Jump to content

Koji vam je omiljeni filozof, tj. filosof?


Recommended Posts

Lik je pravi Baja (MK)

 

Него штанего Баја!!! МК је Бог!

 

P.S. Druže Dušane, da nisi dobio onaj moj tekst o pseudo-Umu na mail?

 

Јок море, ајде шаљи поново.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

"Kod osnivaca vjere misao je duplikat zivota, a zivot je duplikat misli. Hristos je dokazao svoju vjeru svojim zivotom. Samopozrtvovanje je konzekvenca Hristovog ucenja, zato su se i Hristos i apostoli njegovi zrtvovali. Samoubistvo je konzekvenca Sopenhauerovog ucenja - Sopenhaur se nije ubio."

 

"I Tolstoja i Rusoa kultura je digla na ovu visinu na kojoj su bili i sa koje se nisu mogli spustiti iako su propovjedali to spustanje. Tolstoj je do smrti pisao knjige a nije orao; Ruso se do smrti potucao po ljetnjikovcima i salonima aristokratskog svijeta, a nije otisao da cuva stado na Alpima...:

 

i tako dalje...

 

Vjerujem u Isusa Hrista, ne volim bas filozofe.

 

Ali ajde, omiljeni filozof mi je svakako moja baba. Od nje sam cula viase mudrolija i zivotnih istina nego od 15 filozofa zajedno. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

omiljeni filozof mi je svakako moja baba. Od nje sam cula viase mudrolija i zivotnih istina nego od 15 filozofa zajedno. biggrin.gif

To blondie biggrin.gif

I mene je moja baba naucila mnogim zivotnim mudrostima, posebno tome kako treba rukovati muskarcima icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kali: to ti kazem biggrin.gif

 

 

 

`ako nisam pismena, jesam usmena`

 

`vise volim pismenu kurvu nego nepismenu seljanku` (posto je baba skolovala svoje 6 djece, medju njima moju mamu i tetku - a bilo je nenormalno u ta vremena da zensko dijete saljes u sarajevo u skolu - pa su zene komentarisale kako samo kurve idu u skolu icon_smile.gif )

 

`nabijanje svje`tskih guzica nikad nije bilo isplativo` (na racun mnogobrojnih gostiju koji nam iz kuce nisu izlazili)

 

`pamet u glavu a dole sta bude`

 

 

i tako dalje i tako dalje....

 

 

sto se tice grka - svojevremeno sam imala profu na faksu koji je gotivio grcke filozofe ali nikad nije propustio priliku da kaze kako su to sve mahom bili bogatasi, koji od silnog besposlicarenja i bijesa nisu imali sta drugo raditi nego filozofirati biggrin.gificon_smile.gif i pederisati se.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...