Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Potpisujem ovo što je Lou napisao.

Album definitivno pati od loših aranžmana. Nije njima strano da iz najvećeg prženja ulaze u mirne vode, ali ovo je tako nekako očigledno isforsirano po principu " Sad treba da upadne onaj atmosferični dio, kako ćemo? - "Ma lako, samo napravi pauzu 3-4 sekunde, pa onda upadni sa pickingom koji nema baš veze sa prošlim dijelom, A ONDA OPET GRUNI!"

Već poslije Slither mi koncentracija opada.

Ono što moram da priznam je da mi je Folklore jedna od boljih stvari što sam čuo u zadnje vrijeme i definitivno hajlajt albuma.

 

Volim Prog Rock, moji omiljeni bendovi rijetko kad izbace sličan album 2 puta zaredom, tako da uopšte nemam zamjerki na to što su se odlučili na ovako nešto, ali jedna stvar kroz bilo koji period benda, bilo da sviraju Pop na jednom a Death na drugom albumu, mora da bude konstanta - a to je energija/emocija/ono što te ćera da igraš/benguješ/ili samo slušaš i preznojavaš se. Naravno, ukoliko govorimo o dobrom albumu.

To je ono što fali ovđe, upravo zbog tih kupus-aranžmana, kad se taman naložim na jedan dio i onda upadne neka laganica niotkuda. Taman se adaptiram na nju i pomislim da to može da prođe, stiže nova promjena ili kraj pjesme.

 

Album ima genijalnih momenata (čak 90% dionica gledano zasebno su vrhunske), koji su, nažalost, loše uklopljeni i to ga jebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem ovo što je Lou napisao.

Album definitivno pati od loših aranžmana. Nije njima strano da iz najvećeg prženja ulaze u mirne vode, ali ovo je tako nekako očigledno isforsirano po principu " Sad treba da upadne onaj atmosferični dio, kako ćemo? - "Ma lako, samo napravi pauzu 3-4 sekunde, pa onda upadni sa pickingom koji nema baš veze sa prošlim dijelom, A ONDA OPET GRUNI!"

Već poslije Slither mi koncentracija opada.

 

I beg to differ. Kao što si rekao njima nisu strani ovakvi kontrasti, samo što su ih pre razvlačili na 10+minuta a sad su u okviru 5-6, i ima ih više nego pre. Dodaj na to šarenilo zvuka i nije čudo što ti tako deluje album

 

E da, i mastering, tj. dinamika snimka mi je odvratna. Shvatam na šta su ciljali, ali ne može da se radi kao da je klasična muzika u pitanju. Ovako prelazi iz jedva čujnih deonica koje traju po nekoliko minuta u glasne delove u kojima bas registar gruva preko svega ostalog samo ubijaju tok pesme.

 

Ni sa ovim. Jebem ti sve moderne mettal albume koji zvuče isto, da u 2011 unapred znam kako će zvučati black album, kako thrash, kako power a kako gothic... konačno nešto prirodno i sirovo, muda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I beg to differ. Kao što si rekao njima nisu strani ovakvi kontrasti, samo što su ih pre razvlačili na 10+minuta a sad su u okviru 5-6, i ima ih više nego pre. Dodaj na to šarenilo zvuka i nije čudo što ti tako deluje album

Nije važno da li ima kontrasta ili ne, navikli smo na to kod Mikaela. Ovde je većina tih kontrasta loša, ne uspevaju. Ne zato što su drugačiji od prethodnih, ne zato što su u kraćim pesmam i što ih ima više, ne trpaj reči u usta. Jednostavno su većim delom loši.

 

Ni sa ovim. Jebem ti sve moderne mettal albume koji zvuče isto, da u 2011 unapred znam kako će zvučati black album, kako thrash, kako power a kako gothic... konačno nešto prirodno i sirovo, muda.

Opet izvlačiš zaključak pogrešno i trpaš reči drugome. Mogli su ovo da miksuju i produciraju kako god hoće, koja crna pravila o žanrovima, pa mene si našao sa tom pričom. Masterovano je govnjivo i to ne na Ordo Ad Chao način koji daje rezultat, nego na način koji kvari ukupan zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si to prošle godine sa Road Salt One, pa nijesi bio toliko glasan.

 

Nisam rekao ni da mi smeta.

 

ne trpaj reči u usta.

 

Nisam nikome trpao reči u usta no izneo šta mislim.

 

Opet izvlačiš zaključak pogrešno i trpaš reči drugome.

 

(Nisam nikome trpao reči u usta no izneo šta mislim.) 2

 

, koja crna pravila o žanrovima, pa mene si našao sa tom pričom.

 

Sam si se našao, znači da ti prija.

 

ne na Ordo Ad Chao način koji daje rezultat, nego na način koji kvari ukupan zvuk.

 

Not.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si samo agresivan, da nećeš i meni ban da daš? :wub:

 

Ja rekao da je mastering loš, ti na to odgovorio komentarom o modernoj produkciji i predvidivošću iste u okviru žanrova. Zato deluje kao trpanje reči u usta. Isto i za odgovor na ITFov post.

