Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

pa ovako zavisno od stima al open E ti je 80hz pa cetri ili 6 oktave racunas(dushanova gitara se ne racuna), znaic oko iljadu plus harmonci(distorzija)to ti je 2 iljade ,bas ,bubanj i sve ide isto nisko jedino su cinele iznad, zato je malo sve siromashno u taku muziku:***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali ton E na gitari ne sadrzi samo ton E ;)

Konkretno, na ovom linku overtonovi idu do 5.

Pa da si ucio znao bi ,prvo to nisu overtonovi http://en.wikipedia.org/wiki/Overtones to su harmonics http://en.wikipedia.org/wiki/Harmonics ,e sad taj chart ti je za celu gitaru a ne za sve tonove odjednom, i ne idu svi harmonici odjednom racunaju se najvishe prvi ,drugi,nekad i treci(pri testiraju superosetiljvog mikrofona)(svaki sldeci je jedva cujan nashem uhu al kad se skupe svi preostali daju neki nivo koji mi cujemo kao boja)zato sam i reko 2 kila jer je realni opseg 1 kilo dakle harmonici dodju josh jednu oktavu znaci 2 kila a to se lako moze pogledati i u winampu na onom ekvilajzer chartu iznad 2 kila nema nista sem poneke cinele :P

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da si ucio znao bi ,prvo to nisu overtonovi http://en.wikipedia.org/wiki/Overtones to su harmonics http://en.wikipedia.org/wiki/Harmonics ,e sad taj chart ti je za celu gitaru a ne za sve tonove odjednom, i ne idu svi harmonici odjednom racunaju se najvishe prvi ,drugi,nekad i treci(pri testiraju superosetiljvog mikrofona)(svaki sldeci je jedva cujan nashem uhu al kad se skupe svi preostali daju neki nivo koji mi cujemo kao boja)zato sam i reko 2 kila jer je realni opseg 1 kilo dakle harmonici dodju josh jednu oktavu znaci 2 kila a to se lako moze pogledati i u winampu na onom ekvilajzer chartu iznad 2 kila nema nista sem poneke cinele :P

 

Da si ti malo bolje citao (ne Wikipediju, mada evo - cak i tamo pise da su harmonici i overtonovi kod vecine muzickih instrumenata isto vnogo, drugo pakovanje, uklj. i gitaru), znao bi da su harmonici i overtonovi gotovo ista stvar.

 

Sto se 2 kila i ne 2 kila tice, bas si uporan, ali dzabe; lepo ti pise na gornjem linku (a i u mnogim drugim izvorima, pritom

wikipediju ne smatram za ozbiljan izvor, iako je tacna u par slucajeva).

 

Kod el.dzitre tek od 8 'iljada nastupa shum. Do 5k ide prezens, izmedju 5 i 8 je "tankoca". Bas zbog ovih tvojih tvrdnji sam konsultovao vise izvora, da ne ispada da serem.

 

I konacno, harmonici ne mogu da dodaju jos jednu oktavu kako kazes, iz prostog razloga jer je vec prvi harmonik oktava osnovnog tona, drugi je visi za oktavu i kvintu, treci je 2 oktave visi od osnovnog, itd., stoga je i jasno zasto gitara nije do 2k kako tvrdis.

Mislim, ako ne verujes, probaj sam. Snimi gitaru, pa joj seci sve preko 2 hiljade, pa ces da cujes razliku, tj.odsustvo iste kako ti tvrdis da jeste.

--------------------------

@Anarki: kazi ako imas neko osnovno pitanje, posto radim u tom programu s' vremana na vreme. Ako je nesto drugo, citaj manual, tako je najbolje na duze staze.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajd ovako. Video sam da moze da se ubaci MIDI u njega. I hteo sam da na taj nacin naucim da radim u tom programu. Medjutim kada ubacim MIDI fajl ( bilo koji ) nema zvuka. Podesio sam program, ima zvuk, ali ne sa MIDI fajlovima. Inace hteo bih da naucim da radim u njemu zato sto sam kod druga nasao neki "program" za bubnjeve "Overkill"; i hteo sam da cujem kako zvuce ti bubnjevi, da vidim da li su bolji od Beatcraft-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moj savet ti je da uzmes odma Nuendo(cubase)i radis u njemu i svi ti mogu pomoci

@jerk O da mogu jer distorzija upravo izdize harmonike i zato dodaje PUNOCU tonu...

