Jump to content

Steve Vai


Crusader

Recommended Posts

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta mislite o njemu. Meni je on bolji i od Malmsteen-a i od Satriani-ja, ima lepe melodije, ne smara ko Malmsteen sa njegovim izivljavanjem, niti kao Satriani sa obicnom pentatonikom. Sada bas slusam Passion and Warfare.

 

1. Satriani ne svira obicnom pentatonikom. :roll: :roll: :roll: Sta li si ti slusao :roll:

2. Kakve veze ima Vai sa Satchom ili Malmsteenom? Mozda su Satch i Vai ortaci i jesu sva trojica trenutno na G3 turneji, ali muzicki nemaju nikakve veze... Ne znam zasto ih svi porede :?

 

O Vaiu mislim sve najbolje biggrin.gif Odlican gitarista - ima tehniku, osecaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

LoodeeKooD:

Mashis temu, nemam ni najmanju nameru da ulazim u raspravu o bilo cemu, sorry. Jednostavno sam adresirao moj post na odredjene stavove koji promicu ne samo u ovoj temi ili na ovom forumu, nego medju ljudima koji se interesuju za gitaru i gitarizam uopsteno, a za koje mislim da stete onim osobama koje ih gaje. Zato nikoga nisam quote-ovao. Nema potrebe za sarkazmom ili takmicenjem ko je pametniji, ako se neko ne nalazi u onome sto sam napisao, tim bolje po njega.

Uostalom, koliko god se trudio, ja ne mogu da budem arogantniji od arogancije bilo koga ko smatra da je pozvan da rangira fenomenalne gitariste koji su zivot posvetili muzici i da ocenjuje ko je bolji od koga i zbog cega. Zaista nemam nista protiv nikoga ovde, toliko je valjda i jasno , i niko ne treba da se uvredi, ali razmislite malo ljudi... Malo zdrave skromnosti bi bilo korisno.

 

Marty, slazem se sa tvojim postom u vecini tacaka.

 

a i gledao sam samo G3 za koji si ti negde mislim rekao da je sramota sto je Eric pustio da se izda ili tako nesto...jer tamo u odnosu na Satch-a i Vai-a izgleda kao malo dete...tj. stvara pogresan utisak...
Nije fora u tome, nego si ti gledao suvise HM spotova... :wink: Dobar deo ljudi je doziveo stvari upravo obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budes imao priliku pogledaj neku od njegovih video skola.

Najbrze receno, ima identitet sto je retkost, ima neverovatno znanje, svira veoma autenticno u tehnockom smislu, i za razliku od vecine ostalih, ono sto izlazi dok svira je muzika, a ne tonovi skala i akordi.

Ovo zadnje me je mozda i najvise fasciniralo kada sam ga cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

LoodeeKooD:

Mashis temu, nemam ni najmanju nameru da ulazim u raspravu o bilo cemu, sorry. Jednostavno sam adresirao moj post na odredjene stavove koji promicu ne samo u ovoj temi ili na ovom forumu, nego medju ljudima koji se interesuju za gitaru i gitarizam uopsteno, a za koje mislim da stete onim osobama koje ih gaje. Zato nikoga nisam quote-ovao. Nema potrebe za sarkazmom ili takmicenjem ko je pametniji, ako se neko ne nalazi u onome sto sam napisao, tim bolje po njega.

Uostalom, koliko god se trudio, ja ne mogu da budem arogantniji od arogancije bilo koga ko smatra da je pozvan da rangira fenomenalne gitariste koji su zivot posvetili muzici i da ocenjuje ko je bolji od koga i zbog cega. Zaista nemam nista protiv nikoga ovde, toliko je valjda i jasno , i niko ne treba da se uvredi, ali razmislite malo ljudi... Malo zdrave skromnosti bi bilo korisno.