 

Ovo "sam si se snašao" ne kontam, nema veze nikakve. Kada kažem da si mene našao, to znači da nisam ograničen žanrovima niti idejama o tome kako oni treba da zvuče i budu producirani, tako da ne možeš da kažeš da mi je to problem (jer je delovalo kao ono što sam malopre rekao, da izvlačiš reči iz konteksta).

 

Na kraju, svakom svoje. Ti ponavljaj "FUCK OFF!", jer ti se sviđa što se drugima ne sviđa, a ja ostajem pri tome da album zaslužuje maksimum ocenu 7, možda 7,5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uz groba, aranzmani su bogovski, izvodjenje neverovatno, a pesme... stvar je ukusa, a ko voli tvrdji 70's prog nema sta da prigovori; meni se dopada izuzetno

 

komentar da ovo lici vise na mikeov solo je skroz netacan jer vise nego na bilo kom drugom albumu pojedini clanovi benda dolaze do izrazaja, axenrot je savio, mendez objasnio, a da je mike sve to notu po notu aranzirao - nije. ima i dzemovanja nije sve mikroaranzirano kao sto jesu neki drugi opeth albumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si samo agresivan, da nećeš i meni ban da daš? :wub:

 

Ja agresivan? Uopšte ne... a može ban ako hoćeš, dođi samo na Doom.

 

Ja rekao da je mastering loš, ti na to odgovorio komentarom o modernoj produkciji i predvidivošću iste u okviru žanrova. Zato deluje kao trpanje reči u usta. Isto i za odgovor na ITFov post.

 

Ja nigde nisam porekao da ste vi rekli to što ste rekli, samo sam rekao šta mislim o tome.

 

 

nisam ograničen žanrovima niti idejama o tome kako oni treba da zvuče i budu producirani

 

Nisam ni ja ali nažalost današnji producenti tako ne misle, zato mi je lepo što album zvuči kako zvuči.

 

Na kraju, svakom svoje. Ti ponavljaj "FUCK OFF!", jer ti se sviđa što se drugima ne sviđa, a ja ostajem pri tome da album zaslužuje maksimum ocenu 7, možda 7,5.

 

Nisam nijednom rekao to u ovoj raspravi... gle, trpaš mi reči u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nepenthe pa sve do kraja desetka

 

the devil orchard mi se ne svidja previse ali ok je, a i feel the dark i slither mi jos nisu sasvim legle, ali su i te dve odlicne

ma rastura album

 

edit: sad sam procitao ovo sto je lou napisao

 

E da, i mastering, tj. dinamika snimka mi je odvratna. Shvatam na šta su ciljali, ali ne može da se radi kao da je klasična muzika u pitanju. Ovako prelazi iz jedva čujnih deonica koje traju po nekoliko minuta u glasne delove u kojima bas registar gruva preko svega ostalog samo ubijaju tok pesme.

 

ne mogu da verujem da ti to moze biti minus, pa jbt u ovom vremenu to je kao casa vode u pustinji

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle nekoliko preslušavanja uspeo sam da stvorim neku početnu sliku o albumu. Obzirom da sam odrastao na bendovima koji su Miki ovde bili očigledna inspiracija a opet da konzumiram Prog rock i mnogo volem Opeth, album mi je lepo legao. Nije me oduševio, jer po meni nedostaje neki osećaj povezanosti i celine na koju sam navikao na prethodnim albumima, ali ima mnogo kvalitetnog materijala, ideja i sve je to na kraju lepo i snimljeno. Bas deonice i činele su u nekim delovima toliko dobro uklopljene da me snimak podseća na neke audiofilske Jazz albume.

Ipak, ovo mi liči na jedan od albuma koji će svoju pravu dimenziju dobiti kad prođe određeno vreme.

Još bih, nevezano za sam album, istakao Marrow of the Earth. Neverovatna stvar. Kad pogledam Mikine gitarske instrumentale na prethodnim albumima uključući i ovaj, bilo bi stvarno šteta ako ne snimi neki album tog tipa (solo naravno :smile: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nijednom rekao to u ovoj raspravi... gle, trpaš mi reči u usta.

Eee, nisam ni ja rekao da si to rekao u ovoj raspravi... :D

 

ne mogu da verujem da ti to moze biti minus, pa jbt u ovom vremenu to je kao casa vode u pustinji

Minus je kako su to izveli, iako u potpunosti razumem šta su hteli da postignu. Po mom mišljenju, nisu uboli.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugi deo albuma def bolji od prvog, preslusao sam jednom, svaki sledeci put sam krenuo od slither pa nadalje, prve tri pesme ne mogu, a mnogo volim opeth, al moram da priznam da me ubi od dosade pocetak

 

^ slazem se sa face of melinda, te tri pesme su odlicne ove ostale tu i tamo, ima dobrih momenata ali samo to

 

ali sveukupno, nisam nesto odusevljen, uglavnom potpisujem sta je lou rekao na vrhu strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...