Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

dokonasi svadjalacki, evo dobrih vesti i to kakvih jbt! icon_rockdevil.gif

 

OPETH frontman Mikael Åkerfeldt has started writing material for the group's next album, tentatively scheduled to be recorded sometime in the early spring of 2005. In other news, Åkerfeldt recently visited No Man Studios in Hemel Hampstead, U.K. to lay down some guitars and backing vocals for the next, as-yet-untitled PORCUPINE TREE record. Mikael plays guitar on one track and sings backing vocals on another five songs. The album is due for release late this year. Also on the OPETH-related front, it is likely that OPETH will put out an audio version of the Shepard's Bush (DVD) concert. If this becomes a reality, there will be some "fantastic and super-exclusive extra features," according to a posting on the band's web site. With regards to their label situation, the band write, "Music For Nations is likely to close their doors within a near future, leaving their roster in the hands of BMG. What will happen to the bands is so far unknown, but it's possible that OPETH will be without a record contract in the near future. This is an effect of the massive merge between Zomba Records and BMG."

 

Ko jos nije slusao Porcupine Tree?? pivopije.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh. To je mnogo vesti, vrlo razlicitih.

Porcupine Tree - ok, ali vise me interesuje taj potencijalni tvrdji projekat Mike-a i Wilson-a.

DVD - ok, ali malo kao da su se navadili icon_smile.gif

Izdavacka kuca - jebi ga. Valjda njima nece biti previse tesko da nadju novu, ako bude trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, da odlične vesti (osim ovo za izd. kuću) sad sam i ja baš video na metalreviews.. čekaj malo: mike radi 2 albuma sa vilsonom + novi opeth album?

 

ja sam čitao neki vilsonov intervju gde kaže da ostali članovi porcupine-a nisu hteli da ubace određene pesme u "in absentia" pa će sad on i mike da ih obrade i izdaju novi album.. a u isto vreme, mike sarađuje na novom porcupine albumu?

 

znači kroz neko vreme čekaju nas 3 fenomenalna albuma...

 

i kad će ovi naši da dobiju neki opeth original?

 

moje izvinjenje fiery-ju i ostalima ako sam preterano srao

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ja znam o van-Porcupine-Tree saradnji njih dvojice, je iz BV-ovog intervjua sa Mike-om, a to je o mogucem prog death metal albumu koji bi snimili.

 

Nemoj meni da se izvinjavas, ja sam ti pomagao icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš lepo.. ova tema se sad pretvorila u našu privatnu diskusiju..

 

sramota je koliko je opeth potcenjen bend..

 

eto, na novoj nightwish temi otvaraju 100 stranica, a ovde samo nas dvojica raspravljamo o opethu koji je za nightwish kao nebo i zemlja.

 

sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm... pa ja i nisam bas covek za diskusiju o muzici, jer ako nesto slusas ti to dozivis na tebi specifican nacin, a neko na drugaciji... i onda dolazi do neslaganja u stvaovima... blah... zato ja npr i ne postujem na temama o muzici... volim da ih citam.

Inace naravno posto Nightwish slusa poveci broj metal populacije (mlechni zubi, narocito) svakako da ce imati 100 str

 

(*pateticni izlivi by Face of Melinda*)

Ali posto Opeth stvara muziku na taj nacin da se ljudima ili dopada ili ne, smatram da oni koji slusaju Opeth kontaju poentu i da diskusija nije preko potrebna, ali oni koji ga nekontaju nece ga ni slusati.

Inace vecina populacije koja slusa Nightwish su nesrecne devojcice ili decaci koji hoce da muvaju nesrecna devojcice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

FoM:

 

nisam bas siguran za to muvanje...

 

cesce bih dobio samar nego 'usluge kada bih prisao maloletnici sa kurtonom u ruci i nightwishom u diskmenu.

 

poenta je da: voleo ti nightwish, opet, ruslanu ili pevajuce majmune nece te zanimati da li ih slusa vise ili manje ljudi.

 

nemam pojma zasto se ljudi ovde nesto stalno time tangiraju.

 

cak sam i ja dozivljavao gluposti tipa: odem kod ortaka da uzmem neke mjuze. uzimam ja tako, uzimam, kad dodje do nekog benda i pitam "sta je ovo?" "e, ne mogu ti dati ti, ne sme da se siri." (!?!?!?)

