Jump to content

Opeth


Baal

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Opeth su ekipa vanserijskih genijalaca ciji muzicki horizonti sezu daleko van granica metala. Sto ih vise slusam sve sam skloniji misljenju da je ono sto mi kao slusaoci percepiramo kao "metal" u stvari nista drugo do puka forma njihove muzike, dok je sustina u lirici i emocijama koje su svojstvene, recimo, progressive rock-u...

 

Bend za sva vremena i za ljude svih senzibiliteta...

 

Za one koji mozda to jos nisu videli, ljudi su gostovali u jutarnjem programu na njihovoj nacionalnoj televiziji... Ima li ista bolje od toga da se probudite u 7:36, upalite tv, kad tamo krece "To Rid The Disease"...

 

Inace, razumem emotivne komentare kako je prvi album najbolji, ali, realno receno, muzicki najsadrzajniji, najkompleksniji i najartisticniji je poslednji "Ghost Reveries".

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima [ista bolje]. inace, reci progressive i rock su negacije same po sebi. jeb'o dekadentnu rock-based muziku. nja.

Kakav je ovo debilan komentar... Tuzno je sto ima ljudi bez elementarnog obrazovanja na ovoj temi. Predpostavljam da je doticni hteo da kaze da su one dve reci kontradiktorne ili da su mozda pleonazam ili oksimoron... A da se radi o negaciji upravo moze da tvrdi samo (oksi)moron wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Edited by Srdzan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opeth su ekipa vanserijskih genijalaca

slazem se. pre svih Mikael Akerfeldt!

 

ono sto mi kao slusaoci percepiramo kao "metal" u stvari nista drugo do puka forma njihove muzike

icon_da.gif

 

realno receno, muzicki najsadrzajniji, najkompleksniji i najartisticniji je poslednji "Ghost Reveries".

realno - najartisticniji... sta znam, ne idu mi ove dve reci nekako zajedno, mada kapiram u kom je kontekstu ovde upotrebljeno, ali najsadrzajniji, najkompleksniji definitivno.

 

meni Ghost Reveries nikako nije najbolji Opeth, stavise...

ne dopada mi se produkcija na albumu, koja je by the way tehnicki savrsena, ali nekao mi je ubila feel koji su oni do tada imali... ali i dalje stoji da je najsadrzajniji i najkompleksniji. samo za moj licni ukus je jedan od losijih albuma.

Edited by Freak Kitchen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je ovo debilan komentar... Tuzno je sto ima ljudi bez elementarnog obrazovanja na ovoj temi. Predpostavljam da je doticni hteo da kaze da su one dve reci kontradiktorne ili da su mozda pleonazam ili oksimoron... A da se radi o negaciji upravo moze da tvrdi samo (oksi)moron wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

preTpostavljam da ti, nedoticni, bolje od mene znas sta sam 'teo da kazem, tako da cu ubuduce prepustiti svu pricu tebi.. ne znam kakvo je elementarno obrazovanje potrebno da bi covek cuo muziku, ali, da, imam ga, a i obrazovanje, nadelementarno, daleko izvan granica proklete rock [ne]muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...