Preporucujem knjigu Vlade Rackovica o snimanju instrumenata svim ljudima koje interesuje snimanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajd ovako. Video sam da moze da se ubaci MIDI u njega. I hteo sam da na taj nacin naucim da radim u tom programu. Medjutim kada ubacim MIDI fajl ( bilo koji ) nema zvuka. Podesio sam program, ima zvuk, ali ne sa MIDI fajlovima. Inace hteo bih da naucim da radim u njemu zato sto sam kod druga nasao neki "program" za bubnjeve "Overkill"; i hteo sam da cujem kako zvuce ti bubnjevi, da vidim da li su bolji od Beatcraft-a.

 

Koliko sam ja upucen, Reason ne podrzava vst plug-in, pa tako ni overkill neces moci da poteras iz Reason-a. Probaj Cubase ili Reaper, Nuendo ili neki drugi program koji podrzava VST.

Inace, kad importujes midi u Reason, moras da dodas neki synth (subtractor , maelstrom) ili sampler (NN-XT npr), ili ReDrum za bubnjeve, i podes da svaki " track" u sekvenceru koristi neki od njih da bi dobio neki zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moj savet ti je da uzmes odma Nuendo(cubase)i radis u njemu i svi ti mogu pomoci

@jerk O da mogu jer distorzija upravo izdize harmonike i zato dodaje PUNOCU tonu...

Preporucujem knjigu Vlade Rackovica o snimanju instrumenata svim ljudima koje interesuje snimanje

Ja ti kazem da harmonici ne "dodaju" hiljadu herca kako ti kazes, nego dosta vise. Lepo sam ti napisao gore koliko je svaki harmonik visi od osnovnog tona.

Ovo sto sam ti rekao za gitaru pise u vise knjiga, npr. Art of mixing od D.Gibsona. Nisam to ja izmislio.

Distorzija kompresuje overtonove (a ne kako si na prosloj strani rekao da su harmonici distorzija) - da, i zato daje tu punocu o kojoj pricas. Ali i smanjuje dinamiku.

 

Inace, nasao si kom ces Bogu da se molis, "winamp spectrum analyzer" i wikipedija. Oba pocinju na w :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo Overkill nije vst, jel da jeste jebeni vst ne bih nikada skidao reason. Koristim Nuendo, koristim i Mixcraft. Takodje i Sound Forge kada snimam i kada hocu da obradim i ocistim zvuk. Ali to nije poenta. Ovaj program je plugin za Reason. Ok? Ja samo hocu da cujem kako zvuci. Zato sto zelim da imam sto bolji zvuk bubnjeva. Beatcraft odlicno radi posao, ali sve jedno hocu da cujem da li je ovo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo Overkill nije vst, jel da jeste jebeni vst ne bih nikada skidao reason. Koristim Nuendo, koristim i Mixcraft. Takodje i Sound Forge kada snimam i kada hocu da obradim i ocistim zvuk. Ali to nije poenta. Ovaj program je plugin za Reason. Ok? Ja samo hocu da cujem kako zvuci. Zato sto zelim da imam sto bolji zvuk bubnjeva. Beatcraft odlicno radi posao, ali sve jedno hocu da cujem da li je ovo bolje.

 

Reason nema plugin-ove. Mozda si mislio na ReFill, ali nisam naisao na neki koji se zove Overkill. Mislio sam da o ovome pricamo Drums Overkill

Ako je nesto drugo u pitanju , daj neki link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I konacno, harmonici ne mogu da dodaju jos jednu oktavu kako kazes, iz prostog razloga jer je vec prvi harmonik oktava osnovnog tona, drugi je visi za oktavu i kvintu, treci je 2 oktave visi od osnovnog, itd., stoga je i jasno zasto gitara nije do 2k kako tvrdis.