 

Pa obratices paznju da se posle izvesnog vremena na ovoj temi pojavljuju samo Martijeve i moje poruke. Uostalom, ja sam dalje skrenuo tebi paznju na neke stvari koje su se meni cinile kao potpuno logicne. Sarkazam & arogancija su u mojoj prirodi, i tesko da ce se tu mnogo promeniti. biggrin.gif Ma sve bi bilo OK da termini koji se upotrebljavaju, a koji ne opisuju gitariste podrobno, nisu u sirokoj upotrebi. Losi jesu, ali oni govore do neke granice ponesto o gitaristi... Mislim kada vidis & cujes nekog gitaristu, sta je prvo sto ces reci o njegovom stilu i tehnici sviranja? Nije u redu da bacis kosku u vidu 'dobronamernog soljenja pameti' pa da dalje postupas prema svom misljenju kao o necemu sto uopste nije niti sme da bude predmet diskusije. Razumes, tu je ta zdrava skromnost o kojoj pricas... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasprava je nesto drugo, ovde se ne radi o nekoj tematici o kojoj bi mogli da imamo razlicita misljenja i da razmenjujemo ideje. Jednostavno, 90% ljudi tako tretira tematiku "ko je bolji", i to nije slucaj samo sa gitarizmom.

U sportu je to donekle logicno jer postoji zaista mogucnost da se takmici i da se dobije neki rezultat po kome je neko, makar privremeno - bolji.

Ono sto sam ja komentarisao je jednostavno nesto cega se treba osloboditi, i smo po sebi nije predmet rasprave, kao sto nije predmet rasprave da se treba redovno istusirati. Ne zbog toga zato sto ja tako mislim ili ne mislim, vec sto je to nekorisno i zaglupljujuce za samu osobu koja se bavi takvim razmisljanjima tipa :"ovaj je brzi od onoga" ili "Ovaj bolje radi ne znam sta od onog tamo".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dusan

 

TREBA SE REDOVNO TUSIRATI??? biggrin.gif Zezam se, ono sto si napisao u vezi sa brzinama i slicno potpuno stoji, nigde to nije ni osporeno, ja sam se licno osecao pogodjenim za ono: nema emocija u mjuzi, no dobro... Sto bi rekli: kako covek moze da bude los - pa on svira gitaru! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eric Johnson skoro i da JESTE najbolji, ali je to jako tesko objasniti nekome ko ne svira bar 50% kao Eric Johnson.

 

tek sad vidim temu...

 

 

nema nikakve potrebe da mistifikujes lik i delo doticnog gospodina. nije potrebno nikakvo znanje sviranja gitare da bi se shvatio kvalitet erika dzonsona. potrebno je samo da osoba kojoj se to objasnjava izadje iz pubertetske faze fascinacije brzinom kao merilom kvaliteta. sto rece jedan moj trener: "sve sto radi majstor ne izgleda brzo, vec lako kad se gleda, ali tek kad probas vidis kako stoje stvari."

 

kasnije subjekat wink.gif shvati da je teze svirati kao dzonson nego kao kao vai i satriani. biggrin.gifa: e, a kad prodje i ta faza, onda stvari postaju zaista zanimljive. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrebno je samo da osoba kojoj se to objasnjava izadje iz pubertetske faze fascinacije brzinom kao merilom kvaliteta

 

