Jump to content

Koji vam je omiljeni filozof, tj. filosof?


Recommended Posts

Evo da vam ja kazem nesto o filozofima ( njihova druga strana ):

 

Immanuel Kant was a real pissant

Who was very rarely stable.

 

Heidegger, Heidegger was a boozy beggar

Who could think you under the table.

 

David Hume could out-consume

Wilhelm Freidrich Hegel,

 

And Wittgenstein was a beery swine

Who was just as schloshed as Schlegel.

 

There's nothing Nietzche couldn't teach ya

'Bout the raising of the wrist.

Socrates, himself, was permanently pissed.

 

John Stuart Mill, of his own free will,

On half a pint of shandy was particularly ill.

 

Plato, they say, could stick it away--

Half a crate of whiskey every day.

 

Aristotle, Aristotle was a bugger for the bottle.

Hobbes was fond of his dram,

 

And René Descartes was a drunken fart.

'I drink, therefore I am.'

 

Yes, Socrates, himself, is particularly missed,

A lovely little thinker,

But a bugger when he's pissed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"My advice to you is get married: if you find a good wife you'll be happy; if not, you'll become a philosopher. " (Socrates)

 

hehe

 

P.S.

"The philosophers have only interpreted the world in various ways; the point is to change it." (Karl Marx)

"Philosophy is to the real world as masturbation is to sex." (Karl Marx)

hehe o5

 

sta mislite o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vise su dosadile te price sa Sokratovom zenom.Kad se on vratio kuci,ona nije htjela da mu otvori nego se sa balkona drala na njega i na kraju ga polila vodom.A Sokrat ne bi bio Sokrat da nije rek'o:Uvijek poslije grmljavine pada kisa....E sta ti je mudrost...Tako da je Marx u pravu kad prica da su mu dosadile metafore starih filozofa od kojih niko nema koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mozda je ipak ishitreno pitanje o omiljenom filozofu . Dosta je glavonja ostavilo traga i doprinosa pa bi bili ipak nepravadni isticanjem samo nekih , Vidim da se ( uglavnom ) javljaju ljudi skromnog filozofskog znanja ili bolje znanja o filozofiji tako da pozivam da se i ovi drugi vise javljaju cime bi ovom filozofskom diskursu dali na tezini a . Vidim da smo zapostavili , neopravdano naravno , savremenu analiticku filozofiju tako da predlazem da krenemo od KRIPKEA ciji se znacaj kako se to obicno kaze ne moze prenaglasiti pa tako HAJDE FILOZOFI A sta vi mislite a

Share this post


Link to post
Share on other sites

a od kad ti imas opsesivne gramaticke napade a? smile.gif

ajde, ove kompulzije za pravilno izrazavanje & pisanje znam odakle ti( 8) ), ali nisam ocekivala ovako nesto smile.gifsmile.gifsmile.gif

 

 

mozda je ipak ishitreno pitanje o omiljenom filozofu . Dosta je glavonja ostavilo traga i doprinosa pa bi bili ipak nepravadni isticanjem samo nekih , Vidim da se ( uglavnom ) javljaju ljudi skromnog filozofskog znanja ili bolje znanja o filozofiji tako da pozivam da se i ovi drugi vise javljaju cime bi ovom filozofskom diskursu dali na tezini a . Vidim da smo zapostavili , neopravdano naravno , savremenu analiticku filozofiju tako da predlazem da krenemo od KRIPKEA ciji se znacaj kako se to obicno kaze ne moze prenaglasiti pa tako HAJDE FILOZOFI A sta vi mislite a

ovo nije usko strucni forum i ne moze se od ljudi ovde ocekivati ta vrsta upucenosti i strucnosti(koliko je meni poznato na forumu ima samo nekoliko ljudi koji studiraju filozofiju, dakle koji su u prilici da nesto ozbiljnije kazu, ali uopste ne dolaze na ovakve teme, sto je i logicno). na kraju krajeva, dobro je sto nekoga i informativno zanimaju te stvari i sto se diskutuje na bilo kom nivou.

