to da urade i jos mi je nevjerovatnije da toliko dobro zvuci..Novi gitarista je pravo osvjezenje...evo vrtim album non stop citavi dan i nemam niti jednu zamjerku za sad,sto nije slucaj cak ni sa Blackwater Park..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видим да се доста људи сложило око Burden и ја се придружујем.Албум је за сада супер,не могу да кријем моје одушевљење Mikael-овим гласом,тако да ми је понекад неразумиљиво шта ће му онај демонски гровл (који је прејак) у овом овако фином бенду,али добро опет је то моје лично незадовољство јер не подносим гровл код ниједног бенда ни у било каквом облику. :-)

 

а и наравно сви не крију своје одушевљење са пјесмом која нема гровл,има и ту нечега...:-)

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo preslusah ceo album...........

 

Nisam nesto ovako ocekivao uopste, posle odlicnog duha ocekivao sam mali odmor da napravi grupa sa kvlaitetom , ali upucali su me u glavu kad sma preslusao album. Iskreno mozda samo na par mesta sam nasao dosadnih ili loshih momenata, ali neracunajuci to pesme su prelepe.

 

Pocevshi od Coila, kao neki akusticni uvod, sa zavrsnim zneksim vokalima pa onda na najbolji momenat na Watershedu, Heir Apparent ,(pesma je brutalna, sve je odlicno ukomponovano od vokala growla pa do odlicnih rifova), opeth nas vodi kroz neku dramsku atmosferu sa konstantnim padovima u brzini i jacini, i naglim bumom emocija na sve strane. Npr. meni cela pesma Burden zvuci kao Rock balda iz 70/80-ih pogotovo zbog soloa . Pesma koja meni nikako nepase ko sve ostale je Lotus Eater , nije losha ali mnogo varira pesma i nekako nemogu da je pohvalim sa kvalitetom ostalih pesama.

 

Porcelain heart ,Hessian Peel i Hex omega se mogu opisati samo ko odlicne pemse nis vishe. pogotov Hex Omega koji je drugi najbolji trenutak na albumu :). Masteriozno, malo sam sad u Hypeu ali imam neki osecaj da mi ovo dodje kao najbolji Opethov album, ali kao sto rekoh jos sam u hypeu , tako da znacu posle jos 10 dana slusanja pravu ocenu ovog albuma. :) .

 

Svaka cast Mikael i kompaniji, novi gitarista je odlican i novi bubnjar je odlican, u ovoj novoj postavi ko da je Opeth preporodjen zvuce ko nikad do sad, brutalno a opet melodicno, svaka cast masteriozan album.

 

EH da i jedna vazna stvar OPETH je EMO , opeth je bash bash emo. Ali nemojte to molim vas da brkate sa gay mejnstirm bendovima mtv-a gde se likovi oblace krajnje retardirano. Mikelovi vokali su prepuni emocija i on ih tako dobro zna da koristi da je to zapanjujece, njihove pesme su na dosta navrata emotivne osim nekih , mada to meni tolko i nemseta jer daje jednu velicinu odrzavanja benda, gde moze svako nesto da nadje za sebe.

 

Odusevio me je album.

 

I jos jedna stvar bilo bi lepo da neko kaze ako se nadje lyrics negde za ovaj novi album ,jer opeth je jedan od onih grupa koje vas jos vishe zadive kada vidite text pesme :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam tri puta, ljubav na prvo slusanje, iydvojio bi BURDEN i pesma je yajebana jako i do jaja je, ne mogu da verujem kako je covek otpevao klinove na ovom albumu, predivni su, i akustare su extra ali onaj smeh na kraju rastima koji se pretvara u neki kretenski efekat, definitivno je do jaja ceo album, neverovatno dobar, jako dobar, ma izvanredan je do jaja je.

 

 

I da dodam zaboravih Axe je odsvirao bubnjeve nikad bolje, covek ima drugaciji stil i drugacije shvata set od Lopeza i uneo je jednu lepu novinu u zvuk opetha

Edited by markomrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer svuda po netu taguju opeth kao progressive death metal, a negde ga taguju i sa dream theater

 

A još i zajedno idu na tuneju. :)

 

Jeli? Ako neko nije kompetentan, to je onaj koji je ovu temu umesto na progressive ili makar na death podforumu otvorio ovde.

 

Hvala. Sledeći. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...