Jump to content

Studiji za probe


sevast

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Nebih se slozio.

Mislim da je studio promasaj onoga ko ga je napravio,

a metalhead pojacala najveci promasaj fendera.

Za one koji nisu bili, evo jedne informacije:

pojacala imaju 500W, samo mi nije jasno cega?...

Moj cale mnogo glasnije hrce.

Imam TOLIKO lepih reci o ovom studiju

ali suzdrzacu se da ne bi morao da se nastavljam,

jer bi pukla rasprava.

 

Za one koji ga vole, samo napred, srecan sam zbog vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bend radi mirniju muziku tako da mogu da cujem kako pojacalo zvuci. po meni, minus Chainsaw studija je u mixu, razglasu i bas pojacalu... Koje su upravo zamenili za sexi jamahu (jos samo bas pojacalo da smene za par dana). Tako da je (po meni) sada znatno bolje. Ja mislim da ovaj studio ima potencijal. Jos samo Joca da prekine da mi spopada drugarice :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA, ima potencijal tu bih se slizio,

ali sam se iznervirao zbog toga sto

novac koji je ulozen u studio nije srazmeran njegovom kvalitetu...

Po mom misljenu treba prvo ispocetka

uraditi izolaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tosha®

Sinoc me muka naterala da idem kod vulkanizera,i imam jednog drugara vulkanizera na zvezdari,otisao ja kod njega,zavrsili posao,i krecem i vidim,odmah tu lokal pored vulkanizerske radnje,tu je pre bio neki studio,vidim momke kako nose staklenu vunu,:) istovaruju iz auta,i posto sam vrlo radoznao,i obozavam da guram nos u tudje stvari,pitam ih sta se radi tu,jer sam znao da je tu pre bio studio,kazu mi renoviraju studio,i pozovu me momci na kafu unutra,dodushe ponudili mi i pivo,ali posto sam savestan vozac,odbio sam.Sedeli smo u prostoriji ispred sobe u kojoj se radi izolacija,pili kafu,i iznenadjen sam njihovom ljubaznoscu.Mislim tako nekog totalno nepoznatog coveka ugostiti,napamet mi nikad ne bi palo da ce da se desi.Kazu mi da otvarraju studio za probe,pitao sam ih kad pocinju da rade,kazu za neki dan,od opreme videh gitarsko pojacalo behringer combo sa dve dvanajestice,i neko malo s velikim expander box-om,i peavey combo za bas,a pocinju cim kupe itison i bubanj :) i mogu da kazem da mi se svidelo mesto,ima i wc :) i kuhinjicu malu,gde su mi i skuvali kafu.Nalazi se odmah ispod bulevara kod Kluza,izmedju bulevara i Vishe Gradjevinsko Geodetske skole,na samom uglu,ulica Zage Malivuk(mislim da se sad promenio naziv te ulice,ne mogu da pohvatam sve).Rekose mi i da imaju i sajt,

www.studiozaprobe.com

kao i da ce biti moguce da se snimaju probe u kompjuteru.Pozvali su me opet da slobodno navratim za jedno 2-3 dana,pa ako se zadesim tamo,javicu vam utiske.

Edited by tosha®

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest tosha®

Navratio sam danas do spomenutog studija za probe na Zvezdari. Kupljen je bubanj, Yamaha Rudeen, i, kako niko od radnika tamo nije bubnjar (gitaristi, ili gitarista i basista), zamolili su me da ga sklopim i doteram. Slikali me pri montazi i isprobavanju. Bubanj je skoro nov, cinele Paiste. Od ostale opreme sam video razglas Bell 8kanala, sa Yamaha kutijama 15" i horna, i neke male kutije za koje mislim da su ili bas binovi, ili dodatne 2 kutije. Gitarska pojacala su Behringer Ultratwin 212, nov, neki mali combo, bas je neki Peavey combo. Razglas je dobar i jak, 'ladno bas gitara moze i u njega da ide bez da izgori zvucnike :) .

