Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ovako momci . Imam jedno pitanje za cakewalk 2.0.

 

Interesuje me da li ga iko od vas koristi i da li se moze ubaciti bubanj preko palete kao npr u qbase ???

 

Zna li neko da li ima kakve dobre updat-e i moze li se ikako poboljsati zvuk jer imam kopiju a zvuk je uzas sad.gif . Ako neko ima neki predlog ili nesto zna o cakewalk zamolio bih vas da odgovorite ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran sta tacno pitas.

A da predjes na Sonar ili Cubase?

Cubase

Da vec sam koristio Cubase ali ne znam koja je verzija znam jedino da je toliko star da mu je interface u jednoj boji lol biggrin.gif ( CRNA i BELA ) . Ima li neko ko bi mi mogao poslati Cubase ili reci gde mogu nabaviti ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je da li ce mu nuendo biti od pomoci..

Nisam bas siguran da je nuendo za pocetnike,mada opet je to sve isti ku*ac

Cek momci , ne znam o cemu pricate . Kakve pocetnike tj. ko je pocetnik , kakva skola itd ??? Od Zdravka sam PM trazio skole a ovde pitam za software . AKo neko moze da odgovori neka odgovori ako ne onda nista .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me koji je processor bolji za audio produkciju...

AMD ili Intel?

 

Ajmo sam mini glasanje.

AMD ili INTEL . Apsolutno nije vazno . PA zaboga nije ti ovo Photospoh ili Macromedia pa da ti je cash , processor i memorija vazni . Na svakom ti softwareu pise koliku minimalnu konfiguraciju trebas . Vazna je kartica i jos neke komponente ovisi o tome da li pravis multimedia PC ili ne . Evo sebi planiram uzeti Fatality mainboard i graficku , Win XP media centar ( original ) , CUBASE nadam se da ce mi ovaj momak poslati .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me koji je processor bolji za audio produkciju...

AMD ili Intel?

 

Ajmo sam mini glasanje.

Najbolje zaobidji procesor u sirokom luku, cuo sam da izaziva smetnje u signalu icon_biggrin.gif

 

Salu na stranu, to je kao da si pitao: "Na kom procesoru ce lepse izgledati Windows na monitoru, AMD-u ili INtel-u?" Procesor je tu da izvrsava instrukcije. Zadas mu nesto, tipa dodaj 2 i 4, i on to izvrsi. AMD i Intel ce te instrukcije izvrsiti na malo drugaciji nacin, ali rezultat ce uvek biti isti. E sad, procesori koji su priblizno jednakih preformansa ce se malo razlikovati u brzini odredjenih instrukcija, Intel ce mozda biti malo bolji (lupam) sa floating point brojevima, a AMD ce mozda imati bolju arhitekturu sa deljenje prirodnih brojeva, ali to ti verovatno neces ni primetiti. A naravno, ne treba ni da pricamo o tome da ce krajnji rezultat biti isti.

 

Sve se svodi na input -> processing -> output. Processing ti je cista matematika, to moze da radi bilo ko, i nema nikakvih gresaka u signalu, posto je sve digitalno. Ali, ti trebas da snimis input, i tu trebas da pretvoris analogni signal u digitalni, i tu postoje varijacije u kvalitetu, a to znaci: dobra zvucna kartica. Naravno, imas i output, ali to nije tvoja odgovornost, vec ljudi koji prave zvucnike i hi-fi sisteme. Naravno, moras i ti da budes u stanju da cujes sta si napravio, ali kupis par dobrih slusalica, i zavrsio si posao.

 

Btw, ako sam nesto pogresio, neka me neko ispravi (ovo pricam kao kompjuteras a ne muzicar icon_biggrin.gif )!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje zaobidji procesor u sirokom luku, cuo sam da izaziva smetnje u signalu icon_biggrin.gif

 

Salu na stranu, to je kao da si pitao: "Na kom procesoru ce lepse izgledati Windows na monitoru, AMD-u ili INtel-u?" Procesor je tu da izvrsava instrukcije. Zadas mu nesto, tipa dodaj 2 i 4, i on to izvrsi. AMD i Intel ce te instrukcije izvrsiti na malo drugaciji nacin, ali rezultat ce uvek biti isti. E sad, procesori koji su priblizno jednakih preformansa ce se malo razlikovati u brzini odredjenih instrukcija, Intel ce mozda biti malo bolji (lupam) sa floating point brojevima, a AMD ce mozda imati bolju arhitekturu sa deljenje prirodnih brojeva, ali to ti verovatno neces ni primetiti. A naravno, ne treba ni da pricamo o tome da ce krajnji rezultat biti isti.

 

Sve se svodi na input -> processing -> output. Processing ti je cista matematika, to moze da radi bilo ko, i nema nikakvih gresaka u signalu, posto je sve digitalno. Ali, ti trebas da snimis input, i tu trebas da pretvoris analogni signal u digitalni, i tu postoje varijacije u kvalitetu, a to znaci: dobra zvucna kartica. Naravno, imas i output, ali to nije tvoja odgovornost, vec ljudi koji prave zvucnike i hi-fi sisteme. Naravno, moras i ti da budes u stanju da cujes sta si napravio, ali kupis par dobrih slusalica, i zavrsio si posao.

 

Btw, ako sam nesto pogresio, neka me neko ispravi (ovo pricam kao kompjuteras a ne muzicar icon_biggrin.gif )!