 

prvi tj. osnovni harmonik je osnovni ton, neka frekvencija f

 

drugi harmonik ima dvostruku frekvenciju osnovnog tona, tj. ton za oktavu visi (2 * f)

 

treci harmonik ima tri puta vecu frekvenciju od osnovnog tona, tj. 3*f, mislim da je to oktava i kvinta samo u cistom temperamentu, a ne i u jednakom (equal) zato sto je equal temperamentom savrsena harmonija za kvintu zrtvovana radi mogucnosti da se zatvori cela oktava sa jednakim intervalima izmedju svakog tona.

 

cetvrti harmonik ima frekvenciju 4 * f, tj. dve oktave vise od osnovnog tona

 

itd...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si ti malo bolje citao (ne Wikipediju, mada evo - cak i tamo pise da su harmonici i overtonovi kod vecine muzickih instrumenata isto vnogo, drugo pakovanje, uklj. i gitaru), znao bi da su harmonici i overtonovi gotovo ista stvar.

 

nisu ista stvar. lepo tamo i pise:

 

harmonikom se naziva samo onaj stojeci talas koji ima frekvenciju jednaku celobrojnom umnosku osnovne frekvencije.

 

overtone je svaki stojeci talas osim osnovnog koji se pojavljuje kada taj instrument proizvodi zvuk.

 

akusticni instrumenti sa "cistim zvukom" se prave tako da se prvih (ali ne svi) par overtonova nalazi tacno na frekvencijama harmonika

 

"prljavi zvukovi" (razni basovi na primer) su obogaceni i neharmonskim komponentama koje im dodaju "masnocu" tj. "phatness" :) otud vecu paznju zavredjuju sintovi sa rezonantnim filterima, jer ti filteri omogucavaju pojavu dodatnih, u ovom slucaju zeljenih, tzv. spurious overtonova.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi tj. osnovni harmonik je osnovni ton, neka frekvencija f

 

drugi harmonik ima dvostruku frekvenciju osnovnog tona, tj. ton za oktavu visi (2 * f)

 

treci harmonik ima tri puta vecu frekvenciju od osnovnog tona, tj. 3*f, mislim da je to oktava i kvinta samo u cistom temperamentu, a ne i u jednakom (equal) zato sto je equal temperamentom savrsena harmonija za kvintu zrtvovana radi mogucnosti da se zatvori cela oktava sa jednakim intervalima izmedju svakog tona.

 

cetvrti harmonik ima frekvenciju 4 * f, tj. dve oktave vise od osnovnog tona

 

itd...

Tacno, ja sam se pogresno izrazio, umesto da kazem drugi rekoh prvi, ali to ne menja ono sto sam rekao. Posle sam primetio, a nisam vise mogao da editujem, pa nisam postovao novi post.

...evo, pronasao sam i na netu:

http://www.music.vt.edu/musicdictionary/texto/Overtone.html

 

nisu ista stvar. lepo tamo i pise:

 

harmonikom se naziva samo onaj stojeci talas koji ima frekvenciju jednaku celobrojnom umnosku osnovne frekvencije.

ja to nisam i rekao, vec sam sa razlogom rekao gotovo ista stvar ;)

 

I tamo pise: "The tight relation between overtones and harmonics in music often leads to their being used synonymously in a strictly musical context"

Takodje bih opet naveo kao izvor Art of mixing, a tu knjigu svi smatraju jednom od boljih, bar se meni tako dojmilo. I u njoj se kaze "harmonics or overtones". Dakle, teoretski, da, nisu ista stvar, ali u muzickom smislu jesu.

 

Uglavnom, razvezala se prica, a sve oko toga da gitara nije do 2 kila :)

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reason nema plugin-ove. Mozda si mislio na ReFill, ali nisam naisao na neki koji se zove Overkill. Mislio sam da o ovome pricamo Drums Overkill

Ako je nesto drugo u pitanju , daj neki link.

Jesu ti. I nisam nasao kontakt nigde ( tj nemam ga ni u paketu, a nisam ga nasao ni na netu ) a u tom rar-u koji sam skinuo imam i te iste fajlove i za Reason i EXS24, Halion, Kontakt. Pa posto Kontakt nisam nasao okrenuo sam se Reason-u. Inace nema vst i vsti fajlova ni u jednom paketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...