Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

  • 3 months later...
On 7/10/2022 at 7:44 PM, Osiris said:

Yup, Clark... preslusala i super je soundtrack

Meni se izdvojila Battle for love sa njega... mada kolazi generalno su sjajni

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hajp opravdan. Overio obe večeri u Utrechtu, nažalost bez razlika u setlistama, ali zato se ispostavilo drugo veče još bolje nego prvo (bolji zvuk, sala, Mika još duže standup govore imao). Prvo veče oduvan, drugo veče patosiran. Sem BA pre par godina nikad gledao Opeth, tako da mi je ovo bilo neko pravo krštenje sa njima. Hajlajti, očigledno jebga, "The Moor" i "BRM". Perfektni "melodic baroque death metal with progressive and black metal influences" (citiram Mikino predstavljanje BRM), a kad smo kod dma, čoveka sjajno služi growl ovih dana. Rekao bih da bolje zvuči sad nego za 20ogodišnjicu. Čak je i na Orchardu odgrowlovao delić. Nove pesme mi nisu bile "strašne", pogotovo "Eternal Rains" mi bila lepa za čuti obe večeri. Waltteri se uklopio u bend kao da je tu već 15 godina, neverovatan talenat.

Voivod sa druge strane solidan obe večeri, ali njihov nastup, pogotovo dan za danom, imao utisak tezgice. Ništa loše za performans doduše, to je to što se očekuje, nove pesme zvuče super live, maltene se uklopile kao da su stari materijal. Uvek mi je žao malo što ih gledam kao predgrupu, ali realno nema jači kvalitet za predgrupu od ovoga.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super su bili i u Barseloni. Jedini gorak ukus ostaje što su izbacili BWP iz setliste nakon prvog koncerta na turneji, ali ako zažmurim na to, bolje od ovoga nije moglo ni po pitanju performansa ni setliste.

 

Growl najbolji sigurno u poslednjih 10 godina. Konačno su neke pesme ubrzali, tj. vratili ih na brzinu sa albuma, npr. Deliverance. Novi bubnjar ispratio svaku pesmu do detalja kako treba, za razliku od Axenrota koji iako je super bubnjar je konstantno neke delove preskakao ili uprošćavao.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...