Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

ton E(otvorena E zica) je 86,4 herca...to znam,a ne znam:koja zvuchna kartica je potrebna da bi snimao dzitru u komp...negde sam chuo da mora samo da ima odgovarajuci ulaz???Chuo sam takodje da mora ta i ta,da mora procesor da bi dobio dobar zvuk(jedan drug mi poslao mp3 shto je snimao bez procesora i malo je mrtav zvuk)Zanima i koliko se krecu cene,koje su dobre i tako dalje...sada nemam para,ali bi odvojio mozda 100 evra,samo da je kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

'ajde malo da pokrenem temu :D

 

Jel' imao neko iskustva sa EDIROL FA-66 ili uopste sa Firewire interfejsima? Razmisljao sam sebi da kupim to za Laptop. Imao sam u opciji i E-MU 1616 Cardbus ali je on nekih 100-inak jevreja skuplji pa je izbor pao na Edirol. Dobra stavr kod tog Edirola je sto ima i ugradjeno pretpojacalo za mikrofon. Citao sam neke review-e na netu za Edirol, i uglavnom su pozitivni. Jedino mu negde zameraju sto je Firewire a ne USB.

 

Kakvo misljenje imate uopste o Firewire interfejsima? Ili pak da potrazim neko eksternu karticu koja radi preko USB-a (poput M-AUDIO Fast Track Ultra)?

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

hm.. imama jedan zanimljiv problem a mozda se tice i softwera:

 

Naime, imam neki album na kompu u mp3 formatu ili wav formatu i zelim da ga narezem nekome na CD u audio format. Disk se sreze ali kad ga pustim na eksternom audio CD plejeru kao da fale bas frekvencije. Nije do CD plejera jer sam proverio ovo na vise Audio uredjaja. A ne znam zasto se to dogadja. Na kompu se sve dobro cuje kada pustim isti audio disk. Da li je mozda Audio plejer (inace Rotel RCD-955AX High Performace) mozda alergican na novu vrstu obicnih diskova. Ne razumem. Ili mozda moj rezac (Pioneer 111D) ima neku posebnu kvaku za rezanje audio diskova? Inace rezem preko Nero sedmice.

 

Ako neko zna odgovor neka mi napise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko. Mislio sam da je to ali nije. U pitanju su monitori LTO M4 a ekvilajzer na kompu stoji na nuli, kao i na pojacalu. Nista nije dodavano ili spustano. Ponavljam, isti narezani disk se cuje odlicno kod svakoga kad se slusa preko kompjutera (dakle taj audio narezan) a u svim eksternim plejerima se cuje kao da mu fali jedno 50% basa. Ne ide mi u glavu sta je problem i kako je moguce da samo na kompjuterima zvuci onako kako treba da zvuci. Testirao sam narezani audio CD na 4 razlicita kompjutera i 3 razlicita eksterna audio plejera. Da ga jebesh ako znam. Na kraju krajeva, mozda je problem u Verbatim data-diskovima ali opet, na iste te sam narezivao zilion puta pre nego sto sam kupio ovaj plejer pa nije bio nikakav problem. Svasta. Ubijte me ako znam u cemu je stos. Prosto kao da je u pitanju informacija novijeg koda koju stari audio plejeri ne mogu lepo da procitaju....

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja zvucna kartica je dovoljna da bih mogao da koristim amplitube ili guitar rig? Mislim na minimum para i minimum latency, sa integrisanom ne moze .. Da li ovi USB hepeci smanjuju kasnjenje ( guitarface, behringer guitar king, stealth plug, itd) sa integrisanom zvucnom? Koliko je max kasnjenje da se ne primeti?

Ako neko zna nesto o ovim stvarima, reci brate! samo nemoj opet Guglaj ga!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ok, ljudi treba mi pomoc oko Guitar Rig 3ce.

Naime, ima snimljenu clean gitaru i zelim da na nju nabacam efekata.

 

Stavim ja pjesmu u tape deck i bez ikakvog dodanog efekta ima neki sjeban zvuk, i onda kad drag 'n' drop neki efekat ne mjenja se stanje.

Molim za pomoc, znachi hocu da ubacim zvuk koji sam snimio (clean gitara) u tapedeck ili gdje vec i da mi normalno zvuchi kako i treba, i onda da dodajem efekat po efekat i pravim sebi dist.

Ako neko moze detaljno da objasni.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ljudi treba mi pomoc oko Guitar Rig 3ce.

