Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Imas na konjarniku u trznom centru neko malo hiwatt pojacalo, mislim da je oko 3000 i nesto din.

Takodje mozes lako da kupis fender frontman od 15w u oglasima, polovnog, za 50e.

Ja imam to pojacalo i prezadovoljan sam. Sve opet zavisi sta sviras... (koju vrstu muzike)

ali mislim da je to najbolje resenje. Ili da, prosto na suvo... I ja sam tako poceo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe i od mene ti je savet na suvo a štedi lagano za neko malo bolje vežbačko pojačalce. Napiši šta konkretno sviraš i voliš od muzike i koji instrument pa možemo eventulano da ti damo neku preporuku.

 

Ako ćeš na komp ne vredi ti da štekaš gitaru direkt na zvučnu. Nije loše rešenje otići u neki studio i uplatiti termin pa se isvirati do mile volje na pravom lampašu. U principu možep sa gazdom da se dogovoriš uvek za jeftiniju cenu ako samo ti akaš pojačalo, tipa 4 sata po ceni 2. E onda tako probaj razna pojačala vikendom recimo a tokom nedelje vežbaj i nadaj se tome :) Kada malko porazmisliš videćeš da je to genijalan savet hehe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači štekanje gitare u komp no-no.. Pre će biti štekanje love za nešto bolje dok vežbaš i svirneš tu i tamo u nekom studiju ;)

 

Obrati pažnju na kombinacije

 

~ 120e - najjeftnija i najisplativija ako usnimavaš na komp, kupiš toneport i boli te uvo. ali upamti - softverski dist je ravan, zujav i nema dinamiku.

 

~ 200e - najgora kombinacija koju ne preporučujem, recimo skupio si 200e i hoćeš da kupiš pojačalo i razmišljaš o nekom Randalčiću ili Piviju jel tako? Nije! Štedi lovu za nešto ozbiljnije što nećeš prerasti za 6 meseci i preprodati ga za 50% jeftinije jer je loše!

 

~ 450e - najbolja kombinacija za koju vredi stisnuti se i godinu dana - čekaj rođendan, odradi poslić ma nebitno ali trudi se da doguraš do ove kinte. Kada je imaš ne zaleći se, moj predlog - drži evropljane u slamarici i čekaj pomno na sudbonosni oglas za dobrog polovnjaka. Ako posle 1 mesec čekanja ne naiđeš na nešto dobro preko halo oglasa onda lepo novi Randall-ov hibrid od 75W, clean vrlo dobar a dist solidan i miran si neko vreme.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja mislim da je suludo bacati 450e na neko pojacalo koje ces svirati kod kuce, to samo ako ces da budes profi i da nosis to pojacalo na svirke.

u principu znam ljude koji sviraju po 5 godina a jos nemaju svoja pojacala za svirke.

uzmi neku kucnu varijantu marshala ako ces svirati metal, to ti je moj savet,

jer sa fenderom neces biti zadovoljan, jer je to pojacalo za neku alternativu, rock britpop grunge....

ako bi da snimas nesto na komp kvalitetno, to je jako skup sport.

recimo moja oprema za profi snimanje kosta oko 1000 eura ne racunajuci komp i

gitaru koja vredi jos 1000e. +nemam neko fensi lampasko pojacalo i fensi mikrofon sto ti je bar jos 2000e. :)

tako da ako bi snimao, najjeftinija "amaterska varijanta" ti je da kupis DI box.

verujem da je vec bilo reci o tome ovde pa ne bih da pisem sad sta je to, ali ako ne znas, mozes da nadjes na netu neki

review pa da vidis sta je to. ali to u slucaju damo da imas jako dobre zvucnike, i neki program

tipa guitar rig, ali opet, ne ocekuj previse od tog zvuka jer prosto zvucnik na gitarskom pojacalu ima

drugacije karakteristike od onog na tvom kompu. uostalom softverski efekti cine da gitara gubi svoju definiciju...

znaci to nije to. ali ako kreces tek da sviras, mislim da bi ti to bilo ok.

 

znaci sve u svemu, ako nemas nameru bilo sta da snimas, i dalje ti preporucujem

da kupis neko polovno pojacalo, recimo neki marshal od 10w ili tako nesto za metal...

to stvarno nije skupo. ali generalno, svirati gitaru je skup sport, ako planiras ikada da radis nesto ozbiljnije.

uostalom videces i sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi DIbox je zanimljiv o dobronameran predlog ali to bi trebalo da znači da već ima odličnu mašinu koja će da potera softverske programe. Ako se baviš time znaš koliko košta dobar komp+Zvučna da bi imao koliko toliko pristojan monitoring. Ipak je bolja opcija PnP a to bi bio Toneport.

 

A inače svi znamo kako zvuče marshalčići od 10W. Ako mu treba mašina za prdenje onda može da se uključi lepo i na stub iz 80tih i biće mu super. Drajve koliko ti duša ište

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dobri ljudi :D

Imam jedno pitanje u vezi Sonara 6...

Kako da snimim gitare u posebnim trakama?

Npr imam gitaru i bubanj, i kada snimim drugu gitaru, on u toj traci snimi i predhodnu gitaru i bubanj.

Kada zatim snimam solo on u toj traci pored sola nasnimi i predhodne dve gitare i bubanj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moze li mi neko odgovoriti na pitanje? po mogucnosti da ima iskustva sa m-audio audio interface-ovima... naime, ne rade mi uopshte guitar effects programi amplitube i gtr3, kod oba programa je isti problem neko zujanje shushtanje, i latency velik... dok u programu gt player express, koji sam dobio uz fast track sve radi normalno osim shto se chuje samo na desnoj slushalici(ali kazu da je to normalno) i ne svidja mi se distorzija sa njega:)

ima li pomoci pls??

 

i ako nema, jel zna neko, jel vracaju pare u artistu uz garanciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...