Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Imam utisak da se gomila vas tesi zato sto su napravili slusljiv album koji je ono easy listen, klasican prog sa nesto malo opeth smeka i ta mala stvar vam je dovoljna da kazete da je album dobar, a u dubini duse ste ipak razocarani zato sto je ovo daleko od unikatnog opeth pecata i njihovih standarda. Ljudi izgubili identitet i sviraju tamo neki zvuk koji je kopija bilo kog benda iz 70-ih i vama je to otkrivanje. Kako je Pain Of Salvation na istu foru po istom receptu otisao u kurac, tako ce i Opeth.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pain of Salvation >>>>>>>>>

 

Po mom mišljenju, PoS su nekada bili sjajan, inspirativan i inovativan bend a Opeth je to i bio i ostao, samo u malo izmenjenom obliku.

 

Imam utisak da se gomila vas tesi zato sto su napravili slusljiv album koji je ono easy listen, klasican prog sa nesto malo opeth smeka i ta mala stvar vam je dovoljna da kazete da je album dobar, a u dubini duse ste ipak razocarani zato sto je ovo daleko od unikatnog opeth pecata i njihovih standarda. Ljudi izgubili identitet i sviraju tamo neki zvuk koji je kopija bilo kog benda iz 70-ih i vama je to otkrivanje. Kako je Pain Of Salvation na istu foru po istom receptu otisao u kurac, tako ce i Opeth.

 

Ne slažem se bukvalno ni sa jednom rečenicom koju si napisao. :) Da se ne bi ponavljao, ovo je kao kad bi ja rekao da ti sam sebe ubeđuješ ("tešiš") da je ovo loš album samo zato što ni zvukom ni atmosferom ne podseća na Orchid, MAYH ili neki drugi true Opeth album. Dakle, fail.

 

Jednostavno, dok slušam album konstantno imam taj blaženi poluosmeh na licu xD koji je direktna posledica muzike koju slušam. Nemam ja šta tu sebe da ubeđujem, tešim ili šta god. Stvar je poprilično jasna i prirodna. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Kendallom. Koja je poenta slusati muziku da bi se utesio jer vise nema onog zvuka Opetha kome se svi nadaju. Sa godinama sam prestala da se vezujem za bendove I ako mi se nesto svidja svidja mi se, ako mi se ne svidja to je kraj. Nema tu filozofije... album mi se dopao ne zato sto je Opeth kakav god da je naziv benda bio album bi mi legao jer je dobra I kvalitetna muzika u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa godinama sam prestala da se vezujem za bendove I ako mi se nesto svidja svidja mi se, ako mi se ne svidja to je kraj. Nema tu filozofije... album mi se dopao ne zato sto je Opeth kakav god da je naziv benda bio album bi mi legao jer je dobra I kvalitetna muzika u pitanju.

To je to. Bendovi se menjaju - kome promena legne, sjajno, kome ne legne i dalje može da pusti nešto matoro. Nemojte da se uzdate u budućnost omiljenog benda, možda će vas izneveriti i razočarati. Uzdajte se u to što će stari albumi uvek biti na raspolaganju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jap, igzekli. Mene samo smara sto je glavni argument ekipe kojoj je ovo do jaja kako mi kojima nije to ne lezi zbog promene stila. Moj problem je u tome sto ove stvari zaista nisu na nivou nekog Benighted-a, Damnationa, To Bid You Farewell-a, itd. itd. Ili vama jesu? Opeth je i ranije radio balade, ne-metalske stvari (mozda manje prog rock) ali poenta je da je to bilo kvalitetnije i pamtljivije. Posle 10 slusanja i dalje mi je jedino u glavi ostao Eternal Rains, kao neki solidni kandidat za B side Damnationa ili bonus, sta vec. Doduse, nisam preslusao te bonus pesme, mada one su po obicaju bile sranje do sada u odnosu na ostatak albuma..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mika je imao krizu srednjih godina i skontao je da ta njegova mellow strana (jedina koja je ostala ocigledno) nije dovoljno rok i onda je odlucio da ce to da kanalise kroz nesto vise stilski utemeljeno, vise lozacki-zanrovsko ali je zaglibio malo u mire prestrogog pracenja formata. ja iskreno mislim da ce da prevazidje to, ali ne u skorijoj buducnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jap, igzekli. Mene samo smara sto je glavni argument ekipe kojoj je ovo do jaja kako mi kojima nije to ne lezi zbog promene stila. Moj problem je u tome sto ove stvari zaista nisu na nivou nekog Benighted-a, Damnationa, To Bid You Farewell-a, itd. itd. Ili vama jesu? Opeth je i ranije radio balade, ne-metalske stvari (mozda manje prog rock) ali poenta je da je to bilo kvalitetnije i pamtljivije. Posle 10 slusanja i dalje mi je jedino u glavi ostao Eternal Rains, kao neki solidni kandidat za B side Damnationa ili bonus, sta vec. Doduse, nisam preslusao te bonus pesme, mada one su po obicaju bile sranje do sada u odnosu na ostatak albuma..

 

Nebitna činjenica ali čisto radi ilustracije: slušam Opeth od '99 i mislim da novi album, po pitanju opšteg kvaliteta, jeste u rangu ostalih radova. Naravno da nije savršen ili neki instant klasik (ima tu nekih sitnih nedostataka po pitanju aranžmana, recimo, oni ultra tihi delovi po meni narušavaju flow pesme ali daleko od toga da to znatno umanjuje celokupno slušalačko iskustvo).

 

Jednostavno, ako ti se sviđa (ili makar misliš da album ima potencijala da ti se svidi) slušaj ga, a ako ne, elegantno ga zaobiđi i to je to. Mada, postoji mogućnost da posle nekog vremena odlučiš da mu se vratiš i ponovo ga preslušaš pa ti se onda možda i svidi. Ko zna, meni se to dešavalo.

 

Recimo, kad je izašao Mastodonov 'Crack the skye', u početku sam ga preslušavao sto puta, čak se i 'trudio' da mi se svidi ali pošto to nije išlo, batalio sam ga. Posle jedno šest meseci kad sam ga ponovo pustio... paa, i dalje mi se nije svideo. Ok, uzeo sam loš primer ali kontaš poentu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kendall

 

Ma kapiram ja sta ti pricas. Na kraju krajeva se sve i svodi na ukus, jbg, ali meni se licno smeta taj trend da bendovi iz svih mogucih fela od lupam neke inace komercijale ali nekada ne 100% tipa Incubusa preko Mastodona do Opetha kada pocnu da izdaju predvidljivu i daleko manje ambicioznu muziku naprasno poberu 10/10 kritike. Jebem li ga, ispada da sam ja univerzalno hejter ali sta znam, kada mi legnu pesme kao npr. na Hunteru ili lupam Load, sta vec, onda mi ne smeta sto se neko iskomercijalizovao/promenio stil, ali u slucaju ovog novog Opetha nikako da legne, jbg, samim tim, sto kazes, ne slusam. Ali smor je kada ti svi omiljeni bendovi izbace albume koji su ti mlaki ili jos bolje i ne izbacuju nista novo (khm Mejnard).. onda normalno da se smoris posto sta novo slusati? Evo, najbolja stvar u vezi ove teme sto se mene tice je sto sam provalio Kingston Wall :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...