Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

To bre! Meni je dosta dugo BWP bio najomiljeniji, najbolji, whatnot, ali je GR razvalio sve u kruac.

Meni BWP još uvek ima potpuno neponovljivu atmosferu, kad god ga pustim to je gubljenje u melodijama, tečnom ponavljanju rifova, melanholiji... jednostavno me uvuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni BWP još uvek ima potpuno neponovljivu atmosferu, kad god ga pustim to je gubljenje u melodijama, tečnom ponavljanju rifova, melanholiji... jednostavno me uvuče.

Identično je kod mene samo za Still Life. Mislim da nisam nikad puštio jednu pjesmu a da ga ne obrnem cijelog poslije toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako postoji samo jedan bend na celome svetu za koji je potpuno glupo pričati o jednom ili dva najbolja albuma onda je to Opeth

 

za razliku od mnogih drugih bendova koji imaju par "baš dobrih" albuma dok su svi ostali manje ili više ok (npr Amorphis, MDB, Moonspell) kod Opeth-a to jednostavno ne važi

 

SVAKI IM JE ZLATA VREDAN

 

Mikael bre ne pravi pesme, on komponuje!

 

ali dobro, svako treba da iznese svoje impresije i da svoje mišljenje :bigblue:

 

za mene je recimo MORNINGRISE vanzemaljski dobar album, iz toliko mnogo razloga

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa gore navedenim. Činjenica je da su retki bendovi u metal muzici (verovatno i muzici uopšte) koji nemaju loših albuma. Opeth je svakako jedan od njih. Dokaz je upravo to kad fanovi počnu da polemišu o najboljem (omiljenom) albumu. Ta raznolikost mišljenja pokazuje njihovu veličinu i konstantan kvalitet koji održavaju. Zato i imam osećaj da će ovo "drvo s glavama" koje nam dolazi da razvali :bigblue: .

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako postoji samo jedan bend na celome svetu za koji je potpuno glupo pričati o jednom ili dva najbolja albuma onda je to Opeth

 

za razliku od mnogih drugih bendova koji imaju par "baš dobrih" albuma dok su svi ostali manje ili više ok (npr Amorphis, MDB, Moonspell) kod Opeth-a to jednostavno ne važi

 

SVAKI IM JE ZLATA VREDAN

 

Mikael bre ne pravi pesme, on komponuje!

 

ali dobro, svako treba da iznese svoje impresije i da svoje mišljenje :bigblue:

 

za mene je recimo MORNINGRISE vanzemaljski dobar album, iz toliko mnogo razloga

Amorphisu je svaki zlatan!

A ti kako hoces

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa gore navedenim. Činjenica je da su retki bendovi u metal muzici (verovatno i muzici uopšte) koji nemaju loših albuma. Opeth je svakako jedan od njih. Dokaz je upravo to kad fanovi počnu da polemišu o najboljem (omiljenom) albumu. Ta raznolikost mišljenja pokazuje njihovu veličinu i konstantan kvalitet koji održavaju.

Potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amorphisu je svaki zlatan!A ti kako hoces

ok buraz, no frx, ja sam samo izneo svoje mišljenje, ništa ne generalizujem

 

ali razmisli, zašto mnogo ljudi kaže nešto u fazonu "a da, amorphis su kul, tales i elegy su im klasici, a i ovi ostali albumi su im ok" (ili tako nekako)

 

kod Opeth-a toga nema

 

I Brajdu i Moonspellu.Doobro, Moonspell ima jedan podbačaj.Lunar je lep post udario btw.

nemoj pogrešno da me shvatiš, svi ti bendovi koje spominjemo su super i sve ali fora je što svaki od njih ima neki svoj "zlatan period" koji je trajao neko određeno vreme pre kojeg još uvek nisu dostigli takav nivo umetničke perfekcije a opet posle kojeg im je inspiracija počela opadati i u kojem se u suštini samo trude da ponovo dostignu nekadašnji nivo kvaliteta. tako ja to barem vidim

 

npr. kad bi pitao 50 ljudi koji je najbolji moonspell album 45 njih bi reklo wolfheart/irreligious, ubeđen sam. a šta misliš šta bi se desilo kada bi pitao isto toliko ljudi koji je najbolji Opeth album?

