Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Dajte, ljudi molim vas!!!

 

Ubih se tražeći po netu i manualu i helpu onog Nuenda, nigde nema...

 

P R E K L I N J E M V A S ! ! !

 

Kako da stavim svaki bubanj na poseban kanal?

A ko kaže da se ja bunim zbog nedostatka respekta. Mrzi me pravo da ti kažem da sad dopisujem ove one smajlije da neko ne bi mislio ovo ono. Možda bi ti bilo lakše da napreduješ tako što sedneš svaki dan malo pa obiđeš nekih par foruma na negleskom koji se bave ovom tematikom, znači virtualni instrumenti programming itd, pa usvajaš informacije pa onda lagano gradiš svoje mišljenje. Nekako, imati prvo svoje mišljenje a onda učiti o onome o čemu pričaš, imam utisak da je naopačke. Možda grešim.

 

Što se tiče ovog gore qutovanog, ako ti treba nešto o Battery-ju a ti čitaš manual od nuenda, da li i kada hožeš da skuvaš pasulj čitaš uputstvo od šporeta? Ima Battery svoj manual.

 

 

Anyone ??? Reinstalacija nema efekta...
Jbg rešenje mnogih problema se krije u jednostavnom i logičnom razmišljanju. Koji ti se parametar tačno promeni, pa onda pogledaš gde se u Cubase-u to podešava. Na primer ako je u pitanju promena "patch"-a, vrlo je moguće da se levo u inspektoru midi kanala može videti upisan broj preseta. Svaki put kada startuješ play bez obzira na to koji si preset ručno postavio u VST-instrumentu on će ti prebaciti na preset koji je bio upisan na tom kanalu u midi fajlu. Onda obrišeš to i eto. Ili pogledaj da li postoji neka automatizacija upisana na samoj traci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ovog gore qutovanog, ako ti treba nešto o Battery-ju a ti čitaš manual od nuenda, da li i kada hožeš da skuvaš pasulj čitaš uputstvo od šporeta? Ima Battery svoj manual.

 

Koji sam takođe pročitao.

 

Jedino što sam uspeo je da idem na ono "split pitch" (tu se pojavi i split channel, ali se ne može kliknuti), pa mi poređa midi po kanalima, al' to mi ništa ne znači, na te buđave midi kanale ne mogu se staviti inserts... A, Batterry2VST ima output na samo jednom audio kanalu "Bat. 1/2"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anyone ??? Reinstalacija nema efekta...
Ja sam imao taj poblem sa edirol orchestral softverom...On jednostavno neće da privati kada uvezes midi i baš to uvek vraća na početnu farbu ( default ).Medjutim kada otkucam midi unutar Nuenda,Cubase-a sve radi ok.Tako da potencijalno rešenje:Iscrtaj midi u Cubase-u ( ja cak brye iscrtam nego sto bih iskucao u gp-u :mhihi: ) ili ako ti je to tesko,uveyes iy GP-a midi ,otvoris jos jedan midi kanal i dole "precrtavas" midi iz Gp-a,znaci ne copy-paste neće to raditi već ga crtaš samo koristiš midi iz Gp-a kao referencu.Znam da nije najsrećnije rešenje, ali trebalo bi da radi...
Dajte, ljudi molim vas!!!Ubih se tražeći po netu i manualu i helpu onog Nuenda, nigde nema...P R E K L I N J E M V A S ! ! !Kako da stavim svaki bubanj na poseban kanal?
E ovako Tower slusaj dobro sada :udri::mhihi::rolleyes: Kada aktiviras Battery On ti otvori još milion "malih" kanala koji se zovu Bat1,Bat2,Bat3,Bat4,Bat5,Bat6....Bat11/12....Itd itdE sada na tim "malim" kanalima ili automation kako se to već za pismene zove ako se ne varam ( davno beše :mhihi: ) imaš da podesiš volume i pan svakog sempla i još po nešto ne sećam se...Sve u svemu ti u batteriju praviš svoj set bubnjeva tako da ubaci 2 slična ne ista snare-a jedan do drugog na primer i imaš 2 različita sempla koja možesš posebno da pojačavaš samnjuješ panuješ,drkaš qu...Ne vidim problem i mudrost,ako nemaš 2 slična sempla eq je čudo ako znaš pravilno da ga koristiš...Pošto se ja smorih dok napisah ovo još mi se i spava debelo bolje bi ti bilo da je ovo bilo tvoje pitanje :violent: P.S.Ja ne znam prostije i uličarskije od ovoga da ti objasnim ae... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, nemam pojma šta si mi tačno rekao, ali od svih tih malik kanala Bat. 1/2, Bat. 3/4, itd. samo jedan radi i na njemu je sve... Ja bih bio rad da svaki bubanj izađe na različit kanal (snare na kanal Bat. 1/2, kontra na kanal Bat. 2/3, itd) kako bih svakom bubnju dodelio različite inserte i sendove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesi u opcijama koliko ti kanala treba, a onda klik na celiju kojoj zelis da podesis na koji kanal ce da ide. Pogledas malo po interfejsu i nadjes gde pise "1/2" (posto nemam pojma kako to izgleda u battery-ju 2) i CTRL + klik na to i uneses 3/4 npr. I tako dalje... Tako bar radi u Battery kecu. I verovatno neces unositi 3/4, milsim koji ce ti stereo za, uglavnom, mono semplove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenim ja preset i u VST-u i u Inspectoru, ali stalno vraca na jedno te isto i to se desava sa svakim VST-instrumentom, tako da nije do njih...Pokusao sam sve sto coveku nevelike inteligencije moze pasti na pamet :D Automatizacija je iskljucenja. Ali, hvala Dushanu na pomoci.

