Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

  • 1 month later...

Eto ga gore. :smile:

Utisci nakon prvog slusanja - Htio sam da batalim poslije prvih 5 pjesama i sidjem s Opeth voza skroz, onda su naisle 2 koje su mi bile dobre (Charlatan, Universal Truth) i zadnja mi je bila ok.

Ne odgovara mi ovo sto rade, nije to ta atmosfera koja ih je krasila. I dalje se skonta da je to Opeth, ali manje "AAAAAAAaaaaaAAAA" vokaliza, smorio si. Daj nesto smisleno.

Obrnuću još par puta, pa da vidim oće li leći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, vise nego solidan album. Ovi prosli su me brzo smarali, a ovaj mi deluje daleko zanimljivije. Naravno, ovo je daleko od standarda starih albuma, ali ja ni ne ocekujem tako nesto. Poslednji vau Opeth album, po meni, je Damnation. Sve posle toga mi je manje vise mjeh, ka vise nego solidinim albumima.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam mislila ovo ce biti antalogijski album... Opeth su konacno pronasli svoj prog rock zvuk!

Prvi put da slusam album i da kontam ok to je uticaj 70ih sa modernim omazom zvuka koji je zapravo autentican za Opeth...

Prvo sam uzela da preslusam svedsku varijantu da bih iskljucila lirike iz glave i fokuriala se na mjuzu, onda sam dopunila sa engleskom verzijom... koje uzivanje za cula covece!

jesam die hard fan Opeth-a ali kapiram pravac i zvuk kojem teze, i ova ploca je bila test da li ce konacno naci svoj zvuk i da... nasli su ga...

Za sada imam tako lep flow pesama kroz album ali bih izdvojila muzicki The Garroter- gitare, solaze jazzy momenti od pocetka do kraja ❤️

Ljudi kada cete vise prestati da ocekujete stari Opeth zvuk? To se desiti nece hahaha

Sustina je sagledati dalju evoluciju zvuka i ideja, ako vas to ne radi move on... ima toliko mjuze da mozete pustiti sebi na slobodu 😄

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, antologija samo takva. Move over 21st Century Schizoid Man. :haha:

Niko ovdje ne ocekuje stari Opeth, doc.

Da sad odsviraju opet MAYH, prvi bih rekao da se ponavljaju. Samo ne vidim smisao u sviranju necega sto je odsvirano 10000 puta prije 50 godina, pogotovo ako si imao nesto originalno.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

nastavlja se Mikaelova saga "kupio sam sve 70s prog ploce druge i trece lige sto ima da se kupi na ebayu pa sad moram svoje da snimam. "

ima nekih tvrdjih momenata i ponekad neki riff za koji mozes da se uhvatis ali uglavnom se nastavlja ista prica Mika's meandering prog noodling. 

ponekad zvuci kao jedna dosadna pesme koja staje pa krece staje pa krece, nista nije fluidno, sve ideje su nabacane.

sto bolje peva i sto se vise trudi oko pevanja to su mu bezveznije melodije. 

jedino sto mogu da pohvalim je zvuk orgulja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...