 

ali ono što mene najviše fascinira je kako uspevaju da na SVAKOM albumu 1. zvuče drugačije (u strogo tehničko produkcijskom smislu), 2. da svaki album ima drugačiju atmosferu i emotivni doživljaj, 3. da na svakom albumu zvuče prepoznatljivo Opeth-ovski, da ne gube svoj lični "pečat" i 4. da im je svaki album SAVRŠENO SLUŠLjIV tj. da ne moraš da budeš neki hardcore zaluđenik i da preslušavaš album 10 puta da bi ga "shvatio"

 

mnogi bendovi ili furaju identičan zvuk/stil zauvek jer su jelte 'true to themselves', ili se pak promene pa izgube dobar deo fanova ili se promene do te mere da prestanu da liče na sebe (Paradise lost je dobar primer za to)

  • Upvote 10
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se bas slozio da zvuce razlicito na svakom albumu.. imas Orchid i Morningrise koji zvuce kao da su ih snimali veoma talentovani klosari u kontejneru (sto je tragedija, s obzirom da mi je morninrise omiljeni opeth album npr.), zatim My Arms Your Arse (znam) na kojem su poceli da hvataju sta hoce od svoje produkcije, na BWP-u su nasli na savrsenstvo koje su od tada ponovili na Deliverance-u i GR-u (Damnation je ipak cisto baladni album pa je logicno da je malo drugacija produkcija), a na Shed-u je opet veca razlika u aranzmanu i vecoj slobodi koju je dobio Per nego u samoj produkciji, meni makar.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se bas slozio da zvuce razlicito na svakom albumu.. imas Orchid i Morningrise koji zvuce kao da su ih snimali veoma talentovani klosari u kontejneru (sto je tragedija, s obzirom da mi je morninrise omiljeni opeth album npr.), zatim My Arms Your Arse (znam) na kojem su poceli da hvataju sta hoce od svoje produkcije, na BWP-u su nasli na savrsenstvo koje su od tada ponovili na Deliverance-u i GR-u (Damnation je ipak cisto baladni album pa je logicno da je malo drugacija produkcija), a na Shed-u je opet veca razlika u aranzmanu i vecoj slobodi koju je dobio Per nego u samoj produkciji, meni makar.

e vidiš, jedan od razloga zašto worshipujem Morningrise do besvesti je upravo produkcija i taj mršavi elegantni zvuk (a posebno bas gitare u "to bid you farewell")

 

nikad neću prežaliti što su izbacili DeFarfallu iz benda ali ok... život ide dalje

 

mislim da je upravo i sama produkcija zaslužna za to što Mikaelov vokal dok growluje zvuči toliko monstruozno, ozlojađeno i ubedljivo a opet, dok peva clean vokale zvuči kao najusamljenija osoba na planeti, kao neko ko bi svakog časa mogao sebi da oduzme život

 

ok i godine su tu igrale bitnu ulogu naravno... što me podseti, brate, oni su imali u proseku samo 20 godina kad su to snimili! ej! a pre toga su snimili i čudo od albuma zvano Orchid! šveđani su bre nadljudi :bigblue:

 

e da, i iako se mnogo ljudi loži na zvuk/produkciju BWP-a (i meni se sviđa naravno) lično više gotivim zvuk sa Morningrise upravo zato što je toliko drugačiji od ostalih i što toliko odstupa od "normale"

 

zvuk basa nije onako masan i debeo pa gitare više dolaze do izražaja i zvuče kao da ti testerišu mozak (pogotovo ako slušaš na slušalicama)

 

mmmmmmmm...

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala Bitldjuse ja ti izdelih pluseve na ovoj temi samo tako ;)

 

Zato i rekoh da najbolji Opeth-ov album varira od raspolozenja... i za svaki mogu da navedem situaciju i raspolozenje koje povezujem sa svakim od albuma. Mene je licno Morningrise inspirisao pre 7-8 godina da napisem dosta pesama za svoju dusu, sto bi se reklo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...