Takodje, Holy Paladin je dao interesantnu soluciju sa "precrtavanjem"...Mislim da cu pokusati. Thankz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne poverujes ! Danima se mucim oko jedne nebuloze u Cubase SX 2...Nema sta nisam pokusao...Sta je u pitanju - uvezem bilo koji midi, dodelim njegov kanal bilo kom VSTi (na primer neki synth), izaberem neku farbu i sve je OK. Medjutim, cesto mi se desi da se, ako stopiram pesmu pa hocu da nastavim reprodukciju, farba vraca na default ili cak na neku sasvim levu...Isto ovo mi se obavezno desava ako premotam stvar na pocetak i pustim (umesto programa koji sam izabrao prebacuje na default) !

 

Ovaj problem nisam uocio pri komponovanju u samom Cubase-u, ali imam dosta cool stvari koje sam radio mahom u GP 3,4,5 i zeleo bih da im dodam jednu novu zvucnu dimenziju. Ako neko zna resenje ove zagonetke, voleo bih da ga podeli sa mnom...Znaci, desava se sa importovanim midijima; sve ostalo, koliko sam primetio, radi normalno.

Otvoris midi event (vidim da znas sta je inspector pa se nadam da znas i sta je event) desni klik u prazno i "add controler lane" tu umesto "velocity" izaberes "program change" (ako ga nema u spisku maraces da ga dodas) i pobrises sve te midi signale koji ti prave sranja. Ima tu jos neki kontroler koji sluzi za biranje programa. Ne mogu da se setim kako se zove. Mozda moras i u njemu da pobrises. That's it.

 

Ako ne mozes da se snadjes onda otvoris event, selektujes sve u piano rollu, crtl+c, nacrtas novi event i unutra ctrl+v i obrises stari event. Samo tako gibis bendovanje ako si ga pravio u gp-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao da se javim...Juce sam, vodjen idejom koju mi je dao Holy Paladin, dosao do kakvog-takvog resenja. Importujem midi, otvorim npr. Score Editor, selektujem sve, kopiram, zatvorim projekat, otvorim novi projekat, pejstujem ono sto sam kopirao i...problem resen. Nema vise sablasnog menjanja preseta bez mog uticaja...Uvozio sam par pesama samo sa jednom linijom, ali mislim da cu se snaci i sa komplikovanijima...

U vezi onoga sto mi je Atheist predlozio, pokusacu i to, ali trenutno sam malo tesan s vremenom...Probao sam, ali nisam uspeo da dodam "program change". Ne znam da li samo ovi midiji iz GP-a prave probleme ili i drugi...Kad stignem, provericu i to. Hvala Atheist !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li samo ovi midiji iz GP-a prave probleme ili i drugi...Kad stignem, provericu i to. Hvala Atheist !