Naime, ima snimljenu clean gitaru i zelim da na nju nabacam efekata.

 

Stavim ja pjesmu u tape deck i bez ikakvog dodanog efekta ima neki sjeban zvuk, i onda kad drag 'n' drop neki efekat ne mjenja se stanje.

Molim za pomoc, znachi hocu da ubacim zvuk koji sam snimio (clean gitara) u tapedeck ili gdje vec i da mi normalno zvuchi kako i treba, i onda da dodajem efekat po efekat i pravim sebi dist.

Ako neko moze detaljno da objasni.

Hvala.

Vrlo kratko sam isprobavao guitar rig, ali pretpostavljam da je ista fora kao i sa amplitube.

Dakle, tapedeck sluzi da pustis nesto i sviras uz to, efekti i modeliranje pojacala rade samo na zvuk iz line in/mic kod standalone verijante. Treba ti neki VST host ( cubase, fruity loops, acid ili bilo sta sto pdrzava vst). U takvom programu ubacis taj wav koji si snimio na novi kanal i u insert za isti kanal kao efekt ubacis guitar rig( tako sam ja radio sa cubase i amplitube). Kad namestis zvuk kakav hoces exportujes mixdown.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Potrebna mi je jedna bitna informacija u vezi sa Adobe Audition programom.

Kako ukloniti sum, ali da se ne dobije zvuk glasa i instrumenata kao iz shupe? :( Da li treba propustiti jos neki filter (reverb na primer?) i kako? Takodje, kako ukloniti neki zvuk iz pozadine, a ne ukloniti dugi zvuk koji se cuje u isto vreme kad i ovaj nezeljeni?

 

Ako neko zna, molim neka mi pojasni.

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je jedna bitna informacija u vezi sa Adobe Audition programom.

Kako ukloniti sum, ali da se ne dobije zvuk glasa i instrumenata kao iz shupe? :( Da li treba propustiti jos neki filter (reverb na primer?) i kako? Takodje, kako ukloniti neki zvuk iz pozadine, a ne ukloniti dugi zvuk koji se cuje u isto vreme kad i ovaj nezeljeni?

 

Ako neko zna, molim neka mi pojasni.

Hvala

Reverb je prostorni efekat, i samo ćeš dobiti veću halabuku, nema nikakve veze sa šumom. Nisam konkretno radio sa Audition-om ali ako nema neki svoj plugin za uklanjanje šuma, treba ti neki plugin kao što je Izotop restoration, ili Waves-ov X-hum, pa malo pročačkaš sa setovanjem dok ne dobiješ. Inače ako je šum toliko jak da se takmiči sa onim što želiš da očistiš, teško ćeš uspeti da napraviš nešto. U svakom slučaju, dobićeš nešto mutniji zvuk nakon toga. To što ti zoveš "iz šupe" je samo mutnoća zvuka, nema visokih, a pošto visoke frekvencije nestaju sa razdaljinom, ili zbog prirodnih prepreka inače, onda te to asocira tako, u stvari se samo radi o nedostatku visokih frekvencija. Možeš pokušati da ih vratiš EQ-om ali će ti i zvuk opet dobiti deo šuma nazad.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je jedna bitna informacija u vezi sa Adobe Audition programom.

Kako ukloniti sum, ali da se ne dobije zvuk glasa i instrumenata kao iz shupe? :( Da li treba propustiti jos neki filter (reverb na primer?) i kako? Takodje, kako ukloniti neki zvuk iz pozadine, a ne ukloniti dugi zvuk koji se cuje u isto vreme kad i ovaj nezeljeni?

 

Ako neko zna, molim neka mi pojasni.

Hvala

 

e sad...

ako si snimio na ochajnoj opremi(malo visokih + ako si pokupio "prirodni reverb" "shupe" :mrgreen: u kojoj si snimio...i nema ti puno pomoci..shta god da uradish samo cesh josh gore zabrljati...manje vishe...

a ukoliko ti sve zvuchi suvo i ako mislish na taj "efekat shupe" mozesh uraditi sledece:

- dodati reverb na bubnjeve(na overhead, dobosh... i experimentisati sa razlichitim tipovima reverba, da vidish shta se najbolje slaze u mixu)

- gitare malo provuci kroz equalizer i compressor(lichno ne volim reverb na gitarama, probaj da dvaput snimish gitaru i jednu panujesh hard right, a drugu hard left, to ce dati josh malo zivosti zvuku)

- glasu dodati reverba, chachkati malo EQ, kompresor i chorus

eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...