Respect , dobro objasnjeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje zaobidji procesor u sirokom luku, cuo sam da izaziva smetnje u signalu icon_biggrin.gif

 

Salu na stranu, to je kao da si pitao: "Na kom procesoru ce lepse izgledati Windows na monitoru, AMD-u ili INtel-u?" Procesor je tu da izvrsava instrukcije. Zadas mu nesto, tipa dodaj 2 i 4, i on to izvrsi. AMD i Intel ce te instrukcije izvrsiti na malo drugaciji nacin, ali rezultat ce uvek biti isti. E sad, procesori koji su priblizno jednakih preformansa ce se malo razlikovati u brzini odredjenih instrukcija, Intel ce mozda biti malo bolji (lupam) sa floating point brojevima, a AMD ce mozda imati bolju arhitekturu sa deljenje prirodnih brojeva, ali to ti verovatno neces ni primetiti. A naravno, ne treba ni da pricamo o tome da ce krajnji rezultat biti isti.

 

Sve se svodi na input -> processing -> output. Processing ti je cista matematika, to moze da radi bilo ko, i nema nikakvih gresaka u signalu, posto je sve digitalno. Ali, ti trebas da snimis input, i tu trebas da pretvoris analogni signal u digitalni, i tu postoje varijacije u kvalitetu, a to znaci: dobra zvucna kartica. Naravno, imas i output, ali to nije tvoja odgovornost, vec ljudi koji prave zvucnike i hi-fi sisteme. Naravno, moras i ti da budes u stanju da cujes sta si napravio, ali kupis par dobrih slusalica, i zavrsio si posao.

 

Btw, ako sam nesto pogresio, neka me neko ispravi (ovo pricam kao kompjuteras a ne muzicar icon_biggrin.gif )!

Mislim da grešiš.

Pitanje mu je na mestu. Ali odgovor je kao i na: "Šta je bolje, CocaCola ili Pepsi". Znači zavisi koga pitaš.

E sad nije sve tako crno. Kao što si sam reko jedan npr. ima bolju FPU , a drugi memoriski kontroler. Ako već čovek ide u detajle kad kupuje komp (što je za svaku pohvalu) može da se raspita šta je najkritičniji deo procesora za ono za šta njemu treba - zapis zvuka, efekti, vst instrumenti - jer svaki od tih poslova malo više eksploatiše neki deo procesora. To nećeš naći u domaćim časopisima. Tamo možes da vidiš da je neki bolji za grafiku zbog toga i toga, a neki za брут форс kompresiju zbog nekih njegovih prednosti, što nas ponovo davodi do toga da su neki procesori bolji za neku primenu od drugih. Ali zato možeš na netu.

[sUBJECTIVE]Moja preporuka je jednostavna: Ako imaš para da sklopiš Intel mašinu, a da ti zbog cene procesora+ploče ne ispaštaju ostale komponente that's the way to go, a ako nemaš pridruži se nama ostalima koji su sklopili "do jaja AMD konfiguraciju".[/sUBJECTIVE]

U svakom slučaju pročešljaj www.kvraudio.com forum - tamo u hardware delu imaš Intel vs AMD diskusija koliko hoćeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci ovako . Ako zeli dobru multimedia mashinu , idi na www.fata1ty.com i tamo kupi . Sto se tice processora ja sa slazem da nije toliko vazan i ne znam zasto govorite da jeste . Vazno je da ima dobru karticu dosta RAM-a oko 1gb kako mu ne bi kocilo pri radu sa vise operacija tj. programa , i dobar software tj. original od softwera . Cubase moze raditi na pentium 2 processoru + klolovanje i neka mala nadogradnja moze uciti i p2 korisnim . Ne trosi bezveze pare . Ako hoces svoj studio kupi i neku mixetu i Guitar 6 port i to je to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan primer: ako se recimo neko bavi muzikom koja zahteva mnogo kratkih semplova koji se loaduju u RAM, definitivno će uzeti procesor sa boljim memoriskim kontrolerom (iliti onaj čije ploče imaju bolji memoriski kontroler - da se ogradim biggrin.gif).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe icon_smile.gif odlicno .

Ma razmisljam sada praviti studio u sobi . Prvo moram kupiti Guitar 6 port i nasao sam polovnu mixetu za 120 evra ovde kod mene u gradu od nekog momka . Verovatno cu i ozvuciti sobu ali za sve to treba oko 500 evra sad.gif . Ta mixet je 8 portna ( BERINGER ) .

 

Tako kada zavrsim razmisljam da pocnem raditi tj zaradjivati na tome tako sto cu vrsiti produkciju pesama lokalnih bendova . U subotu kao sto znas idem u studio snimati svoju pesmu i placam 70 evra sad.gif . Vidis kako zaradjuju . Taj covek LULE ga zovu ce mi dati neke instrukcije u studiju kako se radi itd pa u skorije vreme planiram i ja kupiti sve to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam baš. Mislim dodaje malo visokih oko 8KHz. icon_wink.gif

 

Naravno pričamo o finesama. Recimo, da li procesor peak-uje kad koristiš 64-bitne funkcije iako je 64-bitni, da li ga lakše zaguše kratki semplovi od onog drugog, da li ima neke čudne drop out-e kad snimaš dugačak audio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...