Jump to content

Steve Vai


Crusader

Recommended Posts

hvala na cestitkama! biggrin.gif

 

imamo iste afinitete po pitanju zvuka, sta da ti kazem. dok distorzija ne pocne da preorava po nizim registrima, na mom licu nema osmeha. smile.gifbiggrin.gif

 

ali, ja bih voleo da imam i les pola, strata, dzeksona, esp, i nekog "neck through body" gibsona ili nesto kao custom made, i neku od onih hollow body i telekastera. i jedan sedmozicani ibanez bi mi bas dobro dosao. biggrin.gif

 

zelim da kazem da svaka gitara ima svoju primenu. nikad ne bih dao pare za telekastera koji me nervira wink.gif, ali ima pesama i momenata u pesmama koje prosto traze da se odsviraju tim karakteristicnim zvukom, na primer. biggrin.gifa: kad gitara treba da "odpeva" solo - gde ces bolje od strata, a kad treba da se cuju "zileti" u solazi - ibanez je majka... ma sta da ti pricam kad znas.. biggrin.gif

 

sto se tice satrianija, on meni nije nesto gotivan u smislu komponovanja. na primer: on smisli super melodiju kao temu, ali onda krene neka razrada te teme bazirana uvek na tehnici, a skoro nikad na muzickoj logici, pa zvuci jako predvidljivo. tako bar ja to vidim. iance, je tata kao gitarista. biggrin.gifa:

 

lik cije si ime uzeo za nick, je druga prica, na primer. poceo je kao i gomila drugih gitarista u to vreme svirajuci "neoklasiku", ali se onda promenio. doslo mu iz dupeta u glavu, sto kazu. on je covek koji moze da smisli solo za "tornado of souls", i totalno dugaciji solo za "symphony...", pa univerzalni i prelepi solo za "a tout le monde". onda ode i snimi "scenes", a pod stare dane snimi "obsessions" koji je super i raznovrstan. plus, njegova video skola je verovatno najkorisnija od onih koje sam gledao (gilbert, morse, angelo, moore, malmsteen (bljak), johnson...).

 

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 288
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm....vidis to sto si napisao u vezi Satriania me je dosta zaintrigiralo...mozda ga bas zbog toga i gotivim...ne znam nikad nisam razmisljao o tome na taj nacin...jebiga ja najvise na svetu volim Iron Maiden a njih bas zbog toga neki ljudi kritikuju a neki dizu u nebesa...

 

E da sta si ti u horoskopu...pitam te posto imam utisak da imamo isti nacin razmisljanja...Fakticki ti si mi objasnio neke stvari o Eric-u Johnsonu koje sam u stvari vec znao samo sto nisam toga bio svestan ako znas na sta mislim...nikada ga nisam posmatrao na pravi nacin...takodje si mi uzeo rec iz usta u vezi ovoga za gitare (da svaka ima svoju prednost) sem Les Paul-a smile.gif...sta da radim jednostavno ne podnosim njegov zvuk smile.gif ...a i ovo sto si napisao u vezi Friedman-a...on je bas pravo "osvezenje" u odnosu na ostale gitarose biggrin.gifa: ...i da jeste da sam malo skrenuo sa teme ali moram jos samo da te pitam ko ti je omiljeni gitarista i zbog cega...naravno ako imas jednog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm....vidis to sto si napisao u vezi Satriania me je dosta zaintrigiralo...mozda ga bas zbog toga i gotivim...ne znam nikad nisam razmisljao o tome na taj nacin...jebiga ja najvise na svetu volim Iron Maiden a njih bas zbog toga neki ljudi kritikuju a neki dizu u nebesa...

