Jump to content

Studiji za probe


sevast

Recommended Posts

pa da... u pravu je Marty biggrin.gif

ali meni mnogo znaci da ja dodjem u studio ubodem se u pedalu pa u marshall jcm 800 i przim a ono lepo zvuci.... biggrin.gifa:

bolje je nego ono dodjes u studio ubodes se pa pola sata namestas zvuk kako bi iole dobio neki ton, pa cak i tada moras da se mucis, jer pojacalo nije dovoljno jako, da cujes sta sviras

ma jebi to

zar nije bolje da uzivas u sviranje nego ovo gore? tongue.giftongue.gif

ali dobro......

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma na svirkama je uvek isto... smile.gif dobra pojacala veoma jaka ali ne dovoljnoo jaka da ozvucis prostor u kome se svirka odrzava

jedina svirka gde sam bio zadovoljan oko 97% zvukom je bila u domu omladine gde imas ne bas neka pojacala, ali imas dva razglasa iz kojih izlazi sve bubanj, bass, gitare i naravno glas..... u jebote imali smo cak i monitore.. 8O cujes sve sta sviras

pa zar i to nije uzivanje

ali tako nesto se ne dogadja na svakoj svirci pa j... kada ubodes ubodes

mislim dobru opremu... biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Martyja: tacno je, nije skupo kada se podeli na 5 ljudi...ali,pod uslovom da bend odrzi samo jednu probu u svojoj istoriji :mrgreen: ako jedan petoclani bend svira,naprimer,u mnogo dobrom studiju (da ne pominjem sad imena studija) po ceni od 100 din. po clanu benda a drugi u solidnom studiju gde je cena 70 din. po osobi,plus pod uslovom da oba benda odrzavaju probe jednom nedeljno (sto je najcesci slucaj kod vecine bendova),ti izracunaj koliko je ovaj drugi bend ustedeo za godinu dana naspram onog prvog...

 

za Mustaine-a: naravno da i ja volim da mi iza ledja przi Marshall JCM 800 ali mi jednostavno on na probi nije potreban-dovoljno mi je i neko skromnije pojacalo...a ovo drugo sto si naveo (kada pola sata namestas zvuk i sl.) postoji samo u OCAJNIM studijima,ali nikako i u SOLIDNIM o kojima ja pricam...mora se shvatiti da su troskovi demo bendova vrlo veliki i da se moraju stedeti pare...sem toga,postoji jos jedna stvar: mnogo bolje ces zvucati ako sa manjeg i skromnijeg ozvucenja predjes na vece i bolje,nego ako sa odlicnog ozvucenja predjes na krs...bolje je za bend kada vezba na losem ili osrednjem ozvucenju i opremi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dimo u pravu si to sto se tice bendova

treba vezbati na losijoj opremi da bi ti na svirci bilo "bolje"

ali ipak ne volis valjda da ti iza ledja prdi neko krs pojacalo

isto tako kada je pojacalo na zemlji ti cesto ne cujes sta sviras "'ko da si gluv"

nemam pojma ja sviram u orange-u i tamo mi je ok

mada mislim da je ipak najbolji studio onaj na bezaniji

zove se music room

i dalje ne znam telefon...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da dimo u pravu si to sto se tice bendova

treba vezbati na losijoj opremi da bi ti na svirci bilo "bolje"

ali ipak ne volis valjda da ti iza ledja prdi neko krs pojacalo

isto tako kada je pojacalo na zemlji ti cesto ne cujes sta sviras "'ko da si gluv"

nemam pojma ja sviram u orange-u i tamo mi je ok

mada mislim da je ipak najbolji studio onaj na bezaniji

zove se music room

i dalje ne znam telefon...

 

naravno,naravno...ali ja ne pricam da treba vezbati u krs studiju sa krs pojacalima vec u solidnom studiju u kojem svako moze svakog da cuje,a da nije perverzija...inace orange je sasvim dobar,mada se ne secam koliko bese termin tamo? jel 400 din? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ima li shanse da neko da broj tog studija na bezaniji?

 

Na ti Broj 064/230-4438 lik se zove Bidza inache bubnjar Negativa!!Lik je opushten do jaja!!!!I cisto da ti kazem da je studio zlo i da vredi tolike pare (600 djunti)!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

S obzirom da cemo ja i drug na jesen u Bg (ako se upisemo na faks), molio bih beogradjane da mi napisu ako nista drugo onda bar cijene nekih studija u kojiima bismo mogli da vjezbamo (mi smo iz black metal benda Deucalion)

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest thunderhead

huh,evo nekih:

rock house(zemun) 196580 (check this out)

,suzana(dedinje)664033

zozon(centar) 762989

les paul(kanarevo brdo)3510 703

,(na lionu)064 1428 020

...itd,itd...

btw. studio bez bubnjeva i ne zasluzuje da se zove studio. rulez.gif

 

 

pivopije.gif

Edited by thunderhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Novi studio Orange2 je skoro otvoren.Da ne bude zbune on je na istom mestu kao i prethodni,tj.sada postoje Studio1 i Studio2

 

Muzički Studio Orange

 

Aleksinačkih Rudara 1

Novi Beograd

 

Tel. 064.272.2772

 

Email: [email protected]

 

 

 

Ima :

 

1. YAMAHA Stage Custom bubanj

2. H&H Electronic Razglas 100 W

3. Marshall Valvestate 100V git.poj. 100 W

4. 4x12" Celestion Speaker Cabinet

5. Hughes & Kettner Vortex Black git.poj. 100 W

6. Vortex Guitar Cabinet 4x12

7. Marshall Int. Bass Sys. combo poj. 100 W

8. H&H Electronic VS Bassamp bas poj. 100 W

9. 2 x Behringer Dynamic Mic

 

-cena je 700 kinti.Ja sam sa mojim bendom imao do sada dve probe i zvuk je ok.Inace,snimanje probe je besplatno,samo im das disk da ti narezu posle probe u mp3 format.Uostalom,idite na njihov sajt pa vidite:

http://www.studioorange.co.yu/

 

da li je neko sa ovog foruma bio u tom novom Orange-u?Utisci???

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sa svojim bendom imam stalan termin u novom orandzu, prilichno dugo smo u njemu ali jedno vreme prvo nije radio Marshall a sad kad je popravljen ne radi ovo drugo Hughes&Kettner icon_smile.gif , ako ga ne poprave uskoro, menjamo. Miir je dobar i jeftin ali daleko no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...