Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

ma cakani su sto posto, ja ih volem ponajvise, jos samo da Tina pise o njima.

 

Jel ovo neka prozivka? biggrin.gif Sve u svemu mogla bih da napisem da se radi o jednom veoma kvalitetnom bendu, sto se tice textova na koje sam bacila jedno vreme u proucavanju istih, jer Mikael ima veoma interesntnu terminologiju, ali kada provalite koji mu simboli sta vec znace sve dodje na svoje mesto...Muzika hm....pa nema potrebe glumiti kao sto vecina umetnika i radi neke virtuoze na gitari da bi vam bend bio In, imaju veoma dobro upakovane jednostavne melodije koje me, da kazem cesto, pogode u centar radnje. Pa Ivane nisam se nesto prtergla, ali eto ukratko... :wink:

A inace ja ga ne bih nigde direktno svrstavala jer bend recimo evoluira i zalazi u druge muzicke vode, i sam Peter je rekao da su zeleli na Damnation-u da postignu atmosferu Zeppelina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne lice na Zeppeline, barem ne na opusu iz prvih 5 albuma (mislim na zeppeline), a ostale ljudi uglavnom i ne slusaju (s razlogom). Cepelini su energican bend, a Damnation ima intimnu,lullaby atmosferu. Mozda pre lice na Floyde iz pesama kao sto je If.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, zato je meni bilo cudno ono sto je Peter izjavio za casopis Metal maniacs- ili tako nesto... Sto se tice atmosfere da su se vise priblizili flojdima slazem se, Damnation svakako ima specificnu atmosferu, vecina ljudi kada je ocekivala taj album mislili su, ma bice to klasican opeth rad, ali cak su mene iznenadili, ali u svakom slucaju prijatno biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opeth... shta recji vishe o njima? Vecj 6 meseci ne vadim My Arms.../Still Life/Blackwater Park/Damnation iz playera... u stvari vadim, ali ne prodje dan, a da ne preslusham svaki bar jedanput... biggrin.gif Trenutno verovatno moj najomiljeniji bend... trebalo je svariti sve te albume... ali vredelo je :mrgreen: Prva dva nikako da zgotivim... dal' je to zbog produkcije, ili me mrzi da opeth varim jedan album po mesec dana... nemam pojma :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...ja sam prvo cula Orchid, i ostao mi je omiljeni, plus sto sam ga odmah \"svarila\". Cim sam cula In mist she was standing, ustala sam i pocela da igram 8) . Tada sam rekla sebi: \"ovo ce ti bidne jedan od najomiljenijih bendova\" i eto... I danas volim da zaigram uz Orchid i Morningrise.

 

A uz ovo resto? :? :? biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хехе, волим да играм уз све њихове албуме, од каснијих ми највише одговарају Blackwater park и Damnation, али Orchid из мене извлачи најсензуалније и најоригиналније покрете. А ја тако волим да плешем...

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta fali "april ethereal"? :? baš je moćna pjesma, meni jedna od najboljih opeth pjesama...

 

Nista, to je fenomenalna pesma i "My Arms..." fantastican album, medjutim ja sam citao recenzije o fenomelnaoj melodicnosti i talentu i cuo taj clip posle toga, a do tad nisam slusao muziku sa rezanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

, a do tad nisam slusao muziku sa rezanjem.

Ivane nije sve u rezanju biggrin.gif , ali posto Mikael ima dobru boju glasa covek moze da radi sa njim sta god hoce jer je upotrebljava na pametan nacin, mnogi pevaci pevaju growl-om, scream-om, itd...ali cesto se desava da to ne ukombinuju sa svojom bojom glasa i to onda zvuci "ubi boze"... biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...