Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

Nemam pojma, slusao sam jos par puta i pristupio muzici kao totalno nepoznatom bendu, ali ovo ne zvuci nista specijalno. Doom deo je totalno klasicno doom rifovanje sa kojim svaki pocetnicki doom bend krene svirku. Intro je interesantan, ima taj 70s prog rock momenat, utripovano, da je nastavljena pesma u tom maniru, odlicno bi bilo. Ovako kontrast intro - pesma - outro nidje veze. Ako im je cilj bio da naprave wtf efekat, koj kur, onda su uspeli. Produkcija, uzevsi u obzir prethodne albume i da su snimali u jebeno jednom od najskupljih studija na svetu, zvuci blago receno, ko kurac. Ko ce da se vadi na dinamiku, loudness war i ostalo, nego me mane te price, mogu da navedem dosta bendova koji imaju ovakav tip mjuze i zvuce pet puta bolje, bez ikakvog produkcijslog hajpa. Pevanje, osetno inovativnije nego na prethodna dva albuma. Overall, sve ovo mi zvuci kao da je Ghost imao sex sa Kansas ili ELP, i da je dete usvojio Paradise Lost. I to dete ne zna gde je niti sta je. Da zvuci iole na Opeth ili nesto konkretno, pa ajde. Ovako zvuci na sve i nista. Nadam se da ima boljih pesama iskreno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikael radi ono što su svi veliki muzičari (i veliki umetnici uopšte) radili: istražuje sebe, svoje mogućnosti, ideje, pomera granice, eksperimentiše, pokušava, igra se. Jednostavno mu se može, jer je iza njega zaostavština koju retko ko ima. Mnogo su mi draži bendovi koji tako rade nego oni koji su učaureni u neki žanr i svi albumi su im isti. "Paradise Lost" su se vratili na tron sa kog su nekada davno otišli na putešestvije ("Host", "Believe in nothing") na kome je danas "Opeth" (poslednja dva albuma i po svemu sudeći ovaj "Sorceress"). Takvi bendovi kod mene imaju kredit da eksperimetišu i istražuju do mile volje, a čak i da se nikada ne vrate na staze stare slave albumi koje su napravili ostaju u samom vrhu metala svih vremena i nikakvi "trve" i "kvlt" reciklatori ne mogu im ni prismrdeti.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heritage je za ovu stvar keva.. toliko su prsli. Da se sve vrtelo oko ovog neoriginalnog ali jebackog rifa i imalo neki smisleni uvod makar, ako vec ne i kraj.. ili da su makar intro i outro u istom fazonu ala-Mastodon bila bi kul stvar.. ovako je stvarno prog wank off koji je daleko od onoga sto Opeth moze.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikael radi ono što su svi veliki muzičari (i veliki umetnici uopšte) radili: istražuje sebe, svoje mogućnosti, ideje, pomera granice, eksperimentiše, pokušava, igra se. Jednostavno mu se može, jer je iza njega zaostavština koju retko ko ima. Mnogo su mi draži bendovi koji tako rade nego oni koji su učaureni u neki žanr i svi albumi su im isti. "Paradise Lost" su se vratili na tron sa kog su nekada davno otišli na putešestvije ("Host", "Believe in nothing") na kome je danas "Opeth" (poslednja dva albuma i po svemu sudeći ovaj "Sorceress"). Takvi bendovi kod mene imaju kredit da eksperimetišu i istražuju do mile volje, a čak i da se nikada ne vrate na staze stare slave albumi koje su napravili ostaju u samom vrhu metala svih vremena i nikakvi "trve" i "kvlt" reciklatori ne mogu im ni prismrdeti.

 

Za par godina znači seča vena :mhihi:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvod kao da je svirano midi kontrolerom....

 

Ja kad sam prvi put pustio mislio sam da je neki hoax. Inace, ne mogu da kazem da mi je shit pesma, nije losa. Dacu sud kad preslusam ceo album.

 

Ako nekog interesuje preorder:

http://store.moderbolagetrecords.com/

 

Postarina je iznenadjujuce korektna za Srbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grobodan u dilemi šta da misli o pesmi sada.

 

Sto ja? Da ne mislis mozda na "tako je slazem se" ekipu?

 

Elem pesma... kul mi je u smislu da me bacila u rebus, zaista jes' grungy i hard rockish, ne secam se da se Opeth bavio ovakvim zvukom (AiC obrada se ne racuna). Voleo bih da ceo album bude takav... neki neocekivan trip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa reklo bi se da se na kraju cuje intro sljedeće pjesme.

Isforsiran mi je intro kao takav. Nije da nema ok upliv u glavni rif, ali je više nego očigledna filozofija "must-do-70s prog", po svaku cijenu.

 

realno je cela pesma isforsirana. i taj glavni riff je heavy samo po stimu, generalno uopste ne lici na opeth riff. zvuci kao da ga neko naterao da napravi neki metal riff opet, pa je samo chuggova u dubokom stimu malo.

 

nije da ne zvuci kul, nego ne zvuci kao opeth. zvuci kao bilo koju neki wannabe clutch bend ili sta vec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je stvar super, tako nesto sam i prizeljkivao da cujem, konkretnu voznju bez previse rasplinjavanja. Nadam se da su ovakve uvode i izdrkavanja sveli na sto manju meru jer je zamorno vise postalo, kao i one stani pa malo clean picking, pa kreni momente... E sad, sto se tice produkcije, totalno mi je genericka, bez imalo karaktera. Jes da ja nemam bog zna kakav zvucni sistem, ali tacno sam mogao da cujem da su prosli albumi imali nekakav prepoznatljiv sound, pa cak i ova poslednja dva, dok je ovo sad stvarno mutno do bola, dobos govance, nista sto bih izdvojio kao preterano pozitivno, osim cinela koje zanimljivo zvuce. Ovo mi zvuci kao neka nefinisirana demo verzija, jebiga videcemo... Bolje da su zvali Jensa Bogrena ponovo... i da dodam da mi clean zvuk gitare zaista zvuci prejeftino, to im je uvek bila boljka, a ovamo studio u kome je snimao Queen, kurci palci...

Edited by Osiris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...