Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

Pa ko te terao da kupuješ M-audio? ;) Šalim se, probaj u preferences da podesiš da ti aplikacija koristi ASIO drajver i malo balansiraj samplerate dok ne ubodeš.

 

 

a jbg brate, da je tolko prosto umeo bih i sam...

 

btw, jel postoji neki nachin da snimim nebitno u kom programu, i da mi snimak bude sa efektima koje sam stavio u nekim programima, ili snimak mora da bude u clean-u pa onda da preko toga stavljam farbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shtovane kolege kuckatori pronasao sam drum machine program koji ne zahteva gigabajtne biblioteke a pruza sasvim solidan kvalitet zvuka.Programche se zove Hydrogen i na njegovoj web strani ima fina kolekcija drum-kitova (ajkula :)) od kojih su neke radili likovi snimajuci svoje bubnjeve.Vrlo fino sokocalo i sto je najbolje besplatnoooo!

Eh da, postoji i u verziji za Linux sto je nekima kao meni jako bitno.

Probajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jbg brate, da je tolko prosto umeo bih i sam...

 

btw, jel postoji neki nachin da snimim nebitno u kom programu, i da mi snimak bude sa efektima koje sam stavio u nekim programima, ili snimak mora da bude u clean-u pa onda da preko toga stavljam farbe?

 

Ne mora da bude u klinu pa da stavljaš farbe. Možeš u Cubase-u da namestiš efekat koji ti treba na insert inputa sa koga snimaš gitaru. Možda nećeš imati dobar monitoring ali ćeš barem snimiti odmah sa efektom ako ti to treba.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shtovane kolege kuckatori pronasao sam drum machine program koji ne zahteva gigabajtne biblioteke a pruza sasvim solidan kvalitet zvuka.Programche se zove Hydrogen i na njegovoj web strani ima fina kolekcija drum-kitova (ajkula :)) od kojih su neke radili likovi snimajuci svoje bubnjeve.Vrlo fino sokocalo i sto je najbolje besplatnoooo!

Eh da, postoji i u verziji za Linux sto je nekima kao meni jako bitno.

Probajte.

 

 

Ajd daj link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo živo!

Trebaju mi osnovne informacije kako iskoristiti komp kao pojačalo i procesor, dakle gitara u zvučnu direktno i ništa između. Šta sve ide od softvera, trebaju li neki kastum drajveri za zvučnu i tako to. Zvučna je inače Realtek HD ALC888 i ne bih da kupujem drugu specijalno za ovu priliku, jer neki ljudski Kriejtiv sa hardverskim DSP-om košta ko polovno pojačalo.

Fala unapred.

 

kao sto su ti vec rekli, stekaj za pojacalo jebes zvucnu. Moj savet je da odes do sky music-a (ako zivis u BG-u) i da probas tamo VOX Valvetronix Seriju (imaju od 15 do 100w). Mozda im je stigla i VOX Valvetronix XL serija (takodje od 15 do 100w), ta XL serija je okrenuta vise metal frakciji. To su TUBE pojacala. Na tom pojacalu imas 11 raznih pojacala tj. setup-ova (mozes do mile volje na njemu da cepas ima 9 drive zvuka i 2 clean). Imas i 11 efekata. Mnogo dobro pojacalo za male pare (ja mislim da je ono od 15w oko 150e)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem cisto da znate da postoji poseban OS radjen iskljucivo za muzicku produkciju.Baziran je na Linux kernelu tj. to je Linux distribucija.

OS se zove Studio 64 i sto je najbolje potpuno je BESPLATAN i dolazi sa svakakvim softverom za muzikalisanje koji postoji za Linux.Samo da napomenem da to sto je besplatan ne povlaci da je sranje i zamazivanje ociju.Neki od tih programa, koje sam skoro imao cast da probam, mogu vrlo dobro da se nose sa Window$ ekvivalentima kao sto su Cubase, Nuendo, Pro Tools, Sound Forge itd.

adresa je: Studio 64

Opis eminentnog caopisa Sound on sound : Sound on sound - Studio 64 opis

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, sada radi .. ko će ga znati

 

 

Nego jedno pitanje u vezi Cubase-a:

 

problem mi je u promeni ritma u pesmi. Iz GP sam izvezao MIDI bubnjeve i uvezao ih u Cubase. E sad, imam nekoliko promena ritma u pesmi i Cubase to ne konstatuje.

 

Šta i kako ?

 

 

Inače, upravo skinuh taj Hydrogen ... pa on nema MIDI import???? WTF????

 

EZ Drummer je mnooooooogo bolji!

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje:Jel normalno da ja sa sledecom mashinom izvucem latency 1ms sa ASIO4ALL u Guitar Rig-u.

Mashina je sledeca:

Intel Celeron 1GHz

128 MB RAM-a (SDRAM-a)

Maticna:Abit ST6 i neka integrisana zvucna na njoj,Realtek ja mislim

itd.

Signal hvatam mikrofonom sa pojacala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti meni objasni ovo:

Slika

Dakle to je latencija koju ja izvlacim na ovom mom krshu od digitrona.

Napominjem da nema pucketanja ili bilo kakvih sranja.Jos samo da imam bolje zvucnika na kompu posto ovi moji imaju krsh pojacalo u sebi koje dodaje mali shum kad nakacim sluske tj. moje sony bubice.

Edited by R_a_S_a

Share this post


Link to post
Share on other sites

I niko mi ne odgovori na problem ...

Odgovor na tvoje pitanje je krajnje jednostavan.Nisu ti drum mape iste tj. nisi u softveru koji koristiš nisu ti sve komponente bubnja na istom mestu kao u GP-u.

 

Potencijalno rešenje:Poredjaj komponente bubnja da se poklapaju sa onima u GP-u.

 

Kako?Sluh bato i sat vremena drkanja...

 

Poz :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I niko mi ne odgovori na problem ...

 

Prebacivanje iz GP u Cubase sucks. I ja sam imao dosta problema, sad se ne secam bas da li kod mene konstatuje te promene ritma (tj. tempa - odradjeno pomocu Mix Table)...Jedino da pogledas u GP koja ti je brzina, pa da menjas rucno na mestima na kojima ti treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...