Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Huh ... pročitah (skoro) svih 35 strana ....

 

I ja sam otkrio te EZDrummer pre neki dan i oduševio sam se! Metal kit, tj EZ Drummer From Hell me je bacio na leđa :)

 

Ima mnooogo pitanja oko svega ovoga, ali ću se praviti pametan pa ću da ćutim i da slušam :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, to ti je, takoreci, uproscena verzija Drumkit from Hell superior-a, koji je na 9 dvd-a ;)

Zahteva manje sistemskih resursa od njega, naravno. Mozes dobre rezultate postici sa Ez-om, samo citaj manual i eksperimentisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 DVD??? Ooooooo! Šlogirao sam seeee!

 

Ja sam skinuo neki DFH koji je oko 2 GB, ali me je začudilo to što ima interfejs kao neki synth VST (onako kao neka klavijatura). Ovaj mi ipak više doliči zadatku :)

 

Pa, verujem da je taj superior zlo ... čim je na 9 DVD jbt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, to ti je, takoreci, uproscena verzija Drumkit from Hell superior-a, koji je na 9 dvd-a ;)

Zahteva manje sistemskih resursa od njega, naravno. Mozes dobre rezultate postici sa Ez-om, samo citaj manual i eksperimentisi.

Nisu samplovi sa Superior-a već isti semplovi koji su u Drumkit From hell 1, samo malo drugačije ofarbani (pošto su i u originalu isto bili već farbani)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mislio sam na opcije, a pretpostavljam da je Superior na toliko dvd-a zbog banke semplova.

I to, ali 16-bitni su semplovi u EZ drummer-u, ima manje layer-a itd itd. Kul je za postavljanje pesama fakat ali ne volim što je već ofarbano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako i radim, iz GP izvezem MIDI i uvezem u Cubase, pa onda "obojim" sa EZdrummerom.

 

Bilo mi je čudno to što mi je zvuk "velikog" DFH bio po defaultu mnogo lošiji nego na EZdrummer Drumkit From Hell ... zato sam se odlučio za njega. Jednostavniji je.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko link za rapidshare sa koga bi mogao da skinem Trilogy VST? Skidao sam do sad jednom al je bio neki fajl ostecen, popizdeo sam kad posle skinutih 3 GB djubre ne radi.

Edited by celavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako i radim, iz GP izvezem MIDI i uvezem u Cubase, pa onda "obojim" sa EZdrummerom.

 

Bilo mi je čudno to što mi je zvuk "velikog" DFH bio po defaultu mnogo lošiji nego na EZdrummer Drumkit From Hell ... zato sam se odlučio za njega. Jednostavniji je.

Kad samo pustiš DFH Superior, bez farbanja, to ti je to, kako zvuči neofarban bubanj kad ga usnimiš kako treba. Naravno proizvod koji se dobije na kraju zavisi mnogo više od same osobe koja ga farba. Lpd EZ Drummer-a toga nema pa me nervira, jer ono, tačno odmah čuješ da je to taj i taj ukucan bubanj. Ali kao što ste i vi rekli super za postavljati pesmu nabrzaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako i radim, iz GP izvezem MIDI i uvezem u Cubase, pa onda "obojim" sa EZdrummerom.

 

Bilo mi je čudno to što mi je zvuk "velikog" DFH bio po defaultu mnogo lošiji nego na EZdrummer Drumkit From Hell ... zato sam se odlučio za njega. Jednostavniji je.

 

Pa kako onda rešavaš problem drummap-ovanja? Da li se poklapaju GP i EZD šeme? Ako ne da li je stvarno bolji kompromis drndati se sa pravljenjem novih šema koje će da prevode note kada EZ već ima gotove banke MIDI-ja koje mogu da se drag&drop-uju pravo na traku. Naravno bolje je modifikovati u Cubase-u TE gotove šeme nego uvoziti ih iz GP-ja ali dobro možda to samo meni tako. To je kao kada Slovenci uvoze naše voće kod njih i izvoze nam "njihove sokove" a mi ih kupimo po većoj ceni jer su "kvalitetniji" umesto da kupimo lep sveže isceđen prirodni sok ili pojedemo neku sočnu voćkicu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobar je GP za te stvari. Ni ne moraš da programiraš bubanj, dosta je samo da skontaš kakav ritam/prelaz ti treba i iskopiraš ga iz nekog taba. Jedino što to sada povlači večito pitanje da li će muzičar umreti klikne li na GP?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Guitar Pro je dobar samo za ono za šta je napravljen, da se rade tabovi i skidaju pesme. Za sve ostalo kada se pređe na neki muzički program postoje mnogo jednostavniji načini. Raditi nešto u Guitar Pro-u pa da prebacuješ umesto da radiš direktno u npr Cubase-u ti je kao da zato što si navikao da pišeš roman na pisaćoj mašini (a dobio si kompjuter na poklon) "modernizuješ" svoj rad tako što iz worda isprintaš 300 praznih strana sa nazivima poglavlja i brojem stranice, a zatim ih opet ručno uvlačiš u pisaću mašinu i kucaš tekst. Kao, tako je kul, dobra ideja. :meshuggah:

 

Postoje virtualni instrumenti kao taj EZ Drummer koji imaju banku ritmova sa sobom ili ovako se nabave midi fajlovi sa ritmovima, pa direktno u Cubase-u (ili kom već programu) poređaš sam šta hoćeš, bez izlaženja - ulaženja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako se služi onim čime raspolaže ili onim u šta se razume. Meni je lakše da sklepam bubanj u GPu(copy-paste iz gotovih tabova uz male izmene) pa prebacima u Cubase, nego da ga radim direkt u Cubase-u. Verujem da je EZD sjajan, ali džabe kada ga nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi...

 

Koji su najbolji reverb, delay, compressor, EQ plaginovi za Nuendo/QBase?

Da bi se bavio tim moraš da upoznaš materiju, kako god okreneš. Idi na KVR forum, i čitaj brate, pa lagano... Nisam sad siguran za link, ali google je tu. Možeš i na ovaj naš domaći Rumski forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da se razumemo, kada komponujem izbegavam GP u širokom luku. Razlog zašto bubnjeve imam urađene u GP je taj što ja ne znam da kucam bubnjeve, pa taj deo posla odradi klavijaturista.

 

A što se tiče drum mapa, pa moram ručno da pomerim nekoliko linija i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...