Ja se iskreno nadam da se ovo nije ondosilo na mene :roll: ...a sto se tice ovoga da "sve sto radi majstor ne izgleda brzo, vec lako kad se gleda, ali tek kad probas vidis kako stoje stvari." to dobro znam jer je meni tako nesto slicno rekao i moj "trener" na drugom ili trecem treningu :wink:...ne secam se tacno...Eric Johnson je definitivno genijalan kompozitor i jedan od boljih gitarista...ono sto sam ja napisao u vezi njega je bilo dosta drsko sa moje strane ali sam se samo zajebavao...sto se tice tehnike meni njegove pesme nikada nisu predstavljale neki veci problem pa sam se zato tako "detinjasto"poneo...doduse od njega znam da sviram samo Manhattan, A Song for life i jos poneki "likcic" tako da mozda gresim...dok sa druge strane vecinu Vai-jevih stvari ne mogu ni da pipnem...u principu kod Johnson-a mi smetaju samo dve stvari...prva je zato sto me dosta u nekim trenutcima potseca na SRV-a...koga nimalo ne gotivim, a druga je da mi se ne dopada njegov "sound"... suvise je fuzzy za moj ukus biggrin.gif...jebiga covek je stvarno autentican sto se tice zvuka i jedinstven sto se tice samog stila ali to se isto moze reci i za Satch-a i za Vai-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ne, nije se odnosilo na tebe. odnosilo se na ljude koje se loze na brze gitariste i vezbaju skale i arpedja do tempa 300 (sesnaestine, naravno smile.gifwink.gif). znam da si se zajebavao (jasno je iz tvoje poruke), samo sam hteo da kazem nesto drugo.

 

vai ide na ekscentricne ideje, a erik johnosn ide na izvodjenje. izvodjenje stiv vai-ja je spektakularno sa stanovista tehnike, i to je sve. ali, izvodjenje erika dzonsona je za celu klasu iznad. on vodi racuna o tonu i smislu muzike koju svira, i trudi se da to sto svira ima poruku i muzicku ideju. dakle, interpretacija je jaca strana erkia dzonsona, bar ja tako mislim.

 

ne pada meni sad na pamet da rangiram takve ljude i da pricam "e, ovaj je bolji od onog" ili tako nesto, samo hocu da ukazem gde je ko jak a gde slab i sta se od koga moze nauciti, posto niko nije savrsen. inace, mislim da je erik dzonson nije bas najbolji kao kompozitor posto ne moze (ili ne zeli) da se otarasi juznjackog melosa koji mu se svuda provlaci. moje misljenje je da kompozitor treba da deluje u sto sirem krugu. (al sam se izrazio, ubilo se.. smile.gif).

 

zasto ti se ne svidja njegov zvuk? jeste fuzzy, ali samo malo... moras priznati da nije toliko los. razumem sto ti se ne svidja njegova distorzija, on ne moze da zakiva masne rifove sa takvom distorzijom biggrin.gif ali i to mu i ne treba. mislim, zamisli da ima neku dobru, metalsku distorziju.. na sta bi to licilo. smile.gif clean mu je majka. u svakom slucaju, to sto radi - radi super!

 

erik dzonson - car! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za gore napisano biggrin.gifa:

 

Apsolutno se slazem sa ovim sto si rekao i za Vai-a i za Eric-a...nije da bas ne volim njegov zvuk...mislim "clean" mu je "out of this world" ali ditorzija mi je suvise bas onako kako si ti rekao "juznjacki" ja sam ti od onih ljudi ili Hummbucker ili smrt smile.gifsmile.gifsmile.gif ...salim se obozavam ja "strat" zvuk samo vise preferiram nesto malko vise heavy :wink: ...u principu ja samo ne podnosim zvuk nekih Gibson-ovih gitara (Les Paul,Explorer,Flying V)...tacnije alergican sam na taj zvuk smile.gif ...ali zato zvuk ovih drugih "akusticnih" Gibsona obozavam biggrin.gifa: (355,335,Chet Atkins i sl.) ...a bas takve Gibsone i Eric koristi biggrin.gifa: ...sve u svemu odlicno si rekao...u svakom slucaju, to sto radi - radi super!...a sto se tice mene gotivim ga ja i to dosta...samo ga ne obozavam kao neke druge gitariste :wink:

 

E da moram jos samo da kazem da se takodje skoro apsolutno slazem i sa ovim sto si rekao da niko nije savrsen, ali cu ipak morati nesto da dodam biggrin.gif...Niko nije savrsen ali je Satriani ubedljivo najblizi tome biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif ...to mi je uzrecica smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...