Jump to content

George R. R. Martin "Pesma leda i vatre"


pennywise

Recommended Posts

А ипак је изиш`о први део(волим кад добијем полупроверене дезинформације)...

 

Само ми није јасно зашто га делити на два,осим да би зарадили више,али зашто га онда не изделити на три или четри дела...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Knjiga ostavlja toliko jebene praznine. Chekacu opet godinu dana da bi mi on opet isporucio 150 nedovresnih dogadjaja koje ja moram da pamtim i da me bombarduje novim likovima konstantno sakateci i ubijajuci stare.

 

Jebesh mi sve ako se ja setim kad izadje "Ples sa zmajevima" da je Arja Stark slepa i kako je oslepela kad on to u ovoj knjizi kaze to samo u jednoj kratkoj rechenici..i onda nishta vishe odande. I zashto ne spomenu ni Deneris ni Tiriona pobogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo citam. Na 150-toj strani sam prvog dela.

 

Nista se jos nezaboravno (ili posebno dobro) nije desilo.

 

Tirion je, zasad, jedini stvarno gotivan lik. Dzon Snezni i Arja su takodje cool.

 

Ce da se tek vidi icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knjiga ostavlja toliko jebene praznine. Chekacu opet godinu dana da bi mi on opet isporucio 150 nedovresnih dogadjaja koje ja moram da pamtim i da me bombarduje novim likovima konstantno sakateci i ubijajuci stare.

 

Jebesh mi sve ako se ja setim kad izadje "Ples sa zmajevima" da je Arja Stark slepa i kako je oslepela kad on to u ovoj knjizi kaze to samo u jednoj kratkoj rechenici..i onda nishta vishe odande. I zashto ne spomenu ni Deneris ni Tiriona pobogu...

Jao, jeste! I istini za volju nisam sigurna gde sve to vodi. Cini mi se da pomalo gubi smisao. A obecavalo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da zamislim kako je ljudima koji chitaju "Pesme leda i vatre" josh od 96e(tada je valjda izashao prvi deo), dakle od pochetka i kako tke oni chekaju svaki sledeci deo(ako im se onaj prvi svideo naravno..). Dakle muka bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Procitala sam samo prvi deo za sada i POTPUNO SAM ODLEPILA! Neverovatno je da na kraju poglavlja, ne zelis da citas sledece, jer znas da nije usko vezano za prethodno, nerviras se sto moras da cekas 4-5 poglavlja da dodjes na nastavak te price, ali cim pocnes da citas nastavak sledece price, zaboravljas na prethodnu, dok ponovo ne stignes do nje, kada ti se vise ona ne cita, pa kad pocnes, onda ti je super i tako u beskonacan krug :cool:

 

Najvise sam volela da citam o Deneris koja je predivna, predivna, i frajer joj je kul i sve je divno :rolleyes: A Sersei je takva genijalka, volim ja i te zastrasujuce likove :violent: Nervira me njen glupi brat :no:

 

Sve u svemu, ocena je najvisa i jedva cekam dalje da citam!

 

Ali se slazem sa nekim ko je napisao da ponekad natrpa informacje i likove da te zaboli glava. I na kraju svake knjige treba pisati podsetnik :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedan od mojih omiljenih romana(ako ne i omiljeni)....imam prva 4 dela(tj,treci deo podeljen na 2 :rolleyes: ),i uskoro nabavljam "Gozbu za vrane".....sve u svemu,prica je genijalna,radnja je uzbudljiva i drzi mi paznju svaki put,tim pre sto ima tako mnogo likova......Vrh!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zashto ne spomenu ni Deneris ni Tiriona pobogu...

 

Podelio je knjigu na dva dela, prvobitno je trebalo biti "samo" 5 delova ali će biti 6 jer je zaključio da ne može sve da strpa u samo dve knjige.

Zato je "Gozba za vrane" obradila par likova i ne više, tako će sledeći nastavak obrađivati druge likove.

Arju neće valjda ni pominjati u tom nastavku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znachi..kada izadje do one knjige koja bude izasla posle "Zmajeva"(kako vec ide tachno naslov...), ja cu verovatno totalno da zaboravim "Gozbu", s obzirom da ce ta tamo knjiga verovatno izaci kroz 2-3 godine... : )

 

Neces :) kao ni mi ostali...

Navukli smo se i sad je gotovo :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...