Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Pa valjda i jeste fora da im omot predstavlja te njihove uticaje i štatijaznam. Realno meni ona Deep Purple fora za DVD bila u isto vreme i okej i bezveze. Na ovom omotu (ako je to taj) ima dobrih segmenata, ali ima i nekih totalno glupih stvari. Samo da ne počnu kao Dream Theater sa omotima da trpaju slonove, ruže, skejtbordove itd :haha:

 

Istina, samo mi se čini da on poslednjih desetak godina baš potencira te svoje uticaje i omiljene opskurne prog ploče.

 

Bolje da potencira te kvalitete, nego ko Dave Vincent da potencira neke druge stvari :haha: Uzgred, živo me zanima šta bi Mikael rekao na novi MA, s obzirom da su mu omiljeni DM bend i delimično inspiracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, nakon malo podrobnije analize ovog omota, tvrdim da omot jeste promašaj. Pogotovo ove njihove glave i ti neboderi u plamenu. Takođe, da su izbacili i ove ljude i to sunce, možda bi i bilo okej. Inače, ovo drvo i ta brdašca me podsećaju na jednu sliku, čijeg autora i naziva ne mogu da se trenutno setim. Pitaću ćaleta kad bude tu, pošto on slikar :haha:

 

Prenosi se hejt na ostale podforume, a? :haha:

 

Ko prvi odavde bude radio intervju sa Mikaelom za novi album ima obavezu da pita za novi MA.

 

Vadio bi se on na foru "nisam imao prilike da čujem" :haha: Ako je sudeći po MA šablonu, i oni su isto tako najavljivali najpre cover i naslove pesama, i svi smo se bili složili da su odvratni. Samo da se istorija ne ponovi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj omot mi još gori od onog sa dvd - a. Raniji omoti su imali neku dozu mistike i oslikavali su atmosferu u samoj muzici. Ne sumnjam da će album biti dobar, ali kad god im vidim izraze lica na ovom drvetu ima da se upišam od smeha. To po meni kvari ukupni doživljaj.

Edited by lucassen&co
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da, nakon malo podrobnije analize ovog omota, tvrdim da omot jeste promašaj. Pogotovo ove njihove glave i ti neboderi u plamenu. Takođe, da su izbacili i ove ljude i to sunce, možda bi i bilo okej.

Ljudi bi još i mogli da ostanu, ali ovo Sunce baš upada u oči, a čini mi se da je stavljeno samo da bi služilo kao ravnoteža onim zgradama koje nikako nemaju mesto na ovoj slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vadio bi se on na foru "nisam imao prilike da čujem" :haha: Ako je sudeći po MA šablonu, i oni su isto tako najavljivali najpre cover i naslove pesama, i svi smo se bili složili da su odvratni. Samo da se istorija ne ponovi :haha:

 

Ako je za verovati:

 

"One of the best death metal releases since their last album with Vincent. I'm not too much into the techno bits but I am a dude who will appreciate and respect bands doing new things, progressing... So it's all good. Vincent's vocals of course are still as good as they come. And the riffs are definitely there, Trey always delivers. New drummer is killer too!" - Mikael Akerfeldt, OPETH

 

peder.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omot je svakako dobar, za razliku od onog koji se iz aviona video da je fake, previse u stilu ranijih omta iz BWP-D&D ere, ali suvise isprazan. Novi ocigledno ima dublje znacenje koje cemo, verujem, protumaciti tek nakon slusanja samog albuma, iako se i ovako naslucuje...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se dopada omot, mozda je mogao malo bolji da bude, da se bolje uklope detalji ali sta je tu je.

Mislim da grad u plamenu predstavlja grad meseca Opet po kome je dobio ime, tek sam poceo da citam knjigu pa ne znam detalje o tom gradu.

Sve u svemu svidja mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onaj prvi omot mi je bio kul ali novi mi je genijala, podseća me na filing koji sam imao kad sam prvi put video omot za Crack the skye a nadam se da će i album ići tim putem, i da će Opeth otići u full on 70's prog worship. Hammondi, moogovi, pesme od 30 min, distozije nigde... govorim o svemu :lol:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onaj prvi omot mi je bio kul ali novi mi je genijala, podseća me na filing koji sam imao kad sam prvi put video omot za Crack the skye a nadam se da će i album ići tim putem, i da će Opeth otići u full on 70's prog worship. Hammondi, moogovi, pesme od 30 min, distozije nigde... govorim o svemu :lol:

 

O brate, svaka cast. To bi bilo idealno i nekako ocekujem taj prog zvuk, omot sve nekako vuce na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

It is with deep regret that we have had to pull out of the planned show in Bucharest on June 5th, this is due to the failure of certain contractual economic conditions not being met. Best endeavors are being made to reschedule the date, and more information will be posted at a later date. In the meantime it is suggested that ticket holders return to ticket outlets for refunds.

Share this post


Link to post
Share on other sites

It is with deep regret that we have had to pull out of the planned show in Bucharest on June 5th, this is due to the failure of certain contractual economic conditions not being met. Best endeavors are being made to reschedule the date, and more information will be posted at a later date. In the meantime it is suggested that ticket holders return to ticket outlets for refunds.

Haha jbt Rumuni bas problema imaju sa metalom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha jbt Rumuni bas problema imaju sa metalom :D

 

A mi ih ovde nahvalsimo :haha: obrati paznju na "certain contractual economic conditions not being met" khm da ja sam mislila da samo kod nas u poslednje vreme zbog ovakvih stvari otkazuju koncerte ali izgleda da je isto i kod rumuna...

 

Inace sto se tice novog cover-a... svidja mi se a lot a i onoga sto je Mikael rekao nadam se da ce ovaj album ispuniti njegova ocekivanja, jer najgore sto moze da se desi nekom bendu kao sto je ovaj, je da udje u predvidljive vode, sto ukazuje na nedostatak kreativnosti, a ja nekako Mikaela pogotovu zajedno sa Stevom ne gledam kroz tu prizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je moj stari isao na Rumunija - Jugoslavija 1977. prodavao im je zvake za dobru kintu, jer nisu znali sta je to. Uvek su bili iza nas, cigani jedni. Tako da me ne cudi sve ovo, mogu oni biti u EU jos 100 puta.

Edited by Novaliis
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...