Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Ti si ako je iko zatvorenog uma. Pokrij se usima i idi igraj igrice.

Idi nosi karirane ešarpe i wayfarerke dok se maziš sa drugarima. I napravi još koji fejk akaunt while you're at it.

 

a zato sto je naslov na svedskom treba i tekst na bude na svedskom, to je ta logika ok... pretty advanced shit

Da, apsolutno nelogično.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I think Opeth fans are open-minded, they appreciate us looking for new things, new sounds, new themes. I think this album is more metal, much heavier than a lot of so called real death metal albums. You do not create heaviness only by playing a metal riff. It is created by the vibe, the emotion, the sincerity of music

 

lol

 

klasican back-peddling

 

it's heavy in a whole new way bro

 

vazi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si ako je iko zatvorenog uma. Pokrij se usima i idi igraj igrice.

I moram da dodam, mislim da nikako nije u redu s tvoje strane da me konstantno prozivaš sa fejk naloga, misleći da ne znam ko si. Prijatelju, ovo jeste internet i stvari koje se pišu ođe su uglavnom nebitne, ali poslije svega mislim da sve ovo ide samo tebi na obraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusao sam album 5 puta, bas smor.

 

glupo mi je sto su toliko hajpovali kao da ce biti nesto mnogo ludo, Devil's Orchard je bio odlican pocetak, ali na albumu nema nesto sto odskace od tog stila toliko, sve je poprilicno u istom fazonu. mislio sam da ce da idu u neke neocekivane prog/psych vode, da bas polude, ali ovo je isti prog momenat opetha koji se stalno pojavljuje. nema ni mnogo vise klavijatura, glasnije su klavijature, ali su jedno te isti b3 organ i mellotron zvukovi.

 

album manje vise zvuci kao da su hteli da kopiraju Camel, imam taj vajb sve vreme, bas mi mnogo lici na njih pre svega. Ljudi vole Opeth zato sto bend ima vise dimenzija, to ih je i proslavilo. malo death, malo goth, malo prog, i oni jedini prave takvu muziku i kombinaciju, kombinacija je originalna iako je svaki taj stil posebno izvaljen, slicno kao to sto mastodon radi. ako izbacis sve ostale delove tog recepta, ostaje ti samo jedna dimenzija, koja nije dovoljno interesantna, narocito nama sto smo naslusani te muzike na koju Mikael drka. Kad bi mastodon izbacio thrash i prog elemente, bili bi jos jedan stoner/sludge bend iz atlante. tako je opeth snimio jos jedan o hiljadu retro neo-prog albuma i da nije opeth i 2011 u pitanju, moglo bi uz Cairo albume da izlazi za Magna Cartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalci definitvno prave bolju muziku kad ne znaju nista o njoj,cim malo saznaju za dve progresije koji je koristio njihov deda dok je u Domu Kulture muvao pichoke sa obradama sa San Remo-a.Misle kako poznaju muziku i kako su umetnici ,jednostavno prvi album opetha ima vishe orginalnih ideja nego novi album!!!

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgori Opethov album ikad. Zao mi je , vi koji kazete da je ovo odlican i savrsen album pusite ga , davajte mi minuse ali sve je Azal rekao.

 

Slusam Opeth od 2003. godine i nisam ocekivao ovako nesto. Jednostavno ne mogu verujem da Opeth potpisuje ovaj album.

 

Ne kazem da je album sranje , mozda ce nekom da se svidi , ali meni se ne svidja jer ovo po meni nije Opeth.

 

Izgleda da dodje do ovoga kada je Mikael sam producirao album

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusao sam album 5 puta, bas smor.

 

glupo mi je sto su toliko hajpovali kao da ce biti nesto mnogo ludo, Devil's Orchard je bio odlican pocetak, ali na albumu nema nesto sto odskace od tog stila toliko, sve je poprilicno u istom fazonu. mislio sam da ce da idu u neke neocekivane prog/psych vode, da bas polude, ali ovo je isti prog momenat opetha koji se stalno pojavljuje. nema ni mnogo vise klavijatura, glasnije su klavijature, ali su jedno te isti b3 organ i mellotron zvukovi.

 

album manje vise zvuci kao da su hteli da kopiraju Camel, imam taj vajb sve vreme, bas mi mnogo lici na njih pre svega. Ljudi vole Opeth zato sto bend ima vise dimenzija, to ih je i proslavilo. malo death, malo goth, malo prog, i oni jedini prave takvu muziku i kombinaciju, kombinacija je originalna iako je svaki taj stil posebno izvaljen, slicno kao to sto mastodon radi. ako izbacis sve ostale delove tog recepta, ostaje ti samo jedna dimenzija, koja nije dovoljno interesantna, narocito nama sto smo naslusani te muzike na koju Mikael drka. Kad bi mastodon izbacio thrash i prog elemente, bili bi jos jedan stoner/sludge bend iz atlante. tako je opeth snimio jos jedan o hiljadu retro neo-prog albuma i da nije opeth i 2011 u pitanju, moglo bi uz Cairo albume da izlazi za Magna Cartu.

 

stoji uglavnom, ali meni sve to nije bitnije od cinjenice da su pesme bas dobre, svaka ima neku svoju pricu, raznovrstan je album, dobro zaokruzen, ima dobrih rifova itd. i ja sam recimo naslusan prog roka, ali ove godine u ovom momentu mi ovaj album bas dobro lezi.

meni je bezveze sto uopste obracas paznju na hajp, kao da se ti marketinski potezi nekako oslikavaju na muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajpuje se Revocation kao neki spasilac metala a i za svaki njihov rif može da se vidi odakle je dignut.

 

edit: a ja se sa Lazom i ne slažem preterano: prvo što si pričao su tvoja očekivanja, to što ih Mika nije ispunio jbg, nije Opeth album za želje i pozdrave.

I na kraju svih krajeva, ako album nije originalan ne znači da nije dobar (kao što vidimo kod pomenutog Revocationa), meni neki matori progresivci rekli da im je super ovo. Mada neki su isto u fazonu da je bzvz ali to je onaj sindrom "muzika je valjala samo kad sam je ja slušao", ako su najbolji albumi jednog žanra snimljeni već da li to znači da ne treba da se iko više bavi istim?

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...