 

 

moguce, moguce. biggrin.gifa: ljudskom mozgu prija da cuje ono sto ocekuje, a sa iron maiden smo uvek na sigurnom. ponekad je potrebno razgibavanje, pa onda pocnemo da slusamo progresiv, jazz, klasiku ili nesto sto napreze um. iako nikad necu reci nista lose o iron maiden, mene njhova muzika vise ne zabavlja kao nekad. usi mi traze stalno nesto novo i zanimljivo. inace, dugo ih nisam slusao, ali mislim da i dan danas znam svaku pesmu sa prvih 7 albuma napamet. biggrin.gif

 

volim da slusam neke grupe za koje nikad necu reci da su ekstra kvalitetne, i neke za koje cu uvek reci da su za klasu iznad.. ali, isto tako ne mogu da kazem da vise cenim iron maiden kao muzicare nego primus (koji mi se uopste ne dopada) bez obzira na moj ukus.

 

 

E da sta si ti u horoskopu...pitam te posto imam utisak da imamo isti nacin razmisljanja...

 

bik. biggrin.gif

 

Fakticki ti si mi objasnio neke stvari o Eric-u Johnsonu koje sam u stvari vec znao samo sto nisam toga bio svestan ako znas na sta mislim...nikada ga nisam posmatrao na pravi nacin...

 

 

hmmm... ne znam koliko imas godina, ali ovo je zrelo razmisljanje. biggrin.gifa: velika vecina ljudi ima zabetonirane stavove i fiksan pogled na muziku (i svet uopste), a ti volis da ides napred. to cenim. biggrin.gifa: ako sviras u nekom bendu, voleo bih da cujem. reci kad bude svirka...

 

 

i da jeste da sam malo skrenuo sa teme ali moram jos samo da te pitam ko ti je omiljeni gitarista i zbog cega...naravno ako imas jednog

 

ima ih vise, pa je ovo bas nezgodno pitanje. ako izdvojim jednog od mojih omiljenih gitarista onda necu biti fer prema ostalima. smile.gif ako kazem da mi je fridmen omiljeni, onda cu da zapostavim pertucija ili dzonsona, na primer. u svakom slucaju, postoji grupa gitarista koje izuzetno cenim zbog ovog ili onog aspekta njhovog rada. sad slusam "rush" i to me podseca kakav je car lifeson. onda mi i frip pada na pamet. bez blekmura i iommi-a nema rifa, pa moram i njih da pomenem. ma, ima ih dosta. da ne bih o svakom pisao izabracu jednog, ne zato sto je iznad ostalih, nego zato sto je manje poznat, tako da neko ko nije cuo za njega moze da se zainteresuje za njegov rad ako procita ovu poruku.

 

 

dakle, Randy Rhoads:

 

cenim ga zbog toga sto je 1980 godine, kad je imao oko 20 godina, doneo nov nacin razmisljanja u svet gitare. on se usudio da u sred metal soloa svira "out of tune" note (to voli i fridmen) i za to treba imati muda ko lubenice. to nije sve. pesme koje je pisao, a ne samo gitarska sola, bile su napredne za svoje vreme. tad su ga poredili sa van halenom, a to poredjenje je za mene besmisleno, jer van hallen svira sve isto od kad se pojavio do danas. ok, on je poceo sa tappingom, ali tu je i ostao. Rhoadsa cenim i zbog toga sto kad svira najmanje lici na bilo koga drugog ko je svirao pre njega. svu muziku za prva dva ozzy-jeva solo albuma je on napisao. pesme variraju od hitova, do sporih i teskih pesama, preko akusticnih balada itd., itd.. ima u njegovoj muzici i hrabrih momenata kad je u pitanju harmonija. oseca se uticaj klasicne muzike, ali ne na tako vulgaran i eksplicitan nacin kao kod malmstina i njgovih klonova. on je svoje ucenike savetovao da ne skidaju tudje solaze i kompozicije i terao ih je da smsljaju svoje i da rade na svom stilu i da ga razvijaju.