na dalje, zasto bi pisali o analitici? ili bilo cemu iz 20 veka ...zamisljam vec beskonacno suvoparnu diskusiju npr. o gledistima Fukoa, Altisera ili nekog drugog strukturalistickog smaraca... a i ko je uopste ovde informisan o Lakanu ili Deridi? ne kazem da nema o sta da se kaze o tome, ali to definitivno ne pripadaju ovoj prici.

mnogo je pogodnije neobavezno diskutovati o nekim najpoznatijim ("najkomercijalnijim") Niceovim stavovima ili pricati o predsokratovcima (koji su i meni jako zanimljivi)... pa onda, vecita tema: Platon ili Aristotel?..."

mislim da su te teme pogodnije za raspravu a? [/color]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tacno!

Ama jeste...

Kazem nije!

E pa dobro, kad mene nikad ne slusas, onda necu vise ni da pricam.

Alo vas dvojica, nemoj sad da vas teram da slusate HIM!

Ok, ok, evo necu vise da ga prozivam...

Pa bilo bi ti bolje.

 

Ahem...

 

Kao sto rekoh, nisam podeljena licnost biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zao mi je sto sam zbog svoje zelje da podignem pricu na visi nivo protumacen tako kao da u najmanju ruku zelim da proteram nekog sa foruma. Nije mi zelja bila da bilo ko ode nego da DODJE jos neko ko bi povukao prichu.Poslednji sam kome se moze pripisati da smatra da je filozofija stvar malog broja saplemenika jer smatram da je to normalna saznajna covekova potreba i bas ovakvi forumi su mesto da se ona popularizuje a.Oni koji ne studiraju filozofiju a interesuju se mogu da chuju nekou novu informaciju i da postavljaju zanimljiva pitanja takodje.Kad je vec forum otvoren sa ciljem da se prica o filozofiji makar i poluobavezno zasto ne podrzati tu ideju , a daleko je ovo od uzestrucne rasprave sto mi se pripisuje da smatram .

Dalje fuko i ostali koje si nabrojala nemaju veze sa analitchkom filozofijom naprotiv oni imaju potpuno drugaciji pristup jedino m je zajedncka epoha u kojoj zive a

Ja sam samo pomenuo analiticku al ako volis predsokratovce super divno

hajde prichaj koj ti je najlnteresantnlj predsokratovac zasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam rekla da bilo koga proterujes sa teme (ovde i onako niko ne zalazi )

nisam pobogu ni rekla da su Fuko & Co. analiticari, strukturaliste sam pomenula samo kao "ekipu" iz 20. veka koja mozda nije preterano pogodna za ovakve diskusije. dakle, stavila sam ih samo u isti vremenski a ne i tematski kontext sa analiticarima.

predsokratovci... pa, klasika: Heraklit i Zenon... kod njih je vise zanimljiv opsti stav i utisak koji ostavljaju nego sustina iznetih misli. to su i onako fragmenti koji sa ove vremenske distance nisu mnogo opipljivi. dakle, vise opsti utisak, da tako kazem...

Zenonove aporije... ima li sta logicki iritantnijeg, a opet tako upecatljivog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zenonove teorije bravo nista bolje nisi mogla da kazes

ja isto mislim da su briljantne i da su savrseno postavljene tako da postojanje mnostva kretanja i t d svode na paradoks

hej a jel znas mozda koja su ponudjena resenja

jebi ga sto niko ne zalazi ovde truba

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej, aj stvarno ubaci malo interpunkcije... ili je ovo oglusenje o gramatiku neki koncept?

dakle, Zenon... pa nisam bas u formi, ali ovako nekako bese...(mogao bi bas i Greeter da pripomogne):nepostojanje mnostva i nepostojanje praznog prostora (u vezi sa monadama) i cini mi se, nesto oko nesamerljivosti

i onaj manje zanimljiv dokaz o nepostojanju kretanja ("Ahilej i kornjaca" i "strela")

ajde, posle cu da smaram sa detaljima, a mogao bi i neko drugi da pocne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...