 

jesi ti pametniji ili tako nesto ako samo ti u citavoj vasioni slusas neki bend?

zar nije lepse da das to nekome pa da kasnije pricate o tome, zajedno slusate... nemam pojma sta vec.

uglavnom, korist i zadovoljstvo su obostrani.

 

opeth je zaista prelep bend i znam da bi mi bilo krivo da ih ne slusa ovoliko ludi koliko znam da ih slusa.

(za nightpiss ovo ne mogu da kazem icon_smile.gif) (mada postujem i njihove fanove, narocito ako su mladih i cvrstih grudi)

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

"sta je ovo?" "e, ne mogu ti dati ti, ne sme da se siri." (!?!?!?)

 

Jes' bre to ti je kao bolest... ne sme da se siri icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

ma znam meni isto tako neko nije hteo da da neki bend (ne secam se koji) ali who cares... ja uvek na kraju nabavim ono sto me interesuje... icon_twisted.gif

 

A ovo za Nighpiss i maloletnice (mlechne zubice) ide ovako...

Sedi devojka u kst-u u majici Nightwish-a naravno sa debelom tarjom koja prosi i prilazi joj tip... "jao pa to i tvoja tarja prosi, evo vidis ovde (i onda skine majici manowar-a da bi pokazao majicu Nightwish-a) ovu fleku sam dobio kada sam bio na koncert Nightwish-a... ah kako su oni elegicni...a Tarja pa ona ima oci kao ti... usta kao ti... i onda joj krne kizz" wallbash.gif

Sve se odigravalo pred mojim ocima icon_cry.gif

A onda sam ja otisla da povracam icon_cool.gif

 

U sustini Opeth je ql kao sto rekoh prodaju oni nama pesme slicnog fazona, a mi i dalje kupujemo jer vrede i ne smaraju... dok kod Maiden-a svaki album jeste slican a jos brze smori... e to je kvalitet icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se zna da Opeth slusaju i 37.-godisnji poshtari.I ne samo Opeth...

Nightwish slusa moj 11-godishnji sin.I on ce slusati Opeth kad bude dovoljno zreo da ga razume.

Ja mislim da je to normalno.Put od Nightwisha do Opetha se zove

E V O L U C I J A . laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini Opeth je ql kao sto rekoh prodaju oni nama pesme slicnog fazona, a mi i dalje kupujemo jer vrede i ne smaraju... dok kod Maiden-a svaki album jeste slican a jos brze smori... e to je kvalitet icon_cool.gif [/color]

E,svaka ti cast!!! icon_rockdevil.gif Super definicija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

baš lepo.. ova tema se sad pretvorila u našu privatnu diskusiju..

 

sramota je koliko je opeth potcenjen bend..

 

eto, na novoj nightwish temi otvaraju 100 stranica, a ovde samo nas dvojica raspravljamo o opethu koji je za nightwish kao nebo i zemlja.

 

sramota

Nemoj da si nepravedan...ne dolazi svi na yumetal cesto, a vecina ljudi koja je postovala ovde, se podarzumeva da ih voli...neki manje, neki vise, ja znam koliko ih ja mnogo volim i obozavam, ali necu da pisem o tome na 3 strane, ako cujem nesto sto bi vas zanimalo, napisacu i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da si nepravedan...ne dolazi svi na yumetal cesto, a vecina ljudi koja je postovala ovde, se podarzumeva da ih voli...neki manje, neki vise, ja znam koliko ih ja mnogo volim i obozavam, ali necu da pisem o tome na 3 strane, ako cujem nesto sto bi vas zanimalo, napisacu i to je sve.

Stvar je u tome sto su Opeth debele, lenje zenetine, koji nece da se potrude da o njima ima ista novo da se pise icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas gledam na netu, pokušavam da nabavim njihov blackwater bonus i to na vinilu (veoma retko izdanje), i niko ga ne prodaje ispod 100-120 $!!

 

poludeo sam.

 

inače, tu se nalaze 2 pesme: still day beneath the sun, i patterns in the ivy 2

 

ne znam koja je bolja.. obe su fenomenalne.

 

ima li neko makar audio disk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...