 

to je baja koji je u svoje vreme bio ikona sveta gitare i veoma poznat, a na turnejama sa ozijem, u gradovima koje je obilazio, je uzimao casove gitare od ljudi cije je oglase nalazio u novinama. stalno je grabio napred, stalno je ucio nesto novo i kombinovao. ego tripovi ga ocigledno nisu zanimali. na domacoj sceni ima toliko nabedjenih gitarista kojima bi bolje bilo da uzimaju casove nego sto puni sebe stagniraju na harmonskom molu, brljavom pikingu i osnovnim arpedjima. (sta cu, ovo sam morao da dodam).

 

njegov zvuk gitare ti se nece svideti, ali to je nebitno u odnosu na sve njegove kvalitete. jedan producent koji je snimao, valjda drugi, ozijev album, rekao je da nikad u zivotu nije video coveka koji je bio u stanju da potpuno precizno i bez greske odsvira solo tri puta (sa razlicitim zvukom gitare, da bi na albumu zvucalo punije). na yahoo-i postoji grupa "thunderbird" koja je posvecena njemu, pa ko voli.. biggrin.gif

 

pozdrav!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

Meni je Vai najomiljeniji gitarista zato shto:

Ubacuje vrishtanje,Horsie-zvukove domacih zivotinja,

Yo YO YoGak-Decije Gakanje uz gitaru

Ima na SEx i Religion Groktanja dosta

laugh.gificon_rolleyes.giflaugh.gificon_rolleyes.gif

www.beotel.yu/~ivkov

i

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ima fenomenalnu tehniku, samo mi je zao sto je rezo prste, pa nije 100% prirodan!
icon_smile.gif Ajoj...

 

Nemoj da veruješ u sve što čuješ ili pročitaš. Ako misliš na sečenje kože između prstiju, to je trač, naravno. Vai je visok i ima duge ekstremitete, generalno. ( to Pia Vai najbolje zna icon_mrgreen.gif )

 

Franc List je sekao kožu između prstiju, tako da je neka njegova dela "malo" teže izvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbizarniji gitarista sveta!Treba imati tako bolestan um pa smisliti takve pesme, ali covek je jednom recju BOG

 

Ima fenomenalnu tehniku, samo mi je zao sto je rezo prste, pa nije 100% prirodan!

Ala ti lupetaš... mora da imaš 14god i pališ se na gitariste. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai definitivno jeste jedan od zasada najboljih gitarista(i najbizarnijih) ali on nije dobar samo kao gitarista vec kao multiinstrumentalista.On je na nekim svojim albumima svirao klavijature i bas,a u pesmu fuck yourself mozete cuti njegov duboko cist glas.Inace on je svoju muzicku karijeru zapoceo kao perkusionista(svirao je bongose) u Frank Zappa band-u.

P.S.Eternal Flame ovo je tema o Steve Vai a ne o pokazivanju svoje maloumnosti zato se drzi teme i pazi sta pricas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai definitivno jeste jedan od zasada najboljih gitarista(i najbizarnijih) ali on nije dobar samo kao gitarista vec kao multiinstrumentalista.On je na nekim svojim albumima svirao klavijature i bas,a u pesmu fuck yourself mozete cuti njegov duboko cist glas.Inace on je svoju muzicku karijeru zapoceo kao perkusionista(svirao je bongose) u Frank Zappa band-u.

P.S.Eternal Flame ovo je tema o Steve Vai a ne o pokazivanju svoje maloumnosti zato se drzi teme i pazi sta pricas

Koliko ja znam Vai je sam rekao da ne zna da svira klavijature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steve vai je Veoma dobar gitarista ali ne mozete reci da je BOG.Po mom misljenju ima boljih gitarista.Ne postoji najbolji gitarista.Meni se najvise svidjaju Malmsteen,Vai,Satch,Jason Becker.Marty Friedman i MICHAEL ANGELO icon_rockdevil.gif

Potpuno se slazem sa tobom,i upravu si svako ima svoj ukus koji ne moze da se poredi nisacijim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...