Jump to content

Koji vam je omiljeni filozof, tj. filosof?


Recommended Posts

Guest حسين

Pamticu teoriju da jedan covek...predmet...ne moze nikad da stigne iz tacke A u tacku B...

 

Stigne, stigne...

Edited by حسين

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da ne bude da nista nisam rekao: Platon, Lesek Kolakovski i Blez Paskal i Emanuel Kant. Verovatno bih ubacio jos par njih da sam ih procitao icon_smile.gif

ha ha , bravo za Kolakovskog...ja neshto chitam Kanta i iako me nervira i mislim da je trebao da se malo spusti na zemlju kao i svi nemachki idealisti osim Shelinga kontam da je bio genijalan lik..smisliti takav sistem , pa makar ne vredeo ni 5 para... stvarno me fascinira koliko se su te Shvabe trudile da dokazu neshto shto mozda i nema veze sa zivotom ali su zato smislili tako zanimljivu prichicu ravnu najboljem SF-u...samo Den Simons i negov sistem Paksa, Endimiona , Hiperiona i Yggdrasila moze da prismrdi Kantu i Hegelu ahaha icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha , bravo za Kolakovskog...ja neshto chitam Kanta i iako me nervira i mislim da je trebao da se malo spusti na zemlju kao i svi nemachki idealisti osim Shelinga kontam da je bio genijalan lik..smisliti takav sistem , pa makar ne vredeo ni 5 para... stvarno me fascinira koliko se su te Shvabe trudile da dokazu neshto shto mozda i nema veze sa zivotom ali su zato smislili tako zanimljivu prichicu ravnu najboljem SF-u...samo Den Simons i negov sistem Paksa, Endimiona , Hiperiona i Yggdrasila moze da prismrdi Kantu i Hegelu ahaha icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

siroti Hegel, niko ga ne voli. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

siroti Hegel, niko ga ne voli. icon_smile.gif

naprotiv , ja obozavam Hegela , cenim ga i poshtujem kao genijalnu i kreativnu lichnost ali njegovo shvatanje prirode kao nus-produkta Svetskog duha smatram kriminalnim icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam prvo ucio o Dejvid Hjumu i njegovoj teoriji uzrocnosti, smorio sam se i bio u fazonu da je ovo nesto najgluplje sto sam ikada cuo. medjutim posle malo vise proucavanja, pojasnjavanja... ukapirao sam da ta relacija uopste nije naivna i da je covek stavro u pravu. mislim na onaj deo 'relacija nuzne veze izmedju uzroka i posledice'. posle sam se odusevio, i sad mislim da je car.

 

sad radim nemacki klasicni idealizam i odusevljava me kantova i fihteova etika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...