 

 

ja sam ovaj sto montira desno, a ovaj levo je jedan od gazda...

 

montirajusi2.jpg

 

Trebalo bi da se zovu Red Blue, a nadaju se da pocinju da rade od iduce nedelje. Imaju i sajt u pokusaju :Dwww.studiozaprobe.com

Na sajtu su brojevi telefona, a cena je, mislim , kao i svud u gradu.

gotovbubanjky4.jpg

 

dobar bubanj!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Izvolite GoogleEarth bookmarkove za Studio "Black Spider" i okolinu - da ljudi mogu da se orjentišu bez greške:

 

http://www.box.net/shared/jz0q1ivuho

 

Treba vam Google Earth - ako ga imate instaliranog, samo kliknite na bilo koji od bookmarkova u toj .rar arhivi i GoogleEarth ostalo radi sam.

 

Ako vas ne mrzi da napravite GoogleEarth bookmarkove za ostale beogradske studije, ili barem za neki u kojem ste bili? Mnogo bi pomoglo! Naročito za Batajnicu, a ni za širi centar ne bi uopšte bilo naodmet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Nebih se slozio.

Mislim da je studio promasaj onoga ko ga je napravio,

a metalhead pojacala najveci promasaj fendera.

Za one koji nisu bili, evo jedne informacije:

pojacala imaju 500W, samo mi nije jasno cega?...

Moj cale mnogo glasnije hrce.

Imam TOLIKO lepih reci o ovom studiju

ali suzdrzacu se da ne bi morao da se nastavljam,

jer bi pukla rasprava.

 

Za one koji ga vole, samo napred, srecan sam zbog vas.

 

Jebote, sad sam snimio da ti Metalheadi idu za $900 po netu - glava :icon_eek: Koliko to ide u Srbiji? Jedno 1500 jura sa kabinetom?!?

 

To je sigurno UBEDLJIVO najgori deal za muzicku opremu koji sam u zivotu video - za te pare je lik mogao solidno pojacalo da kupi...

 

katastrofa...

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomazite... dajte informacije o bilo kakvom studiu koji je u blizini centra ili u samom centru... hitno nam treba pa ako bi ste da pomognete jednom bendu u povoju....

Edited by Engel

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmmm...otvoren je novi studio kod arene/zgrade b92..to je dve-tri stanice od centra...

mogu da ti dam broj vlasnika preko pp-a ako hocesh...

a shta svirate?

 

 

E, nasle smo studio...

MAda hvala u svakom slucaju... :pivopije:

PA sviramo uglavnom rock...... :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ajde ako mi neko moze pomoci. Treba mi studio za probe, koji po mogucnosti ima dobro gitarsko pojacalo (neki randall bi mi trenutno najvise odgovaraoi ili peavey), i bilo koje bas pojacalo, samo da nije behringer... Bio sam u orangu, panteru, greenu, i chainsawu, i nista mi se nije svidelo, jel su svugde losa gitarska pojacala..... Tako da bih bio zahvalan, ako bi mi neko preporucio neki studio.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u steve ray waughnu... ali ne znam shta se deshava sa njima... imali su neku prichu kako im se sjebao mixer i kako ce da ga poprave "ovih dana"... to je bilo pre jedno 3-4 meseca... koliko ja znam pomenuta sprava i dalje ne radi... tako da... preskochio bi ja taj studio... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam probu tamo pre 3 nedelje. Nem svetla u prostoriji, tako je koncipirana da se zvuk iz pojachala gubi posle 1 m, postoji nekakav mixer, ali je krsh, mikrofon je kineski i svejedno je na koju se stranu peva, hvata svakim svojim delom, drugi mikrofon je neki za stjuardese i ima oko 70 cm kabla. Jedina ok stavka je bas pojachalo, eden ili tako neshto. Bitno je da nije behringer :mhihi:

 

Ne vracam se tamo. Studio je totalno zapushten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...