Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

On 9/28/2019 at 12:50 AM, Grobodan said:

Da li je ovo na pomolu nova forumska Heritage diskusija? Sure hope so.

Nego koja se verzija slusa, eng ili swe? Mikael rece da je originalna na maternjem.

Hahaha to se ponoviti nece 😄

Tho mozes misliti kako sam raspolozena iz dezure da diskutujem o mjuzi hahaha

Anyway tebra mene oduvao album jer sam cula sve i svasta i sklopila kockice u svojoj glavi tj imam svoj dozivljaj mjuze, uzmi slusaj prvo svedsku pa onda ekneglsku 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi je dobro

On 9/29/2019 at 10:39 AM, chess said:

ubrzavao sam pesme koliko su me smarale..

pa onda

On 9/29/2019 at 10:39 AM, chess said:

sto su toliko bili dobri sa tim tranzicijama u pesmama a ovde je to sve uradjeno kriminalno

284781_89bfmzzl9F_flat550x550075fu1.jpg

 

Mozda si preleteo te delove pri ubrzavanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, preslusao sam 70% albuma normalno i jedno 30% sam ubrzavao kada sam video da se nista ne desava i kada krece da me smara. Mozda je trebalo da prebacim odma sledecu pesmu al reko mozda ima neki dobar deo u istoj pesmi za koji se mozes uvatiti. Vidim da ljudi nazivaju ovu fazu benda kao Opeth 2.0, kao da su se opet rodili ili tako nesto... sva sreca pa ima bendova koji dobro rade stil koji je nekad njih krasio, npr onaj Borknagar je skroz adekvatna zamena kad Opeth ne moze da isporuci. Greota, imaju potencijala i dalje da snime kvalitetan album al nastavljaju da mrse muda sa ovim bezlicnim zvukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je toliko dobar... da se bavim temeljnim preslusavanjem danima i otkrivam nove momente... ❤️

Npr The Garroter je sinonim za spansku kragnu i fazon pesma pocinje spanskom gitarom, da bi kasnije evoluiralo u jazz/prog rock notu, bas se overdozirah ovom pesmom u poslednje vreme...

Zatim varijacije u Charlatan i emotivna nota u Lovelorn crime, ehhh

Pisacu jos jer je ovo evolucija zvuka koja bi trebala da se desava sa svakim bendom... ali sve je do prefernci

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Charlatan je super,  mada vidim da se masama uglavnom ne svidja pesma. Mislim,  3 basa sviraju umesto gitare, kako se to nekome ne svidja 🙂 ?

Problem je sto je bar pola pesama meh, a i u ostalim postoje delovi koji smaraju.

Nisam zadovoljan, ali ok, odavno nisam Opeth fan.

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima tu i tamo razbacanih finih delova ali nikakve koherentnosti, nikakvog povezivanja sa pesmama. Uspeli su gotovo nemoguće, da tako kitnjasta muzika zvuči toliko neinspirativno. Moram se složiti sa većinom: prilična smorčina od albuma. Pale communion mi ostaje najbolji album u post-growl fazi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno. Uvek mi bude fascinantna ta prica oko prvih nekoliko albuma da je maltene sve bila improvizacija u studiju i ideje sa papira (mislim ukljucujuci i Blackwater Park). Bas zvuci neverovatno – slusajuci novije albume, reklo bi se da je obrnuto. Ali podatak da je kompletne vokale snimio za jednu noc uz ping pong na tv-u, jebote bog kakav car :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/12/2019 at 4:33 PM, Haos sam ja said:

Ima tu i tamo razbacanih finih delova ali nikakve koherentnosti, nikakvog povezivanja sa pesmama. Uspeli su gotovo nemoguće, da tako kitnjasta muzika zvuči toliko neinspirativno. Moram se složiti sa većinom: prilična smorčina od albuma.

This.

I usput, stvarno sjajan članak/intevju ovaj za SL, masu zanimljivije nego se družiti sa novim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam da li sam slušao isti album kao ostali, ali ovde sve vrvi od kreativnosti. Apsolutno prelepe melodije, jezivi i svirepi rifovi, ubedljivi vokali, povremeno stvarno nekonvencionalan izbor instrumentacije, totalno otkačene strukture pesama, fenomenalan flow celog albuma. Ne znam prosto koju pesmu pre da izdvojim kao favorit,  ali recimo da su Heart in hand, The Garroter, Next of kin i Destiny ostavile najveći utisak. Bez sumnje mi je ovo najbolji Opeth album još od Heritage, čemu se BAŠ nisam nadao. 

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da ovde većina sluša englesku verziju, mada bi rekao da je švedska superiornija. Favoriti: Minnets Yta, Charlatan, Ingen Sanning Är Allas, Kontinuerlig Drift, Allting Tar Slut.

Majko mila, kako je ovo odvrištao, najbrutalnija njegova live izvedba koju sam čuo:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 hours ago, Totamealand said:

Ja ne znam da li sam slušao isti album kao ostali, ali ovde sve vrvi od kreativnosti. Apsolutno prelepe melodije, jezivi i svirepi rifovi, ubedljivi vokali, povremeno stvarno nekonvencionalan izbor instrumentacije, totalno otkačene strukture pesama, fenomenalan flow celog albuma. Ne znam prosto koju pesmu pre da izdvojim kao favorit,  ali recimo da su Heart in hand, The Garroter, Next of kin i Destiny ostavile najveći utisak. Bez sumnje mi je ovo najbolji Opeth album još od Heritage, čemu se BAŠ nisam nadao. 

Čim ističeš Heritage kao dobar album, jasno mi je zašto se ne slažemo. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je nekom promakla ova bonus traka:

Nije losa, ima Swano sintove celih nekoliko sekundi ❤️ Sve mislim da bi mi ovaj "novi" fazon bolje legao kad bi bilo vise chill akusticnih 'stari-Opeth™' delova kao na 4:00 da malo razbiju prog wank i njegov napinjacki vokal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je novi Wilderun, nije ni čudo što si ga pomenuo baš na ovoj temi. Ima momenata koji malo previše odlaze u melodramatiku i blagi kičeraj za moj ukus, ali mnogo je više onih u kojima baš rašire progerska krila i postignu puno bogatstvo zvuka. Svakako daleko interesantnije od novog Opetha, jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...