 

To u sustini nije problem. GP dodaje program change u midi da bi gitara zvucala kao gitara, a bubnaj kao bubanj. Po midi standardu tako se menjaju instrumenti. E sad sto tebi to ne treba jer bi ti taj midi da koristis sa vst instrumentima je druga stvar. Znaci svaki midi koji ima u sebi zadate promene programa (tj. promene instumenata) ce "praviti problem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lol, nemam pojma šta si mi tačno rekao, ali od svih tih malik kanala Bat. 1/2, Bat. 3/4, itd. samo jedan radi i na njemu je sve... Ja bih bio rad da svaki bubanj izađe na različit kanal (snare na kanal Bat. 1/2, kontra na kanal Bat. 2/3, itd) kako bih svakom bubnju dodelio različite inserte i sendove...
Nije da je nevidljivo i teško za pronaći. Otvoriš manual od Battery 2, stranica 56 pri dnu "Output" piše, ima smisla da se pročita nekad i pdf. A i ovako, kad izabereš bilo koji "cell" u "Matrix"-u gore, ne baš sitnim slovima ti piše dole desno "Output" a ispod toga u koji output ide trenutno izabrana "ćelija". Kad tu klikneš daje ti izbor gde se šalje signal. Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako će da radi kao Amplitube 2, onda više modela pojačala samo znači više lošeg zvuka... HiGain modeli su im nikakvi u Amplitube 2 pa nešto ne mislim da će ovde stvari stajati mnogo bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako, svi mi imamo razlicite kriterijume. Nekog je lakse, nekog teze oduseviti ;)

Ja mislim da su Guitar Rig i Amplitube dobri za vezbu kuci, mnogo manje poosla nego da prikacis sve te pedale. Za snimanje, hmmm, ako nemas nista drugo.

 

Sto se preseta tice, nasao sam 1 odlican forum http://www.guitarampmodeling.com/index.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko ovde da je kupio powerpack ekpanziju za Line6 uređaje. Imam Toneport pa se razmišljam da uzmem ovu ekpanziju, čime bih praktično Gearbox softver podigao na nivo PODxt-a koji već ima sve te opcije instalirane u sebi. Ako neko ima PODxt neka napiše kako ga služe svi modeli i da li se isplati plaćati dodatnih 100$ za sve to. U Gearbox-u po default-u već ima jedan broj pojačala i efekata ugrađen i to mi je sasvim dovoljno za pilot usnimavanje, ali da li su te ekpanzije zaista toliko dobre da koštaju toliko i da li zaista mogu da se koriste u neke ozbiljnije svrhe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo živo!

Trebaju mi osnovne informacije kako iskoristiti komp kao pojačalo i procesor, dakle gitara u zvučnu direktno i ništa između. Šta sve ide od softvera, trebaju li neki kastum drajveri za zvučnu i tako to. Zvučna je inače Realtek HD ALC888 i ne bih da kupujem drugu specijalno za ovu priliku, jer neki ljudski Kriejtiv sa hardverskim DSP-om košta ko polovno pojačalo.

Fala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to prosto ne moze, sta mislis zasto ljudi pucaju silne pare za skupu opremu?

nemoj to da radis, crknuce ti zvucna kartica. kupi pojacalo.

a inace creative ti je najgora moguca opcija za tako nesto.

veruj mi da jako dobro znam o cemu pricam.

Edited by NAVY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam napomenuo da apsolutno nemam veze sa životom što se tiče sviranja gitare i da tek nameravam da počnem, pa mi kvalitet zvuka i tako to uopšte nije bitno. Znači, treba mi nešto da čujem rezultat kad pomičem žice, a da nije skupo. Bolja oprema će bože zdravlja doći kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda, možda možeš da poslušaš jedan savet:

 

ne treba ti ništa! Ni pojačalo, ni procesor ... el.gitara pravi sasvim dovoljno tona da je savršeno čuješ i na "suvo". Ja sam tako naučio da sviram i sviram gotovo 15 godina uglavnom tako. Istina, kad se uključiš čuješ mnogo više buke koju stvaraš, a nisi je ni svestan, ali ispravljanje toga će doći kasnije

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...